Skocz do zawartości

jaki leasing dla subaru polecacie ?


mac paul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.forumleasing.pl/

 

na powyższym forum masz sporo wiedzy, jak i formularz dzięki któremu wyślesz zapytanie do wielu firm leasingowych. Przeczytaj też FAQ, będziesz wiedział na co zwrócić uwagę. Porównaj oferty i negocjuj najlepsze :)

 

Niestety najlepszy moment na leasing, o ile nie jesteś dużym klientem (a z pytania wynika, że nie jesteś) już minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chciałem zakupić OBK w leasingu.

Diler proponuje santander.

W necie jest sporo negatywnych opinii odnośnie tej firmy.

 

Czy forumowicze mogą się wypowiedzieć w tym temacie i polecić jakiś inny lub podać na co mam zwracać uwagę ?

 

wierze w Was i czekam

 

miałem w różnych firmach auta, ale najmilej wspominam bankowyleasing. czyli PKO BP. RS-a mam w masterlease na super warunkach, ale to tylko dlatego że mam z nimi umowę na obsługę ich aut flotowych i dostałem specjalne warunki. Ale wiem ze np. zgadzają sie na zawarcie AC indywidualnie jesli jest korzystniej, a czesto u dealera sa lepsze warunki jak w leasingu, kiedyś było odwrotnie, ale widocznie firmy leasingowe chca wiekszej prowizji.

Najgorzej wspominam EFL niestety , załatwić coś, dodzwonić sie , to jest dramat, a jak mi sie lesing skończył to przez dwa miesiące nie mogli znaleźć karty pojazdu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej wspominam EFL niestety , załatwić coś, dodzwonić sie , to jest dramat, a jak mi sie lesing skończył to przez dwa miesiące nie mogli znaleźć karty pojazdu :evil:

 

Potwierdzam, obsługa klienta w EFL jest na bardzo niskim poziomie. Miałem z nimi do czynienia przy 3 leasingach i nie polecam...

 

Mi osobiście, dobrze współpracowało się z Raiffeisen Leasing - może nie mają najlepszych warunków cenowych ale nigdy nie miałem problemu, żeby coś u nich załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemy to jak zawsze kwestia indywidualnego przypadku. Ja np Efl wspominam pozytywnie. Jaki leasing ? Najtanszy w uznanej firmie ! I kolejne pytanie dlaczego leasing ? Strata na Vat - conajmniej przez dwa lata bo na tyle zawiesili odlizenia ? Chyba ze na 2 lata co da Ci zysk na wrzuceniu zakupu w koszty ktory jesli niwy znajdzie sie w kosztach przy kredycie po 5 latach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dzwine - indywidaulne sytuacje chyba w EFLu są codzienne.

Ja również miałem już kilka leasingów. W EFLu zmieniałem siedzibę firmy - do końca nie mogli zmienić danych. W końcu leasing się skończył i ostatnio przerejestrowywałem samochód. Były problemu w urzędzie bo adres się nie zgdzał. Napisałem pisemko, potwierdzające sytuację z EFLem i koniec.

Jak leasing to na pewno nie w EFL.

Polecam też Raiffeisen. Miałem tam sprzęt podwyższonego ryzyka i żadnych problemów. Kontakt super. Wszystko niemalże załatwiane za mnie.

Jeszcze miałem Kredyt Lease -drobną stłuczkę samochodem i bałagan w papierach (samochód ubezpieczony w Warcie). Ubezpieczenie jest w tym samym budynku bodajże 2 pietra niżej. Niestety to ja musiałem dzwonić, żeby Pani łaskawie ruszyła cztery litery i załatwiła sprawę bo ponoć mail nie działał 2 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renaulty biore leasing u renault bo wygodnie i dobre warunki. Mialem auto w raifeisenie i skucha ,6 miesiecy nie mozna bylo skompletowac dokumentow do wykupienia i w trakcie tez sobie robili jaja. BZ WBK bylo bez problemu ale warunkwo takie sobie. Forka wzialem w millennium bez zadnych zawijasow i procedur i na znacznie lepszych warunkach niz propozycja koncesjonera. Gosc poszedl mi na reke i zalozylem martwe konto na 3 miesiace aby przejsc z lepsza propozycja dla klienta i w 3 godziny mialem akceptacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wszystko zależy kto Cię obsługuje - my mamy bardzo dobrą konsultankę w EFL i jest OK. Mieliśmy też leasingi w inych firmch i było już średnio.

 

Porównaj też ofertę od dealera, bo jeśli dopiero zaczynasz przygodę z leasingiem, możesz dostać od niego tańszą ofertę. Jak już miałeś inne leasingi to pewnie dadzą Ci lepszą, no i możesz ją negocjować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam VB Leasing S.A.

Współpracuję z nimi już 11-sty rok i niezmiennie jestem zadowolony. Moim zdaniem najkorzystniejsza oferta, szczególnie dla małych lub mikro firm. Zgadzają się na innych ubezpieczycieli z wyłączeniem teleubezpieczeń (Axa, Liberty, itp.), ale szczerze mówiąć maja lepszą ofertę niż u dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w EFLu miałem ze 3 leasingi i generalnie ok, bez żadnych ekscesów w jedną czy w drugą stronę. Teraz mam OBK w Millenium i chyba oni maja większy problem ze mną niz ja z nimi :oops:

Oni sobie poradza. nie martw sie bo to ich problem a zanim bedzie twoim to sie pozbierasz , czego co zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja polecam BRE Leasing - w tej chwili leasinguję od nich już 3 samochód i jestem bardzo zadowolony.

Wszystkie sprawy załatwiane bardzo szybko, kontakt bezproblemowy, nie było nigdy takich problemów jak pisali poprzednicy - zagubiona karta pojazdu czy inne jaja ...

Wszystko zawsze na czas, kompetentnie i sprawnie.

Do tego elastycznie - raz mi się zdarzyło że potrzebowałem rozłożyć ubezpieczenie na dwie raty - bez problemu, szybko zmienili fakturę, podzielili.

 

Mam dobrego opiekuna , jeśli może to w czymś pomóc - namiary na PW.

 

W kwestii Raiffesena - decydując się na leasing SUBARU porównałem dwie oferty - właśnie Raiffeisena - polecana przez Dealera i zadzwoniłem do swojego opiekuna .

BRE Leasing "z miejsca" zrobił lepsze warunki - nie pokazywałem im oferty Raiffeisena.

Jak tylko powiedziałem że konkurują z Raiffeisenem to mój opiekun natychmiast wskazał mi różnice.

Znają skubańcy doskonale oferty konkurentów :)))

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Alfe159 (a dokładnie dwie) i Subaru w EFL'u i było ekstra, zwłaszcza, że pomogli mi dobrać się do dupy dealerowi Alfy i dostałem po 3miesiecach od zakupu auta, wymianę na nowy (mimo, że był w leasingu) :twisted: obsługa szybka, papierkologia szybko i sprawnie, kontakt dobry, na koniec robiłem cesję i przeniesienie na nowego właściciela i też poszło sprawnie. osobiście polecam EFL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei, bo widzę że kolega z Poznania, polecam SGB TRANS LEASING.

W chwili obecnej mamy 3 auto u nich w leasingu, firma na miejscu także papierkologia nie musi być akceptowana przez jakieś oddziały poza Poznaniem.

Nigdy nie mieliśmy z nimi żadnych komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, EFL na ten przykład ma centrale we Wrocławiu podobnie i VB, Raiffaisen i BRE w Warszawie (mowa tu o centralach które są decyzyjne w pewnych sprawach) nauczony doświadczeniem wiem, że lepiej mieć centralę leasingodawcy u siebie w mieście, w razie problemów zawsze można się spotkać i porozmawiać a nie przesyłać sobie faksy pisma itd.

Nie będę tu polemizował, każdy wybiera to co mu najdogodniejsze ;)

W/w leasingodawcy to przykłady i nie mam nic przeciwko nim dla jasności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...