Skocz do zawartości

Wrocław - Lekki offroadzik - propozycja spotkania


Jedrek_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

i opony,

Z tego co Maciek mówił to na łysolkach się wybrałeś :mrgreen: Znam już Twoją i Maćka relacje i jak widzę obaj jesteście zachwyceni!!

prześwit

ja swojego na próbę trochę podniosę. Maciek już ma dystanse 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 540
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

i opony,

Z tego co Maciek mówił to na łysolkach się wybrałeś :mrgreen: Znam już Twoją i Maćka relacje i jak widzę obaj jesteście zachwyceni!!

prześwit
- mam zimówki w bbardzo przyzwoitym stanie - Geolandery I/T - ale całkiem się zakleiły

ja swojego na próbę trochę podniosę. Maciek już ma dystanse 8)

- mam zimówki w bbardzo przyzwoitym stanie - Geolandery I/T - ale całkiem się zakleiły

- jestem bardzo ciekaw efektów. Lift 3cm przez tuleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off topic:

Zastanawiam się nad letnimi oponami do mojego BWP (błotny wóz pościgowy). Myślę o jakiś AT-kach. Ale żeby nie przesadzić. W końcu to tylko SUV.

Jakie macie opony letnie w swoich forkach? Co byście polecili do zastosowań jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Good Year Wrangler AT/R i powiem ci że są super, trochę hałasują na asfalcie ale tragedii nie ma natomiast w terenie... zresztą na spotkaniu i Maćka sprawdzisz.

 

-- 25 mar 2011, o 13:02 --

 

u Maćka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad letnimi oponami do mojego BWP (błotny wóz pościgowy

 

poszukaj tematu adamusamax'a, pytał kiedys o jakies terenowe opony do forka.

 

Panowie, miło się was tu czyta, ale może przejdziecie/przejdziemy do technicznego, żeby reszta forum mogła się delektować dywagacjami na temat podwyższania i poszerzania naszych lodówek?

 

jest temat w technicznym--) outback o podnoszeniu subara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 16.30 znowu zamiast wracać z roboty do domu asfaltem skręciłem na polne drogi... jakiś taki rozkojarzony byłem... a może ze mnie dupa nie ofrroadowiec. W każdym razie gdzieś między Mirkowem a Domaszczynem, w szczerym polu wpadłem w koleiny pełne błota i wody i forek zawisł brzuszkiem. Zero trakcji. Podkładanie kamyków i badyli oczywiście nic nie dało. Ruszyłem do pobliskiego domostwa po pomoc. Najpierw dechy i gruz. Dalej zero trakcji. Lipa! No to jeszcze raz ruszyłem na poszukiwanie jakiegoś holownika. Nie mieli, ale dali szpadel. Długie godziny walczyłem z tym wałem ziemnym pod forkiem. W końcu słońce zaszło, a mi skończyły się moce i nadzieja, że sam się wykopię z tego bagna, w które wpakowałem się na własną prośbę.

Na szczęście miałem juz w głowie plan B - telefon do Maćka (leśniczy007). Maciek przeplanował wieczór i zamiast jechać z ciotką do krawca rozpoczął przygotowania do ekspedycji ratunkowej. Nie miałem cienia wątpliwości, że mu się spodoba ta niespodziewana atrakcja wieczoru :) . Przyjął zgłoszenie i od razu pojechał po rosomaka do warsztatu. Po drodze zabrał jeszcze swojego mechanika. Koordynaty na nasze pozycje przekazywaliśmy sobie transmisją GSM. Może po trzydziestu minutach zobaczyłem górne światła rosomaka. Scena jak z podróżniczego filmu o sawannach Afryki produkcji National Geografic.

Chłopaki trochę ze mnie łacha podarli w jakie g... sie wpier... . I do roboty. Rosomak zajął pozycję. Wyciągarka zaczepiona o przedni uchwyt w forku (ciekawe czy wiecie gdzie to jest, bo ja nie wiedziałem, mechanik Maćka nie miał z tym problemu), pilot wyciągarki w rękach Maćka, reduktor w forku zapięty i wyjeżdżamy z bagna jak po maśle. Wyciągarka rules a Maciek jest wielki :-)

Jeszcze chwilka pogaduchy o naszym majowym zlocie i płycie pod silnik, męski uścisk dłoni i sie rozjeżdżamy żegnając się awaryjnymi światełkami.

W zabłoconym ubraniu, z bólem w plecach od machania szpadlem i z wafelkiem na twarzy wchodzę ok. 21.00 do domu a Dorota ma niezłą polewkę ze mnie.

Czy warto było? Zdecydowanie tak - po pierwsze przyjaciół poznaje się w biedzie, po drugie poznałem ograniczenia forka - prześwit i opony, po trzecie - czegoś się nauczyłem - w terenie prowadź wyjątkowo starannie i ostrożnie. No i jaka przygoda !

 

lepiej od razu się przyznaj, że to było zaplanowane :mrgreen:

 

-- Pn mar 28, 2011 6:44 pm --

 

 

rozumiem, że na safarii się wybierasz ? :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną przygodę, w jedną ładną sobotę postanowiłem pojeździć po offroadach i OS-ach rajdu lotos, i na "dojazdówce" postawiłem Forka pod kątem 45%, mało go nie przerwacając w krzaki, trakcji na śniegu zero, ale od czego na Kaszubach mamy traktory - dzięki kropkowiczowi, który udał się na spacer, udało się dość szybko wyciągnąć forka... a Tomir kolega przyjechał na zawołanie, w razie czego pomóc. Brać subarowa to jest to :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną przygodę, w jedną ładną sobotę postanowiłem pojeździć po offroadach i OS-ach rajdu lotos, i na "dojazdówce" postawiłem Forka pod kątem 45%, mało go nie przerwacając w krzaki, trakcji na śniegu zero, ale od czego na Kaszubach mamy traktory - dzięki kropkowiczowi, który udał się na spacer, udało się dość szybko wyciągnąć forka... a Tomir kolega przyjechał na zawołanie, w razie czego pomóc. Brać subarowa to jest to :!:

 

 

ja tam nie wiem, jak nagle znalazałam się na środku łąki (nie pytajcie jak sie tam znalazłam :oops: ) a był nawal śniegu i ani w przód ani w tył to nagle poojawili się mili Panowie w środku w nocy i mnie po ludzku wypchęli :mrgreen::mrgreen:

Panowie a gdzie wasz czar? :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dzwonić :P to byśmy sobie poczarowali :lol:

 

a świeżynka wtedy byłam :oops: ale teraz będę dzwonić 8) :mrgreen:

na pewno będziecie uradowani jak zadzwonię po pólnocy ale wtedy bedziemy czarować :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wracając do wzorca tematycznego niniejszego wątku jakoś bliżej lata zaprosić kolegów od Forków z południa na Wybrzeże i tutaj pośmigać troszkę drogami klasy piaskowo-kamiennej?

 

Mogłoby być fajnie!

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powyższe pogadaj właśnie z leśniczym... a ja nie mogę dostac tłumika :evil:

 

Ja tez nie mogłem dostać

 

wsadziłem od legacy 2,2 do 94r puszka troszke mniejsza ale dobrze wycisza i ladniej brzmi jak 2,2 a nie 2,0 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśniczy007 objechał wczoraj część proponowanej trasy majowej Rusko Trophy.

Oglądałem zdjęcia na jego picassie: https://picasaweb.google.com/AutoPlejada

Dla mnie extra :-)

 

Może to trochę advanced planning ale jak sobie zaklepiemy z góry termin w naszych kalendarzach to łatwiej będzie z realizacją.

Co myślicie o terminie 2/3 maja, 3/4 maja lub jak proponuje Michał R - 6 maja?

 

Pozdrawiam

 

Jędrek

 

 

Jeszcze raz o terminie Subaru Rusco Trophy® (szutry gdzieś w czworokącie Kąty Wrocławskie - Strzegom - Świdnica - Sobótka)

 

Uwzględniając wszystkie postulaty i uwarunkowania dot. terminu naszego drugiego spotu z cyklu 'Wrocław - lekki offradzik', Komitet Sterujący podjął wczoraj decyzję. Subaru Rusco Trophy® odbędzie sie w dniach 14-15 maja 2011.

 

Jak ostatnio, lista uczestników jest otwarta do dnia imprezy, jednak wstępne deklaracje pomogą nam w oszacowaniu ilości uczestników i zaplanowaniu zasobów.

 

Kto jedzie?

 

PS.

10 kwietnia jedziemy z Maćkiem (leśniczy007) na objazd drugiego etapu trasy. Jak tylko ktoś ma ochotę dołaczyć, zapraszamy.

 

PPS.

Czas do połowy maja dobrze wykorzystać na dozbrojenie forków w płyty pod silnik. Ja dziś jadę do przymiarki do leśniczego007. Po ostatnich wydarzeniach w polu ta plastikowa skończyła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...