Jump to content

jaki leasing dla subaru polecacie ?

mac paul

Recommended Posts

Witam

chciałem zakupić OBK w leasingu.

Diler proponuje santander.

W necie jest sporo negatywnych opinii odnośnie tej firmy.

Czy forumowicze mogą się wypowiedzieć w tym temacie i polecić jakiś inny lub podać na co mam zwracać uwagę ?

wierze w Was i czekam

• Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.forumleasing.pl/

na powyższym forum masz sporo wiedzy, jak i formularz dzięki któremu wyślesz zapytanie do wielu firm leasingowych. Przeczytaj też FAQ, będziesz wiedział na co zwrócić uwagę. Porównaj oferty i negocjuj najlepsze :)

Niestety najlepszy moment na leasing, o ile nie jesteś dużym klientem (a z pytania wynika, że nie jesteś) już minął.

Witam

chciałem zakupić OBK w leasingu.

Diler proponuje santander.

W necie jest sporo negatywnych opinii odnośnie tej firmy.

Czy forumowicze mogą się wypowiedzieć w tym temacie i polecić jakiś inny lub podać na co mam zwracać uwagę ?

wierze w Was i czekam

miałem w różnych firmach auta, ale najmilej wspominam bankowyleasing. czyli PKO BP. RS-a mam w masterlease na super warunkach, ale to tylko dlatego że mam z nimi umowę na obsługę ich aut flotowych i dostałem specjalne warunki. Ale wiem ze np. zgadzają sie na zawarcie AC indywidualnie jesli jest korzystniej, a czesto u dealera sa lepsze warunki jak w leasingu, kiedyś było odwrotnie, ale widocznie firmy leasingowe chca wiekszej prowizji.

Najgorzej wspominam EFL niestety , załatwić coś, dodzwonić sie , to jest dramat, a jak mi sie lesing skończył to przez dwa miesiące nie mogli znaleźć karty pojazdu :evil:

Najgorzej wspominam EFL niestety , załatwić coś, dodzwonić sie , to jest dramat, a jak mi sie lesing skończył to przez dwa miesiące nie mogli znaleźć karty pojazdu :evil:

Potwierdzam, obsługa klienta w EFL jest na bardzo niskim poziomie. Miałem z nimi do czynienia przy 3 leasingach i nie polecam...

Mi osobiście, dobrze współpracowało się z Raiffeisen Leasing - może nie mają najlepszych warunków cenowych ale nigdy nie miałem problemu, żeby coś u nich załatwić.

Raiffeisen Leasing

tak rzeczywiście , miałem u nich jakąś maszynę i było super

Moim zdaniem problemy to jak zawsze kwestia indywidualnego przypadku. Ja np Efl wspominam pozytywnie. Jaki leasing ? Najtanszy w uznanej firmie ! I kolejne pytanie dlaczego leasing ? Strata na Vat - conajmniej przez dwa lata bo na tyle zawiesili odlizenia ? Chyba ze na 2 lata co da Ci zysk na wrzuceniu zakupu w koszty ktory jesli niwy znajdzie sie w kosztach przy kredycie po 5 latach ?

to dzwine - indywidaulne sytuacje chyba w EFLu są codzienne.

Ja również miałem już kilka leasingów. W EFLu zmieniałem siedzibę firmy - do końca nie mogli zmienić danych. W końcu leasing się skończył i ostatnio przerejestrowywałem samochód. Były problemu w urzędzie bo adres się nie zgdzał. Napisałem pisemko, potwierdzające sytuację z EFLem i koniec.

Jak leasing to na pewno nie w EFL.

Polecam też Raiffeisen. Miałem tam sprzęt podwyższonego ryzyka i żadnych problemów. Kontakt super. Wszystko niemalże załatwiane za mnie.

Jeszcze miałem Kredyt Lease -drobną stłuczkę samochodem i bałagan w papierach (samochód ubezpieczony w Warcie). Ubezpieczenie jest w tym samym budynku bodajże 2 pietra niżej. Niestety to ja musiałem dzwonić, żeby Pani łaskawie ruszyła cztery litery i załatwiła sprawę bo ponoć mail nie działał 2 tygodnie...

Renaulty biore leasing u renault bo wygodnie i dobre warunki. Mialem auto w raifeisenie i skucha ,6 miesiecy nie mozna bylo skompletowac dokumentow do wykupienia i w trakcie tez sobie robili jaja. BZ WBK bylo bez problemu ale warunkwo takie sobie. Forka wzialem w millennium bez zadnych zawijasow i procedur i na znacznie lepszych warunkach niz propozycja koncesjonera. Gosc poszedl mi na reke i zalozylem martwe konto na 3 miesiace aby przejsc z lepsza propozycja dla klienta i w 3 godziny mialem akceptacje.

W raiffeisen musisz byc korporacyjnym a i to lepiej dostalem w millennium bez przekomarzanie sie tygodniami.

bo wszystko zależy kto Cię obsługuje - my mamy bardzo dobrą konsultankę w EFL i jest OK. Mieliśmy też leasingi w inych firmch i było już średnio.

Porównaj też ofertę od dealera, bo jeśli dopiero zaczynasz przygodę z leasingiem, możesz dostać od niego tańszą ofertę. Jak już miałeś inne leasingi to pewnie dadzą Ci lepszą, no i możesz ją negocjować :)

A ja polecam VB Leasing S.A.

Współpracuję z nimi już 11-sty rok i niezmiennie jestem zadowolony. Moim zdaniem najkorzystniejsza oferta, szczególnie dla małych lub mikro firm. Zgadzają się na innych ubezpieczycieli z wyłączeniem teleubezpieczeń (Axa, Liberty, itp.), ale szczerze mówiąć maja lepszą ofertę niż u dealera.

zgadzam sie :oops: zalezy kto cie obsluguje. Problem ze raiffeisenie nie obsluguje cie nikt :evil:

Mialem u nich konta przez 5 lat i pozamykalem bo bylo nie do zniesienia.

Ja w EFLu miałem ze 3 leasingi i generalnie ok, bez żadnych ekscesów w jedną czy w drugą stronę. Teraz mam OBK w Millenium i chyba oni maja większy problem ze mną niz ja z nimi :oops:

Ja w EFLu miałem ze 3 leasingi i generalnie ok, bez żadnych ekscesów w jedną czy w drugą stronę. Teraz mam OBK w Millenium i chyba oni maja większy problem ze mną niz ja z nimi :oops:

Oni sobie poradza. nie martw sie bo to ich problem a zanim bedzie twoim to sie pozbierasz , czego co zycze.

Cześć.

Ja polecam BRE Leasing - w tej chwili leasinguję od nich już 3 samochód i jestem bardzo zadowolony.

Wszystkie sprawy załatwiane bardzo szybko, kontakt bezproblemowy, nie było nigdy takich problemów jak pisali poprzednicy - zagubiona karta pojazdu czy inne jaja ...

Wszystko zawsze na czas, kompetentnie i sprawnie.

Do tego elastycznie - raz mi się zdarzyło że potrzebowałem rozłożyć ubezpieczenie na dwie raty - bez problemu, szybko zmienili fakturę, podzielili.

Mam dobrego opiekuna , jeśli może to w czymś pomóc - namiary na PW.

W kwestii Raiffesena - decydując się na leasing SUBARU porównałem dwie oferty - właśnie Raiffeisena - polecana przez Dealera i zadzwoniłem do swojego opiekuna .

BRE Leasing "z miejsca" zrobił lepsze warunki - nie pokazywałem im oferty Raiffeisena.

Jak tylko powiedziałem że konkurują z Raiffeisenem to mój opiekun natychmiast wskazał mi różnice.

Znają skubańcy doskonale oferty konkurentów :)))

Pozdrówka

miałem Alfe159 (a dokładnie dwie) i Subaru w EFL'u i było ekstra, zwłaszcza, że pomogli mi dobrać się do dupy dealerowi Alfy i dostałem po 3miesiecach od zakupu auta, wymianę na nowy (mimo, że był w leasingu) :twisted: obsługa szybka, papierkologia szybko i sprawnie, kontakt dobry, na koniec robiłem cesję i przeniesienie na nowego właściciela i też poszło sprawnie. osobiście polecam EFL

Ja też mogę polecić raiffeisen. Miałem/mam u nich 3 leasingi i generalnie nie było problemów, ale to chyba wiele zależy od opiekuna.

Ja z kolei, bo widzę że kolega z Poznania, polecam SGB TRANS LEASING.

W chwili obecnej mamy 3 auto u nich w leasingu, firma na miejscu także papierkologia nie musi być akceptowana przez jakieś oddziały poza Poznaniem.

Nigdy nie mieliśmy z nimi żadnych komplikacji.

Ciekawe, EFL na ten przykład ma centrale we Wrocławiu podobnie i VB, Raiffaisen i BRE w Warszawie (mowa tu o centralach które są decyzyjne w pewnych sprawach) nauczony doświadczeniem wiem, że lepiej mieć centralę leasingodawcy u siebie w mieście, w razie problemów zawsze można się spotkać i porozmawiać a nie przesyłać sobie faksy pisma itd.

Nie będę tu polemizował, każdy wybiera to co mu najdogodniejsze ;)

W/w leasingodawcy to przykłady i nie mam nic przeciwko nim dla jasności .