Skocz do zawartości

problem ze skrzynią po wymianie oleju


makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Dwa dni temu wymieniłem olej w skrzyni biegów - manualna. Po opuszczeniu Serwisu Subaru w Katowicach wszystko było ok, bo autko było rozgrzane. Jednak po nocnym parkowaniu pod chmurką mam ogromne problemy z wbiciem 1 i 2 i zrzuceniem tych biegów. Po rozgrzaniu wszystko jest super.

Oczywiście zgłosiłem problem Serwisowi, umówili mnie na przyszły piątek. Zasugerowałem, iż w moim przekonaniu wlali niewłaściwy olej - za gęsty. Usłyszałem odpowiedź, iż nie ma takiej możliwości.

Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten zalecany olej jest do niczego - zwłaszcza w zimę.

 

Ma ta zaletę , że skutecznie "leczy" skrzynię biegów po innych wlewanych wynalazkach :mrgreen: ....szczególnie synchronizatory...

przy ujemnych temp. chwile warto odczekać......500m i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi olsztyńskie ASO mówi, że leją 75W90 (Mobilube) do gwarancyjnych i SIP im tego nie zakwestionował.

Tak się różni od Motula, że on na ryzyko klienta (nawet z :wink: ), a Mobil do gwarancyjnych?

Jak nie sprawdzę na jakims swoim aucie to nie polecam :mrgreen: ...czyli musze w końcu sprawdzic bo moze macie racje z tym Motulem... :shock:

o tym Mobilube 75w90 to akurat , przypadkowo :idea: , wiem , ze jest/kiedys byl ok. do skrzyn subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z faktury wynika, że skrzynia została zalana olejem EPX Castrol. Problem rzeczywiście znika, po przejechaniu kilkuset metrów, czy kilometra -lecz nie może być tak, że początkowo nie da się zmieniać biegów. Moja żona ma teraz duży z nimi problem...

Nie wiem, czym wcześniej zalana była skrzynia, gdyż nie użytkuje samochodu od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będę wlewał Castrola TAF-X 75W-90, do skrzyni manualnej

 

Na oleju taf-x byly zgrzyty przy szybszej zmianie biegow 1 -2 i 4 -5 .......proponowano wymiane synchronizatorów w jakiejs firmie :?:

po wlaniu shela sl wszystko wrocio do normy...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli shell transaxle 75W-90 lepszy od taf-x? Jeszcze nie zakupiłem więc mogę zmienić a po lekturze forum to.........młyn z olejami. Dzwoniłem do ASO i na sląsku leją shella lub jakiś lotos a np. w bielsku białej właśnie polecają castrola. Raczej nie piszę się na jakieś motule bo wydaje mi się że w moim przypadku to przerost................... robie ok 17-20tys/rok więc myslałem o castrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ja robie ok 20kkm/rok i mysl że nastepna wymiana tak jak przewiduje manual czyli za ok 60kkm więc mam tylko pytanie co w takim przypadku będzie lepsze - castrol 75W-90 czy shell 80W-90. Shell z tego co czytałem jest gęstszy więc ma wieksze opory czyz nie? Rozumiem że motul jest the best dla tych co upalają lub robią 15-20kkm/mies ale do mojego auta wydaje mi się to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po opuszczeniu Serwisu Subaru w Katowicach wszystko było ok, bo autko było rozgrzane. Jednak po nocnym parkowaniu...

pojechałeś do M&M :?: :shock:

 

-- 30 sty 2011, o 19:29 --

 

Dzwoniłem do ASO i na sląsku leją shella lub jakiś lotos a np. w bielsku białej właśnie polecają castrola ...

widać co ASO to inny olej :roll: ... a w Mikołowie co polecają :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po opuszczeniu Serwisu Subaru w Katowicach wszystko było ok, bo autko było rozgrzane. Jednak po nocnym parkowaniu...

pojechałeś do M&M :?: :shock:

 

-- 30 sty 2011, o 19:29 --

 

Dzwoniłem do ASO i na sląsku leją shella lub jakiś lotos a np. w bielsku białej właśnie polecają castrola ...

widać co ASO to inny olej :roll: ... a w Mikołowie co polecają :?:

 

-- N sty 30, 2011 8:33 pm --

 

pojechałeś do M&M :?: :shock:

 

 

Tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...