Skocz do zawartości

Wymienic Legacy 2.0D na nowe STi?


Umbert

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nastepujace: Czy Imprezka STi nadaje sie do jazdy tam i zpowrotem do pracy i okazyjnie wypady na wakcje czy to raczej fura czysto na tor? Da sie nia jezdzic normalnie po szosach bez ochraniacza na zeby? Jezdzilem WRX i dala by rade na codzienna jazde ale STi jakos nigdy nie mialem okazji. Czy jest az tak duza roznica miedzy STi a WRX?

 

Legac idelnie sie sprawuje w roli dupowozu na kazda aure poludniowej Szwecji i Mazur. Snieg, lod, wiatr, niewazne. Zawsze dojedzie tam gdzie trzeba ze stylem i wygodnie. Troche brakuje jej -"Otylii" - kopa ale ogolnie nie jest zle. Skonczy sie gwarancja mozna zamontowac box. A to ze pali 4.6l diesla na trasie kompensuje. Zonie pali tyle, mi pali okolo 11 :D. No i apropo zony. Cos wspomniala ze "po co nam takie wielkie auto", fakt, i ze "takie male czarne ze smiesznymi blotnikami by bylo fajniejsze". ZNACZY IMPREZA WRX STi! :D No to ja bach na siec i szukam czegos bo niedlugo gwarancja mija i trzeby by cos nowego wzisc. Przy okazji napalilem sie na to najwowsze STi ale "malzon" woli krotkiego. I teraz dylemat...... wiec moze ktos sie wypowie jak te STi sprawuja sie w codziennym uzytkowanie, lub niesprawuja sie wogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BWUAUHUHAA no taaa...to musialo byc to "felerne dieslowskie sprzeglo". Pewnie niepotrafie prowadzic auta a poniewaz w Szwecji nie robia szkolen, to popsulem! No niestety, "Otylia" smiga jak wariatka, caly czas za tym samym sprzegle- BEZ SZKOLENIA! Boje sie raczej o wiskoze bo kopie Legaca jak tylko mam szanse. Niezle czasem stuknie :D. Ale przynajmniej filterek mam zawsze czysty bo niezdazy sie sadzy nazbierac :D.

 

No ale serio, nie mam pojecia czy takie STi to auto ktore nadeje sie do codziennego uzytku, wiec szukam pomocy. Wizualnie, ten nowy STi to KICK ASS! Ten starszy juz sie zaczal podobac i tez jest juz w tej chwili OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale serio, nie mam pojecia czy takie STi to auto ktore nadeje sie do codziennego uzytku, wiec szukam pomocy.

 

Zdecydowanie tak - od ponad czterech lat to sprawdzam 8). A ten nowy, większy i miększy, nadaje się tym bardziej.

 

Jedyne niedogodności:

- sedanem nie przewieziesz przedmiotów dużych gabarytowo

- przed wyjazdem w dłuższą trasę zastanowisz się, czy taniej nie wyjdzie np. samolotem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ladownosci niepomyslalem, faktycznie, w sedanie to moze byc problem. Po tylu latach jazdy kombi hmmm...Musze je zobaczyc, te nowe STi. W pazdzierniku ma byc w Szwecji ponoc, to sie nim przejade. A co do ekonomi, Foreterem przejezdzalem okolo 480 km na pelnym baku Vpower, teraz dieslem robie okolo 900km jada tak samo chamsko. Najwyzej znowu bede czesciej tankowal :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo się boisz kontrolki paliwa :twisted:

jeszcze nigdy nie wlałem więcej niż 58-59 litrów a wskazówka już leżała :wink:

choć faktycznie jak już się diesla wyssie do dna to może być niefajnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nastepujace: Czy Imprezka STi nadaje sie do jazdy tam i zpowrotem do pracy i okazyjnie wypady na wakcje czy to raczej fura czysto na tor? Da sie nia jezdzic normalnie po szosach bez ochraniacza na zeby? Jezdzilem WRX i dala by rade na codzienna jazde ale STi jakos nigdy nie mialem okazji. Czy jest az tak duza roznica miedzy STi a WRX?

 

Spokojnie daje się też jeździć cywilnie. Nie ma problemu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie trzeba sie pytac to sie robi ... oszczednosci w spalaniu oraz wygoda oraz jakos wykonczenia sa oczywiste :mrgreen: kwestja preferencji :!: nie wszyscy chca sie scigac a wtedy posiadanie auta i wykorzystywanie jego potenjalu w 30 % jest nieekonomiczne ale moze byc fascynujace :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, stac kolo Lexusa, ktory juz tyle razy skopal mi dupe i miec swiadomosc ze tym razem to ja skopie jemu dupe. Nawet bym nie musial cisnac :-) wystarczy ze wiem i ze on wie. A poszalec tez sie da, mamy jeszcze kilak traz bez fotoradarow w poludniowej Szwecji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...