Skocz do zawartości

problem ze skrzynią po wymianie oleju


makaron

Rekomendowane odpowiedzi

co w takim przypadku będzie lepsze - castrol 75W-90 czy shell 80W-90.

Wlej Shella, na tym forum od wielu lat jest polecany na problemy ze skrzynią ;) Z drugiej strony ja chyba kiedyś miałem jakiś olej BP i też dawało radę. Teraz nie wiem co mam - zaufałem ASO MTS Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji piszą że może być 80W lub 75W ale liczyłem na pomoc użytkowników którzy takie stosowali. Nie znam się na olejach ale wydaje mi się że 80W jest gęstszy więc większe opory więc cięzsza zmiana biegów więc większe spalanie. Wiem że wszyscy polecają motula ale nie wszyscy upalają auta i jeżdzą w wyscigach. Ale jak już napisałem nie znam się na tym i mogę się mylić dlatego proszę o wskazówki i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam wlane, oprócz tego, że 75W-90 :) Natomiast temat jaki olej do skrzyni przez forum przetaczał się wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat i pewne jest to, że najczęściej polecany był Shell - podobno przy nim synchronizatory chodziły najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wszystkie Wasze wypowiedzi nasuwa się pytanie, czy jest sens wracać do MM Cars...? skoro to wina oleju, mimo iż zalecany...Jeszcze dotkną i powstaną kolejne "uszkodzenia". Choć z drugiej strony, nie jestem w stanie tego pojąć... Jak możliwym jest, by działy się takie rzeczy...przecież właśnie po to wybiera się ASO!!!! A teraz mam żonę na karku i ciągłe " a miałam taki rewelacyjny samochodzik".

Rozumiem, że teraz może pomóc tylko kolejna wymiana oleju na np. motul, albo czekanie do lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...