Skocz do zawartości

Jaki filtr oleju do wolnegossaka?Różne rozmiary-niby to samo


Kamzool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To wstyd, że pracując w sklepie motoryzacyjnym nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie jaki dokładnie filtr oleju zamontować w swojej subaru impreza 2.0 115KM MY97. W żadnych programach nie jest wyszczególniony rozmiar filtra oleju do tegoż właśnie auta, a rozmiary, pomijając oczywiście gwint są różne : filtr BOSCH (nr 0 451 103 275) i FILTRON (nr OP 617) mają średnice: 82mm, wysokość 74mm-74,5mm. Filtr KNECHT (nr OC195) ma średnice: 65,5mm, wysokość 65mm, natomiast filtr H+B JAKOPARTS (nr J1317005) posiada 70mm średnicy i 80mm wysokości. Wg wszystkich 5 programów jakie posiadamy w sklepie filtry te są stosowane do tego modelu, ale przecież rozmiar w filtrze nie jest bez znaczenia, wpływa na ciśnienie oleju, czyszczenie go itp. Znam przypadki, że pewien klient kupując za długi filtr (wg komputerów pasujący) zatarł silnik przez to, że filtr ocierał o jakąś część i się przetarł. Jeśli ten temat był już poruszany, przepraszam i proszę o link do tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC195 nie jest zamiennikiem OP617. Jego zamiennik to OP595 - taki idzie do 2.5 N/A. Gwint ten sam ale jak mi wkręcili Op617 to przeciekał i uszczelka chyba z 0.5 milimetra inna. Mogę przecrossować jakby co z oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premier, w programach na których bazuje OC195 jest krosem OP617... podaj więc jak jaki masz kros z oryginału, co jak co, ale smarowanie silnika to niebłahy temat ;) Jak widzisz we wcześniejszych postach jedni jeżdżą na OC195, drudzy na OP617, tylko który z nich jest najbardziej optymalny?

wirach, w piątek mam odebrać szczura od lakiernika, pozostanie mi zmontowanie całej deski rozdzielczej :) cóż, to będzie sama przyjemność ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

U mnie katalog pokazuje Knecht OC 1177.

Różnica z OC195 to OC1177 jest wyższy (więcej powierzchni czyszczącej) i ciśnienie zaworu 1,3 (w OC195 jest 1,0).

Wie ktoś jaki wpływ ma ten zawór? Przy większym zasyfieniu się otwiera dopiero (kiedy ciśnienie oleju w filtrze wzrośnie)?

Czy mogę zamiast polecanego OC195 założyć ciut wyższy filtr OC1177?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale chciałem ciut większy o większej powierzchni filtrującej, normalnie używam Knecht OC 195.

Poza tym, katalog Knechta podaje obecnie OC1177, w starym podawał OC195.

Edytowane przez Volo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Volo napisał:

To wiem, ale chciałem ciut większy o większej powierzchni filtrującej, normalnie używam Knecht OC 195.

Poza tym, katalog Knechta podaje obecnie OC1177, w starym podawał OC195.

 

dla Twojego Subaraka katalog podaje OEM 15208AA100, ale zamiast zawracać sobie głowę zwiększania powierzchni filtrującej, to zwróć uwagę na ciśnienie otwarcia by-pass. W serwisówce dla Twojego modelu podano 1.6bara a ten OC195 ma 1bar. OEM filtr kosztuje 32zł, to nie wiem po co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM, po wrażeniach z obsługą ASO Kraków, dziękuję i wszystko kupuję w sklepach do subaru w sieci.

Najczęściej podają filtr OC195, dlatego taki był montowany, dopiero ostatnio w katalogu Knecht wskazał inny filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W przypadku onlinowego manuala jest mowa nawet o wartości 160kPa czyli 1.6Bar dla "bypass valve opening pressure".

Sam zastanawiam się nad OC1177.

Nie sądzę by w łódzkim Emil Frey wiedzieli jaką wartość mają oferowane przez nich filtry.

Swoją drogą dla AVCS lepsze będzie wyższe ciśnienie tego zaworu w filtrze oleju (o ile ma to wpływ) czy jakość samego oleju?

Edytowane przez herr_flick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...