Skocz do zawartości

Co zrobić z olejem silnikowym ?


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł moment, w którym pojemniki z olejem na dolewki zaczęły wychodzić mi z szafki w garażu. Objętościowo nie ma tego dużo, ale postanowiłem, że czas się tego pozbyć. Chciałbym to załatwić bez szkody dla środowiska ale nie mogę znaleźć informacji gdzie takowy olej wywieźć aby został prawidłowo zutylizowany. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj płot :mrgreen:

Świeżym olejem nie za bardzo. Do malowania używa się przepracowanego.

 

Tomek, zlej ten cały olej w jedną, czy dwie bańki i jedź do byle jakiego serwisu samochodowego który powinien mieć zbiornik na olej przepracowany. Bez problemu przyjmą ten olej i wleją do zbiornika na recykling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwi mnie takie podejscie ze nie chca przyjac oleju. Przeciez to czysty zysk.

Moze to kwestia umów między odbiorcami i dostawcami.

 

Swego czasu rozmawialem ze znajomym mechanikiem ktory kupil maszynke do oleju. Kojarzy mi sie ze narzekal ze nie dosc ze musial sprzet zakupic to jeszcze musi placic za utylizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jak przyjezdza firma po przepracowany olej to płaci za każdy litr. :wink:

 

U mnie tak samo. Oddzielna kwestia to ILE za ten olej płacą :mrgreen: Gdybym sprzedawał ten przepracowany olej ludziom do malowania płotów to wyszedłbym na nim o wiele lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, z utylizacją różnych dziwnych odpadów bywa różnie. Czytałem o oponach, o sprzęcie komputerowym itp i są zupełnie skrajne podejścia. Jedni muszą płacić za utylizację, inni zarabiają na oddawaniu stuffu. U mnie wprowadzili segregację śmieci i za odpady segregowane nie ma opłaty - nawet worki dają kolorowe. Problem jest tylko jeśli jak ma się coś nietypowego jak olej, elektronikę itp... tego nie chcą zabierać.

 

A z olejem spróbuję zrobić tak jak radzicie - przy najbliższym przeglądzie podpytam czy mogę zostawić trochę oleju. Miałem w lipcu praktyki w ASO Subaru, żałuję, że wtedy nie zdawałem sobie sprawy, że mam problem z nadmiarem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem podobny problem, dzwoniłem do odp. biura w M. st. Warszawie. Chciałem humanitarnie zutylizować resztki farb, lakierów i innych pozostałych po budowie domu. Pani z infolinii poleciła wrzucić wszystko do standardowego pojemnika na śmiecie, lege artis :evil: Z przykrością zrobiłem, jak mi nakazała :evil: Absurdalne są nasze przepisy.

Z olejem może być podobnie jak z myciem auta. Nie jest dozwolone mycie auta na działce, na ulicy, tym bardziej nad rzeczką ani zbiornikiem wodnym. Może podobnie jest z wymianą oleju, tylko dozwolone w zakładach wyposażonych w odstojniki?

A płot pomalowany olejem jest brzydki i śmierdzi długo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...