Skocz do zawartości

Szyby AutoglassJaan opinie


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

niektórzy uważają, że wycieraczki to jak blacha w samochodzie - na całe życie

 

No tak - ja zmieniam b. często, pewnie stąd brak zarysowań.

 

Wysyłaj OWU do mnie, ja szybko przeczytam.

 

He he - wiem, że w tej dziedzinie jesteś ekspertem :).

 

-- 26 sty 2011, o 13:36 --

 

Zajrzałem do OWU (po raz pierwszy w życiu :mrgreen:) i piszą:

 

bla bla bla o technicznej możliwości naprawy albo wymiany (...) decyduje przedstawiciel PZU SA, przy czym do wymiany stosuje się szybę porównywalnej jakości do szyby, której dotyczył wypadek ubezpieczeniowy

 

Ciekawe, bo agent nic nie mówił o tym przy ubezpieczaniu i sugerował raczej, że to ma być szyba fabryczna :roll:.

 

"Szyba porównywalnej jakości" to według OWU:

 

Szyba zamienna, której producent zaświadcza, że jest tej samej jakości co szyba stosowana do montażu pojazdu danej marki przez jego producenta

 

Czyli sprawa jest jasna, choć - jak zwykle w przypadku ubezpieczycieli - jest to robienie ludzi w balona :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mi maxymalnie podnosi cisnienie. Przed zawarciem umowy agent potwierdza wszystko byle by kasę wpłacić bo i tak nikt(większość ) nie ma czasu czytać OWU. A potem Twój problem.

Tyle razy to przerabiałem i za każdym razem mam nadzieję że teraz będzie inaczej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdziwiony nie jestem - co roku dopisuję sobie do zestawu pytań do agenta ubezpieczeniowego kolejne kwestie, dopiszę i tę. A i tak mnie pewnie zaskoczą czymś innym :twisted:.

 

A co do szyb AutoglassJaan: podejrzewam, że jest to tak, jak z zamiennikami innych części - można trafić nieźle, można dużo gorzej, ale mimo wszystko sądzę, że gdyby AgJ powinny być niezłe - inaczej te serwisy nie byłyby tak popularne, a wieść o marnej jakości ich produktów rozniosłaby się bardzo szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2010 jechałem na Mazury no i stało się kamyk w szybkę. Ubezpieczenie obejmowało również szyby. Podczas wizyty panowie z firmy wspomnianej w tytule stwierdzili, że szyba wcześniej już była wymieniana i to źle, tak więc potrzeba wykonać dodatkowe zabiegi i trochę to potrwa (zakładano 2h a teraz mogło to potrwać 4). Zdecydowałem, że nie będę czekał, poprosiłem panią z recepcji o wezwanie taksówki i umówiłem się na następny dzień na odebranie auta.

 

Następnego dnia przyjeżdżam, odbieram dokumenty, załatwiam inne formalności.

Wsiadam do auta i pierwsze co mnie zdziwiło po odpaleniu widzę, że wskaźnik pokazuje, że silnik jest nagrzany? (dodam, że od bramy warsztatu na parking jest nie przesadzając 10 metrów). Ruszam a sprzęgło jakoś dziwnie bierze?

 

Reasumując: pojechałem od razu do mojego mechanika (ledwo co dojechałem): sprzęgło zjarane (wymieniałem rok wcześniej, przejechałem jakieś 4 000 km).

Nie wiem co robili z moim samochodem i chyba nie chcę sobie tego wyobrażać.

Za rękę (nogę) nikogo nie złapałem, ale samochodu bym im nie zostawiał. Nie chcę podawać publicznie konkretnego miejsca, gdzie to się stało (mają kilka oddziałów) bo jak napisałem nie mam żadnych dowodów.

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby Pilkingtona sa naprawdę dobre. Ostatnio dostałem mega głazem, widziałem jak leci i był tak duży, że aż zamknąłem oczy i schyliłem głowę :shock: Ale o dziwo nic, nawet odprysku małego. A dźwięk uderzenia był potężny.

 

Jedyne rysy jakie mam na szybie to od skrobania zimą :) Ale nie wpływają na widoczność, dopiero jak się wnikliwiej popatrzy to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba wymieniona. Nowa uszczelka. Samochód umówiony na godzinę. Miła pogawędka o subaru - pan pytał czy warto kupić bo sie przymierza. 2 godziny i po robocie. Wrażenia pozytywne. Poczekamy do pierwszego deszczu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby Pilkingtona sa naprawdę dobre. Ostatnio dostałem mega głazem, widziałem jak leci i był tak duży, że aż zamknąłem oczy i schyliłem głowę :shock: Ale o dziwo nic, nawet odprysku małego. A dźwięk uderzenia był potężny.

 

Jedyne rysy jakie mam na szybie to od skrobania zimą :) Ale nie wpływają na widoczność, dopiero jak się wnikliwiej popatrzy to widać.

 

 

Dobrze wiedzieć- planuję wymianę właśnie na Pilkingtona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć- planuję wymianę właśnie na Pilkingtona.

Z czystym sumieniem polecam. Do Forka kosztowała 700zł (1400 ASO) i niczym nie różni się od oryginału (Forek ma taki charakterystyczny zielony pasek u góry i w zamienniku jest dokładnie taki sam).

 

Co do Autoglass JAAN to mam złe wspomnienia - w Audi mi tak zrobili szybę, że po pierwszym deszczu miałem piękną powódź w aucie... Poprawili bez gadania, ale suszyć musiałem sam suszarką i Farelką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć- planuję wymianę właśnie na Pilkingtona.

Z czystym sumieniem polecam. Do Forka kosztowała 700zł (1400 ASO) i niczym nie różni się od oryginału (Forek ma taki charakterystyczny zielony pasek u góry i w zamienniku jest dokładnie taki sam).

 

Co do Autoglass JAAN to mam złe wspomnienia - w Audi mi tak zrobili szybę, że po pierwszym deszczu miałem piękną powódź w aucie... Poprawili bez gadania, ale suszyć musiałem sam suszarką i Farelką...

 

Ostra akcja. To gdzie wymieniałeś szybę w Forku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaki79, podpytałem ojca gdzie wymieniał szybę w Forku. Chorzów, Katowicka - gdzieś na wysokości marketów skręca się w prawo (droga leci w dół) i tam jest nieduży zakład zajmujący się szybami. Byłem przekonany, że szyba kosztowała 750zł, ale ojciec mówi, że zrobili to za 500zł łącznie. W gruncie rzeczy Audi też tam jeszcze poprawiali po AutoJaanie bo już nie lało się ale gwizdało. Ojciec mówi, że ceny mają bardzo korzystne i robią fachowo bo to nieduża samodzielna firma :)

 

To chyba tutaj -> http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF ... 18&iwloc=A

 

Jakby co to dzwoń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć- planuję wymianę właśnie na Pilkingtona.

Z czystym sumieniem polecam. Do Forka kosztowała 700zł (1400 ASO) i niczym nie różni się od oryginału (Forek ma taki charakterystyczny zielony pasek u góry i w zamienniku jest dokładnie taki sam).

 

Co do Autoglass JAAN to mam złe wspomnienia - w Audi mi tak zrobili szybę, że po pierwszym deszczu miałem piękną powódź w aucie... Poprawili bez gadania, ale suszyć musiałem sam suszarką i Farelką...

A masz podgrzewanie pod wycieraczkami :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.. ale jak już jest to wypada wymienić na taką samą, a tu cena idzie do góry.

W fordzie cała szyba jest podgrzewana :idea:

 

Na krótkich odcinkach może nie widać efektów grzania wycieraczki, ale na dłuższej trasie jak padał świeży śnieg to pamiętam że byłem zadowolony.. śnieg się tak nie klei i nie maże po szybie.

 

Ale wiem z własnego doświadczenia że chwali się co się ma, lub nie ma 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.. ale jak już jest to wypada wymienić na taką samą, a tu cena idzie do góry.

W fordzie cała szyba jest podgrzewana :idea:

 

Na krótkich odcinkach może nie widać efektów grzania wycieraczki, ale na dłuższej trasie jak padał świeży śnieg to pamiętam że byłem zadowolony.. śnieg się tak nie klei i nie maże po szybie.

 

Ale wiem z własnego doświadczenia że chwali się co się ma, lub nie ma 8)

 

mialem podrzewana szybe przednia w mondeo i działało to rewelacyjnie, nie wiem czemu poza fordem nikt nie robi na większą skalę podgrzewania przednich szyb

 

to podgrzewanie forkowe to oczywiście półśrodek ale tez lepsze niz nic bo przynajmniej gumki wycieraczek odmarzną, dzięki temu da się szybciej uzywac wycieraczek w zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u Nich szyby kilka razy (nie tylko czołowe ale i boczna się trafiła :twisted: ) Bardzo dobra jakość, niczym nie odbiegająca od ASO.

 

Może autor sypnął by pomuczkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podrzewana szybe przednia w mondeo i działało to rewelacyjnie, nie wiem czemu poza fordem nikt nie robi na większą skalę podgrzewania przednich szyb

No właśnie też się nad tym zastanawiam.

 

ale na dłuższej trasie jak padał świeży śnieg to pamiętam że byłem zadowolony.. śnieg się tak nie klei i nie maże po szybie.

Różni ludzie, różne potrzeby, różne zestawy Panvitan. :) Osobiście tylko raz miałem sytuację kiedy brakowało mi grzania wycieraczek. Ale wtedy była taka masakra, że na przedniej szybie tworzył się lód podczas jazdy i ogrzewanie nie dawało rady. Po 15 kilometrach wycieraczki były dwoma soplami lodu przetaczającymi się po szybie - zero skuteczności. Musiałem się zatrzymywać i wraz z grupą 10 innych kierowców odkuwałem lód. Było -8 i padał jakiś taki mokry śnieg. Wtedy chyba tylko system Forda by się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...