Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdę mówiąc trochę byłem wkurzony na tego niemieckiego głąba. Już się zastanawiałem jakie nowe narty sobie kupić, a tu kicha... Ale swoją drogą to ten policjant ze Świeradowa był rewelacyjny - obejrzał zapis monitoringu, cyknął parę zdjęć z monitora, popytał kilka osób na parkingu i powiedział: spokojnie on tu powinien jeszcze być! Za chwilę przyleciał gościu z obsługi gondoli i mówi, że go namierzyli. Z początku niemiec rżnął głupa, ale przy samochodzie (z początku mówił, że przyjechał z kolegą i przyszedł tu na piechotę) poddał się i wyciągnął moje narty z pokrowca ukryte w jego samochodzie. Nawiasem mówiąc chodziłem po tym parkingu szukając wcześniej, ale przez myśl mi nie przeszło, żeby zajrzeć do auta na niemieckiej rejestracji... Sądzę, że policjant po zadaniu pierwszego pytania niemcowi i po jego reakcji wiedział od razu, że trafił w 10! Ja do końca miałem wątpliwości. Po prostu Holmes i Columbo w jednym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Szanowni ! Co polecacie w Austrii, myślę o wyjeździe rodzinnym w okolice Zell am See w Austrii. Szukam namiarów na sprawdzone kwatery, w miarę rozsądne cenowo.

Też chętnie posłucham. To co trafiłem w ubiegłym roku w Kaprun było na poziomie ZSRR w upadku z gospodarzem, który nieprawdopodobnie śmierdział i pajęczynami jak z kiepskiego horroru. Cena bynajmniej nie okazyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam snowtrex.pl

Przeglądam od jakiegoś czasu, aczkolwiek poziom jest różny, jak pisze @@Alfik,można różnie trafić.

@@KamilP - byłeś konkretnie w tych okolicach, w konkretnym hotelu/pensjonacie ?

 

Fajnie, jakby ktoś podzielił się sprawdzoną miejscówą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Woszkowaty, bylem jakies 40km od Zell am See w miejscowosci Muhlbach am Hochkonig w hotelu Heinrichshof. Kameralnie, przyjemnie, bardzo dobre jedzenie (sniadanie i obiadokolacja + wieczorem piwo i wino w opcji all-inclusive). Oczywiscie do poszczegolnych resortow (ktorych w okolicach jest mnostwo) dojezdzalismy codziennie samochodem.

 

http://www.snowtrex.pl/austria/muehlbach_am_hochkoenig/hotel_heinrichshof/zakwaterowanie.html

 

Bylem w terminie: 14.12.2013 - 21.12.2013

Za opcje, ktora opisalem + skipass Skiamade zaplacilem wowczas 1952pln

Edytowane przez KamilP
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Prośba do narciarzy o poradę , muszę zakupić cały sprzęt narciarski po kradzieży, od lat jeździłem na jednych nartach ,niestety wypadłem z obiegu kompletnie nie orientuje sie w sytuacji rynkowej. Jeżdzę cos miedzy słabo a średnio dosyć siłowo mam ok 180cm i 85kg .Mam zasadniczo dwa pytania za nim zacznę objazd po sklepach

1. Ile mniej-więcej kasy muszę przygotować o tej porze roku? (Interesuje mnie klasyczny środek stawki nie najdrożej i nie najtaniej)

2. Czy dla takiego naciaża jak ja może ma ktoś jakis godny polecenia zestaw narciarski?

Jesli ktoś jest na świeżo albo może zawodowo z tymi tematami obcykamy to prosze o jakąś mała radę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam najpierw kupic jakies porządne buty ( bo to podstawa )  powypożyczać pare modeli nart i kupic ten model na którym jezdziło Ci się najlepiej.

 

Też tak proponuję. Kupić buty w dobrym sklepie, który nie tylko dobierze, ale i dopasuje, a potem pożyczyć testówki. Tylko przy średnich umiejętnościach nie porywaj się na narty sportowe. Tak się fajnie składa, że dla średnich narciarzy sprzęt jest tańszy. Powiedz też sobie uczciwie, ile dni w roku będziesz jeździł. Jak tydzień, to w ogóle tylko buty, a narty lepiej pożyczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzieki za podpowiedzi, troche trudno mi odpowiedzieć czego oczekuje od nart, nie chce palnąć jakiejś głupoty , chciałbym rekreacyjnie , nie za szybko , swobodnymi dużymi lukami zjechać w dół swoim stylem czyli żadnym :) na nartach bede tak myśle do dwóch tygodni ( łącznie) w sezonie, Czyli buty kupic swoje radzicie a narty dobrać potem , no tez o tym myslałem , jak juz kupie buty to w wypożyczalniach prosić o jakie narty? Jak powiem ze jeżdzę miedzy słabo a średnio dobiorą mi cos czy muszę więcej konkretów podać? Wiecie ja nawet nie wiem jakie parametry miały moje poprzednie narty, wiem troche wstyd no ale cóż... Nazwę pamietam i tyle. Dla początkujących sa narty miękkie prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypożyczalni proś wpierw o nowe, średniej klasy narty allround o promieniu 13-16 m. Czyli ani nie gigantki, ani nie typowe slalomki. Ja bym celowali coś jak rossignol pursuit lub fisher progressor, ale nie topowe modele, tylko 1-3 półki niżej. Jak nie będą dosyć szybkie w długim skręcie to wtedy szukaj typowo gigantowych. Jak będą słabo skręcały to jeszcze niższy model lub slalomki.

 

Nie mając nart, możesz też wypożyczyć coś na miękki śnieg, jak taki będzie. Obserwuję, że producenci mają różne serie nart do różnych kanałów dystrybucji - narty do marketów, narty do sklepów specjalistycznych i komórkowe narty do dystrybucji klubowej dla zawodników. I znów - polecam środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz słabo....to po intensywnych 2 tygodniach w Alpach będziesz jeździł 2 poziomy wyżej ;)

W związku z tym wypożycz narty do swoich butów, a na przyszły rok kupisz sobie już odpowiednie do swojego- wyższego poziomu.

 

Ja już w tym sezonie mam zaliczone 3 francuskie kurorty: Flaine, La Plagne i Puy Saint Vincent.....aż uda bolą ;)

20-go lecę do La Rosiere....i jeszcze w kilka lokalizacji we Francji, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech. 

Na koniec sezonu dam znać które kurorty lepsze, a które nieco miej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady nt. deski snowboardowej. Muszę kupić córce deskę. Młoda wyuczyła się na miękkiej desce 150 cm, potem śmigała na Burtonie Cruzer 155, ostatnio wziąłem z wypożyczalni Burton Feather 149 cm. Bardzo polubiła się z tą ostatnią. Nawet kupiłbym ją, ale w specu deska ma napisane głównie dla początkujących. Czy da radę zrobić jakikolwiek progres na desce dla początkujących, poza jazdą góra- dół? Z drugiej strony ambicji snowparkowych u niej nie zauważam, ot jakieś okazjonalne triki i podskoki. Czy lepiej skłonić się ku desce intermediate-advanced?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...