Skocz do zawartości

Wymiana paska rozrządu- kto ma rację??


DrAST

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Serwisowka do Forestera XT mowi ze pasek uzywany zaklada sie z powrotem, jesli nie jest zuzyty, zbyt stary i przebieg nie jest wiekszy niz 105kkm. A swoja droga widzac ceny wymiany paska w Polsce, mozna dostac zawalu gdy sie tu dostanie rachunek. Wczoraj wymienialem... ponad 1000 EUR, fakt ze z pompa wody i paskami napedowymi agregatow, ale za sama robocizne ponad 400 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowka do Forestera XT mowi ze pasek uzywany zaklada sie z powrotem, jesli nie jest zuzyty, zbyt stary i przebieg nie jest wiekszy niz 105kkm. A swoja droga widzac ceny wymiany paska w Polsce, mozna dostac zawalu gdy sie tu dostanie rachunek. Wczoraj wymienialem... ponad 1000 EUR, fakt ze z pompa wody i paskami napedowymi agregatow, ale za sama robocizne ponad 400 EUR.

to witaj w klubie, mi krzykneli "u mnie" za rozrzad bez pompy z robocizna 1100 euro :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale ma już 4 lata. Gwarancja pa pa.

Oby tylko ta "nufka" dobrze się sprawowała po gwarancji :mrgreen: .

 

P.

 

-- Cz mar 31, 2011 6:29 pm --

 

Podnoszę temat, ponieważ pojawił się malutki problem. Pasek idzie papapa ale muszę odkręcić "koło" zmiennych faz rozrządu (tak to nazwał mechanior). Stojąc twarzą do samochodu po lewej stronie silnika są dwa koła jedno nad drugim a na nich pasek rozrządu. Chodzi o te umieszczone wyżej.

 

Wszystko rozebrane i pytanie jak to zdjąć?? Wiem, że muszę mieć specjalny klucz, żeby zablokować... Ale może da się to ugryźć bez tego klucza?? W ASO mówili coś o rozwiercaniu śruby.... Pomóżcie. :cry:

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozebrane i pytanie jak to zdjąć?? Wiem, że muszę mieć specjalny klucz, żeby zablokować... Ale może da się to ugryźć bez tego klucza?? W ASO mówili coś o rozwiercaniu śruby.... Pomóżcie. :cry:

 

to nie jest takie proste, w 2.0 jest na to sposób bez klucza, a w 2.5 nie, trzeba mieć specjalny klucz + patent , bo czasami nawet ze specjalnym kluczem jest problem z odkręceniem.

A po co zdejmujesz to koło ? zmieniasz uszczelniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zdjęć to koło, bo chcę wymienić wewnętrzną obudowę rozrządu. Bez tego ani rusz. Czyli nie ma opcji żeby to ruszyć bez klucza?? A co z wywierceniem śruby??

 

P.

Rozumiem ale powstaje dalsze pytanie co z pozostaloscia śruby po rozwierceniu przecież jej cześć zostanie w walku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale powstaje dalsze pytanie co z pozostaloscia śruby po rozwierceniu przecież jej cześć zostanie w walku.
Uwierz mi, że gdybym miał na pomysł to już dawno bym sobie śmigał autkiem. A tak pozostaje kombinacja i dopytywanie na Forum.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malymala To bardzo dobry pomysł jak się ma czas :idea: . A ja na jutro rano chciałem dać podpowiedź mechanikowi jak to można zdziałać nieinwazyjnie. Tak, żebym mógł po południu zabrać samochód na kolejny etap prac.... A tu lipa. Wychodzi na to, że nie da się zrobić tego bez dedykowanego klucza.

Gdzieś na Forum widziałem metodę odkręcania śruby kontrując ściśniętym paskiem rozrządu. Ale nie wiem czy tędy droga.

 

Znowu chyba się wszystko odwlecze....

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercanie to nie mój pomysł- to informacja z rozmowy z mechanikiem ASO.

jakby mi mechanik z ASO zaproponował coś takiego, to bym do tego ASO samochodu nigdy nie oddal, poza tym w ASO taki klucz to chyba standardowe wyposażenie, lecz wypożyczenie jego graniczy pewnie z cudem, a odnośnie samego klucza proponuje PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...