Skocz do zawartości

Wrocław - Lekki offroadzik - propozycja spotkania


Jedrek_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam ten wątek i popatrzcie co dzisiaj w pojedynke wydziwiałem a co dopiero w parę Forków można zrobić :shock:

Zjechałem z górki i nie było odwrotu i musiałem wrócić ta drogą a tu taki widok...

http://img225.imageshack.us/img225/6308 ... aru032.jpg

Od góry to wyglądało tak ...

http://img839.imageshack.us/img839/6433 ... aru034.jpg

Powoli zacząłem myśleć kto ze znajomych ma ciągnik ale do odważnych świat należy to nawet bez rozpędu ruszyłem i :roll:

poszlo lzej niz myslalem z ta gorka :shock:

 

Jutro planuje nagrać podjazd leśny z mega stromizmą, z którą Impreza nawet nie zajęknęła... ja trochę zwątpiłem bo nie mam pod co podjeżdżać w okolicy :(:mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 540
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chyba nie , wprawdzie mijałem jednostkę pancerną ,ale nikt nie strzelał :P .

a trasa jest naprawde spoko ,byłem tam we wrześniu , mój super podniesiony offroadowy Legasik radził sobie całkiem nieźle.

To był taki mały sprawdzian przed wyjazdem do Maroka. Oczywiście tylko Subaru !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Wpisuje sie na listę .Może być nawet mocny offroad, damy radę.

 

Mam objechaną świetną trasę ze Zgorzelca do Żagania ,trasami "czterech pancernych i psa " Polecam .

 

Leśniczy z RM Kiełczów?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie to Ja :D Pozdrawiam

 

No i jaki świat mały :-) Ja również pozdrawiam.

 

-------------

 

No to mamy:

A. termin: weekend 26/27 lutego

B. cztery propozycje trasy (lista otwarta):

1. Poligon Sołtysowice (SeQ)

2. Polne drogi Pruszowice - Domaszczyn - Siedlec- Trzebnica - Wysoki Kościół - Siedlec - Pruszowice (Jedrek_WRO)

3. Trasa Czterech pancernych Zgorzelec - Żagań (lesniczy007)

4. Okolice brzeziny wojnowic (zk)

C. wstępną listę subaraków (lista otwarta): Panirenia (2), pilot99, zk, lesniczy007, Jedrek_wro

D. wsparcie techniczne Leśniczego (jeżeli sie zgodzi)

 

Myślę, że wybór trasy (1/2/3/4) wskaże nam lidera "rajdu". To spróbujmy zagłosować....

 

Ja osobiście trasę 2 znam (i jest fajna). Podoba mi się trasa 3.

Pozdrawiam

Jędrek

 

-- Śr lut 02, 2011 9:29 pm --

 

Tak sobie teraz myślę, że może na pierwszy raz optymalny byłby jednak po prostu mały spot np na poligonie Sołtysowice. Poznamy się, pogadamy, przejedziemy po torze motocrosswym a jak zaiskrzy to zaplanujemy jakąś dalsza traskę off-roadową. Co myślicie :idea: ?

 

Przed dalsza trasą chciałbym się umówić na sprawdzenie stanu technicznego u Leśniczego007. Mój subarak ma już 190k km na zegarku i chyba wymaga profilaktycznej wizyty u lekarza :D .

 

Tylko nie myślcie, że wymiękam.

Myślę, ze byłoby extra mieć taką ekipkę właścicieli błotnych wozów pościgowych i nie chcę spalić tematu na początku.

Wiem, że niektórzy z nas rzadko do tej pory zjeżdżali z czarnego na szutry i trochę szkoda uszkodzić sprzęt na jakiejś zapyziałej polnej drodze...

 

W myślach już sobie wyobrażam jak jedziemy w kolumnie z Wrocka na Plejady 2011. Wszyscy zaprawieni offroadowcy... I zgarniamy pierwsze miejsca na trasie terenowej.

 

Pozdrawiam

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak się Warszawa zorganizowała jak Wy teraz....

ehh...

W stolycy nie ma na to czasu :mrgreen: a u nas .... Plynie Odra plynie po polskiej krainie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak się Warszawa zorganizowała jak Wy teraz....

ehh...

no narazie to tylko zajawka... robimy małą rozkminkę co i jak... jak ogarniemy temat to damy znac na forum... może nawet zapodamy jakies fotki albo filmik na youtube... sky is the limit :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką płytę i moge zrobić bez problemu jeszcze kilka ,gdyby ktoś potrzebował.

To super, a czy do imprezy też dałbyś radę jakoś ładnie kawałek blachy podocinać/powyginać – tak, żeby ew. kontakt z podłożem nie rozwalał podłużnic itd.? lesniczy007, jeśli dobrze rozumuje, to być może będziesz w stanie podpowiedzieć czy podniesienie imprezy MY03 na stockowym zawiasie za pomocą podkładek dystansujących na amory ma jakiś sens, czy lepiej wrzucić sprężyny z czegoś wyższego, ewentualnie naciągnąć moje? Nie zależy mi na zrobieniu monster–trucka, tylko na uzyskaniu 2.5 – 5cm dodatkowego prześwitu bez narażania bezawaryjności ani stabilności jazdy bez wchodzenia w koszty… Na NASIOC-u jest o tym dużo, ale chciałbym żeby mi ktoś po polsku wytłumaczył jak daleko można się bezpiecznie posunąć bez konieczności obniżania napędów – tam chłopaki próbują wszystkiego ale ponieważ nie wyjeżdżają nigdy ze stanów, nie przejmują się że coś im nie zagra – wszędzie taka sama dostępność tanich części…

Przepraszam za off ale jakoś się w tym wątku swojsko poczułem no a poza tym offtop w sprawie offroadu w wątku o offroadzie to trochę wirtualny offroad, zatem mam nadzieję że mi wybaczycie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej się nie odzywałem, ale co tam: może wypuszczę swój nowy nabytek na szutry, może nawet małżonkę zabiorę jako pilota.

Poligon na Sołtysowicach dla mnie odpada. Najchętniej widziałbym trasę nr 2, bo jest ciekawa (krajobrazy), lekka i bliska (np. 4 pancernych też wygląda fajnie, ale tłuc się 2-3 godziny asfaltem, żeby dojechać do trasy?).

 

I jeszcze dwa pytanka:

1. Można się jeszcze dopisać?

2. Czy ta płyta pod silnik jest naprawdę konieczna na trasie 2? W końcu to drogi leśne, chyba źle nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesniczy007 napisał(a):

Ja mam taką płytę i moge zrobić bez problemu jeszcze kilka ,gdyby ktoś potrzebował.

 

 

To ja też się ustawiam w kolejce;

 

Zajmuje miejsce w kolejce :D szczegoly mam

Nadzieje bedziemy mogli omowic na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nabiera barw!

To wygląda na to, że moja propozycja trasy została wybrana.

Ze względu na zimowe warunki (rozmoknięte drogi) proponuje lekką modyfikację trasy (żebyśmy się nie wkleili na stałe :)). To by było coś: 10 subaraków wyciąganych ursusem z błota.

 

Więc proponuję tak:

ROAD BOOK

Spotykamy się pod sklepem Rzepka w Pruszowicach.

Stamtąd na wał stawu, przez lasek, pętelka do Pruszowic, w prawo polną do Bukowiny, aslfaltówką w stronę Pasikurowic i Siedlca. W Siedlcu za stacją kolejową wzdłuż torów szutrówką (długa prosta wyboista). Przed piaskownią w Pierwoszowie w prawo do pod górę do Głuchowa Górnego (tu chyba będzie najtrudniej, w razie czego plan B). W Głuchowie w prawo polna do Boleścina. Dalej wąską asfaltóweczką przez pofałdowane wzgórza do Krakowian (tajemnicza wieża) i Zaprężyna (zameczek) (lubię ten odcinek - jak droga do Babadag Stasiuka :)). Dalej do Bierzyc i Łoziny. W Łozinie za boiskiem w prawo zjeżdżamy na polną do Szczodrego (tu też reduktor zapięty, chociaż w dół). Przejeżdżamy Szczodre i w Domaszczynie tuż przed kościołem w prawo szutrowo - błotkową (często tak skracam sobie drogę do domu z pracy). Jesteśmy z drugiej strony Domaszczyna. Walimy na koniec Pruszowic asfaltem i po raz pierwszy na naszej trasie wjeżdżamy w lasek by powolutku przeturlać się wyboista leśną do Ramiszowa. W lewo przez AOW kończymy na zamku w Pawłowicach. Sprawdzamy obecność i osłony pod silnikiem i dzielimy się wrażeniami.

Myślę, że będzie to jakieś 40km i max 3h jazdy. W końcu offroad (nawet lekki) to nie wyścigi:)

Całą trasę łatwo prześledzić na google maps.

 

Wszelkie propozycje modyfikacji trasy mile widziane.

 

TERMIN

Już wiem, że część z nas nie może w sobotę 26/2.

Tak więc powinniśmy rezerwować sobie czas w niedzielę 27/2. Może godzina 10.30 pod Rzepką w Pruszowicach?

 

ZAPLECZE TECHNICZNE

Leśniczy007 zaprasza chętnych na 26/2 na "badania lekarskie" subaraków przed wyjazdem.

I pewnie zabierze w niedzielę ze sobą na wszelki wypadek podręczny polmozbyt :-)

Płyta aluminiowa - ja nie mam jeszcze (ale już zamówiłem) i myślę, że nie będzie konieczna na takiej trasce.

Myślę, ze karniemy się w kolumnie, więc zawsze pomożemy sobie wzajemnie przy wyciąganiu. Chociaż nie wydaje mi się by taka sytuacja zaistniała. Z założenia to ma być LEKKI OFFROAD :-) Na wszelki wypadek saperka i przyzwoita linka do bagażników!

 

LISTA UCZESTNIKÓW

Otwarta do chwili startu. Przecież im nas więcej tym fajniej.

Na dziś mamy zgłoszenie od:

Panirenia (2), pilot99, zk, lesniczy007, Jedrek_wro, 4lotek, Igi666 (pasażerowie)

 

RELACJE Z MEDIAMI

Kto ma aparat, kamerkę - zabierać obowiązkowo.

A może jest jakiś ochotnik na fotoreportera / filmowca / producenta i wydawcę (youtube)?

 

Ale się rozpisałem :)

 

Co myślicie?

 

Pozdrawiam

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ja z kumplem byśmy się pisali pod warunkiem gdyby ktoś był tak miły i zabrał dwóch pasażerów/pilotów ;)

 

Ze swojej strony moglibyśmy zapewnić zabezpieczenie medyczno/techniczno/fizyczne oraz pocykalibyśmy jakieś zdjęcia i może filmik nagrali jakiś ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wstępnego komitetu kolejkowego miejsca się w takim składzie z pewnością znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forek po jednodniowym pobycie u Leśniczego juz z nowym rozrządem, świecami i kablami zapłonowymi - gotowy do naszego inauguracyjnego ofrołdu :-)

 

 

To co, zatwierdzamy plan?

Niedziela 27/2/2011, godz. 10.30 pod sklepem Rzepka w Pruszowicach?

Wszystkim pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERMIN

Już wiem, że część z nas nie może w sobotę 26/2.

Tak więc powinniśmy rezerwować sobie czas w niedzielę 27/2. Może godzina 10.30 pod Rzepką w Pruszowicach?

 

Bardzo chętnie się piszę!!!...pod warunkiem, że do tego czasu zrobię sprzęgło /już zamówione/. W każdym razie wciągajcie mnie na listę! /najwyżej z przykrością odwołam uczestnictwo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...