Jump to content

problem ze skrzynią po wymianie oleju

makaron

Recommended Posts

Mam taki problem. Dwa dni temu wymieniłem olej w skrzyni biegów - manualna. Po opuszczeniu Serwisu Subaru w Katowicach wszystko było ok, bo autko było rozgrzane. Jednak po nocnym parkowaniu pod chmurką mam ogromne problemy z wbiciem 1 i 2 i zrzuceniem tych biegów. Po rozgrzaniu wszystko jest super.

Oczywiście zgłosiłem problem Serwisowi, umówili mnie na przyszły piątek. Zasugerowałem, iż w moim przekonaniu wlali niewłaściwy olej - za gęsty. Usłyszałem odpowiedź, iż nie ma takiej możliwości.

Czy ktoś miał podobny problem?

Faktycznie ten zalecany olej jest do niczego - zwłaszcza w zimę.

Ma ta zaletę , że skutecznie "leczy" skrzynię biegów po innych wlewanych wynalazkach :mrgreen: ....szczególnie synchronizatory...

przy ujemnych temp. chwile warto odczekać......500m i jest ok

Ja tak z tym olejem się męczę już 112k km. Może przy najbliższym serwisie w Pana ASO zmienię na coś co powoduje przyjemniejszą zmianę biegów :).

AdaSch poleca np. Gear300 75w90.

A mi olsztyńskie ASO mówi, że leją 75W90 (Mobilube) do gwarancyjnych i SIP im tego nie zakwestionował.

Tak się różni od Motula, że on na ryzyko klienta (nawet z :wink: ), a Mobil do gwarancyjnych?

A mi olsztyńskie ASO mówi, że leją 75W90 (Mobilube) do gwarancyjnych i SIP im tego nie zakwestionował.

Tak się różni od Motula, że on na ryzyko klienta (nawet z :wink: ), a Mobil do gwarancyjnych?

Jak nie sprawdzę na jakims swoim aucie to nie polecam :mrgreen: ...czyli musze w końcu sprawdzic bo moze macie racje z tym Motulem... :shock:

o tym Mobilube 75w90 to akurat , przypadkowo :idea: , wiem , ze jest/kiedys byl ok. do skrzyn subaru :wink:

Z faktury wynika, że skrzynia została zalana olejem EPX Castrol. Problem rzeczywiście znika, po przejechaniu kilkuset metrów, czy kilometra -lecz nie może być tak, że początkowo nie da się zmieniać biegów. Moja żona ma teraz duży z nimi problem...

Nie wiem, czym wcześniej zalana była skrzynia, gdyż nie użytkuje samochodu od nowości.

W instrukcji masz tabelkę co 60kk powinno sie wymieniać olej w skrzyni i dyfrze. Sam będę wlewał Castrola TAF-X 75W-90, do skrzyni manualnej z reduktorem wchodzi ok 4l a do dyfra chyba ok 0.8l ale jeszcze sprawdzę

Sam będę wlewał Castrola TAF-X 75W-90, do skrzyni manualnej

Na oleju taf-x byly zgrzyty przy szybszej zmianie biegow 1 -2 i 4 -5 .......proponowano wymiane synchronizatorów w jakiejs firmie :?:

po wlaniu shela sl wszystko wrocio do normy...... :wink:

Czyli shell transaxle 75W-90 lepszy od taf-x? Jeszcze nie zakupiłem więc mogę zmienić a po lekturze forum to.........młyn z olejami. Dzwoniłem do ASO i na sląsku leją shella lub jakiś lotos a np. w bielsku białej właśnie polecają castrola. Raczej nie piszę się na jakieś motule bo wydaje mi się że w moim przypadku to przerost................... robie ok 17-20tys/rok więc myslałem o castrolu.

Niby tak ale ja robie ok 20kkm/rok i mysl że nastepna wymiana tak jak przewiduje manual czyli za ok 60kkm więc mam tylko pytanie co w takim przypadku będzie lepsze - castrol 75W-90 czy shell 80W-90. Shell z tego co czytałem jest gęstszy więc ma wieksze opory czyz nie? Rozumiem że motul jest the best dla tych co upalają lub robią 15-20kkm/mies ale do mojego auta wydaje mi się to przesada.

...Po opuszczeniu Serwisu Subaru w Katowicach wszystko było ok, bo autko było rozgrzane. Jednak po nocnym parkowaniu...

pojechałeś do M&M :?: :shock:

-- 30 sty 2011, o 19:29 --

Dzwoniłem do ASO i na sląsku leją shella lub jakiś lotos a np. w bielsku białej właśnie polecają castrola ...

widać co ASO to inny olej :roll: ... a w Mikołowie co polecają :?:

...Po opuszczeniu Serwisu Subaru w Katowicach wszystko było ok, bo autko było rozgrzane. Jednak po nocnym parkowaniu...

-- 30 sty 2011, o 19:29 --

Dzwoniłem do ASO i na sląsku leją shella lub jakiś lotos a np. w bielsku białej właśnie polecają castrola ...

widać co ASO to inny olej :roll: ... a w Mikołowie co polecają :?:

-- N sty 30, 2011 8:33 pm --

Tak:)