Skocz do zawartości

Spalanie w WRX


JED

Rekomendowane odpowiedzi

Przemeq, a co jest nie tak z tym saabem? Zacna to przeciez marka...

 

Marka zacna, samochód też (nota bene: 9-letni samochód nie wydaje z siebie żadnych dziwnych pisków, dźwięków, stukotów, tapicerka nie trzeszczy, nic nie wyje, przy 140km/h na prostej drodze można prowadzić rozmowę ściszonym głosem). Ja po prostu mam tylko takie zboczenie, że nie jestem przyzwyczajony do jeżdzących kanap :twisted:. A i mocy by się trochę więcej przydało przy tej masie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje wyniki po 4 miesiacach uzytkowania SI WRX MY05:

1. miasto: 11.5 - 12 l/100km (raczej ekonomiczny styl jazdy :oops: , 2500-4500 obrotow/min)

2. niemiecka autostrada: 10.5 - 11 l/100km (dynamiczna jazda, 150-180 km/h)

3. typowa polska trasa: 9 - 9.5 l/100km (dynamiczna jazda, 100-140 km/h)

 

Jak Ty to robisz?! Jak, ja sie pytam jak?

 

Dla porownania wyniki STi S.E. (PPP)

1. 14-16

2. 17-23 (200-250)

3. 12-15 (100-160)

 

P.S.

WRX pali mi zawsze podobnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacna to przeciez marka...

mi raz podpadli w czasie premiery Saaba 9-2x, gdzie to w info o nim napisali: "Saab's All Wheel Drive". no to niech tam wsadzą swój napęd i się chwalą, a nie opakowują WRX SW w swoje blachy i opowiadają farmazony.

 

michal: ja to nawet gdybym z gazem ciągle w podłodze jeździł to bym Twojego minimalnego nie zobaczył :P.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście stwierdziłem zmniejszenie zużycia o ok. 1 - 1,5 litra na 100 km :)

 

Widocznie musiał Ci wpaść pod pedał gazu :) Ja przerabiałem temat magnetyzerów w Fiacie CC 0,9 zarówno na benzynie jak i potem z instalacją gazową i efektów brak :) W szuwarku szkoda mi na nie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydałem <100 PLN na nie (magnetyzer powietrza i paliwa)... więc zamortyzowało się po dobrym 1.ooo km :)

 

Tyle, że ja w magnetyzery nie wierzę :) Sprawdziłem działanie w jednym aucie, w sumie 80 tys km powinno wystarczyć - ale efektu było brak. Spalał tyle samo jak go kupowałem i palił tyle samo jak go sprzedawałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu około 6 tyś km moim bydlakiem śmiem stwierdzić ,że spalanie nie jest tragiczne

w mieści od 13- 14 bez większych szaleństw ale i tak szybciej niż przecitny drajwer :)

trasa 11 l/km do chorwacji i z powrotem prędkośc na autostradach od 160-do 180.

na torze testowym Fiata 12 km pełnym ogniem 27 litrów;)))

coraz bardzie podoba mi sie to autko

 

ale to nie wrx no i brak turbiny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ostatnio pytał sie znajomy , czy robią takie w dyzlu :D

 

Ty się tak nie śmiej, może nie WRX, ale Legacy na europę czeka ponoć taki silniczek.

 

 

O takim cudzie to jeszcze nie słyszałem, ale cóż ja jestem dopiero początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki po 4 miesiacach uzytkowania SI WRX MY05:

1. miasto: 11.5 - 12 l/100km (raczej ekonomiczny styl jazdy :oops: , 2500-4500 obrotow/min)

2. niemiecka autostrada: 10.5 - 11 l/100km (dynamiczna jazda, 150-180 km/h)

3. typowa polska trasa: 9 - 9.5 l/100km (dynamiczna jazda, 100-140 km/h)

 

Jak Ty to robisz?! Jak, ja sie pytam jak?

 

Dla porownania wyniki STi S.E. (PPP)

1. 14-16

2. 17-23 (200-250)

3. 12-15 (100-160)

 

P.S.

WRX pali mi zawsze podobnie :D

Ja mam 2003 WRX kombi.

Miasto, jak jezdze normalnie, zawsze wyjedzie tyle samo 12.7 dlaczego akuart tyle nie mam pojecia, ale tak wychodzi.

Jak dmuchne szycbiej to sie robi w miescie 16.

Na trasie do Gdanska 140/150 i ostre wyprzedzanie - 13/14

Mam wrazenie ze niektorym jakos malo pala te auta. A zwalszcza na TYPOWEJ POLSKIEJ TRASIE. No chyba ze model 2005 jest jakims mistrzem jazdy na kroplece????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2003 WRX kombi.

Miasto, jak jezdze normalnie, zawsze wyjedzie tyle samo 12.7 dlaczego akuart tyle nie mam pojecia, ale tak wychodzi.

Jak dmuchne szycbiej to sie robi w miescie 16.

Na trasie do Gdanska 140/150 i ostre wyprzedzanie - 13/14

Mam wrazenie ze niektorym jakos malo pala te auta. A zwalszcza na TYPOWEJ POLSKIEJ TRASIE. No chyba ze model 2005 jest jakims mistrzem jazdy na kroplece????

 

Mój WRX 2005 ostatnio na trasie Warszawa - Gdańsk spalił 15,6l/100km. Jechałem rodzinnie (z żoną i córką na wakacje) więc było bez dzikich szaleństw bo by mi oczy wydrapały :wink: .

Natomiast miasto: zawsze 13-14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak... pierwsza sprawa to niskie obroty w cale nie powoduja niskiego spalania - moga nawet powodowac wieksze. Najmniejsze spalanie w stosunku do obciazenia jest w zakresie maksymalnego momentu obrotowego wiec wcale nie ponizej 3500 a wlasnie w okolicach tych 3500...

 

Jezeli jedziemy pod gore i na 3 silnik ma 3500 obr/min, a na 4 2000 obr/min

to praktycznie na 4 musimy dac wiecej gazu aby pod nia wyjechac... wiec nam

spali wiecej pomimo nizszych obrotow...

 

Teraz komentarz do posta owoca... mnie spalil 10l/100 ale nie nie przekraczajac

130... a srednia normalna 130... czyli jadac 120-150 - w ktoryms watku

dokladniej opisalem cala trase (chyba MOJE SUBARU).

 

Generalnie:

- trasa ekonmicznie 9-10

- trasa dynamicznie 10-11

- miasto ekonomicznie 12-13

- miasto dynamicznie 15

- upalanie ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w jego aucie orginalne opony po 70 tys. km maja wiecej bieznika niz moje po 40 tys. km.

To na oponach da się przejechać 40 tyś? :shock: :mrgreen:

Ciekawe, że ja jakoś z dychą, no czasem pietnastką, miewam problemy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam dalej i widze, ze doczepiliscie sie mnie pieknie :twisted:

 

Wiec musze sie wytlumaczyc... cale 2800 km nie mielismy ani jednego patrolu - ... a z fotoradarow jeszcze zdjecia nie przyszly :wink: Nie ukrywam, ze wzgledy finansowe tez mialy znaczenie bo nawet z takimi wynikami w bak poszlo prawie 1400 zl - wazna byla tez mala ilosc postojow... chociaz i tak mielismy przygode we Wladku gdzie skonczylo nam sie paliwo kilometr przed stacja 8)

 

Nie ma co narzekac... na tyle lansu i zabawy warto spalic te 2-3 litry wiecej od normalnego samochodu... jedynie dyzle palace po 6 litrow moga tutaj sie czyms pochwalic... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie czepiajcie się biednego OGS-a - i tak należy docenić, że w tym wieku chłopaczyna rzucił się na koszty utrzymania WRX-a i przewiezienia go z Krakowa na wybrzeże* :twisted: . I to mimo tego, że jest Krakusem i oszczędność ma wbudowaną w przysadkę mózgową :twisted:

 

 

* To, że się nieźle wylansował, to inna sprawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - ja teraz rżnę kozaka, a potem sam będę spędzał bezsennie noce na zastanawieniu się nad tym, jak to jest, że komuś pali 10 czy 12, a mnie, jakbym nie jeździł 16+, a na dokładkę co chwilę muszę zmieniać klocki i opony (trochę się znam i wiem, jak to będzie) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi średnia wychodzi ok. 10 litrów na 100.

Jak to zrobić - prosto! trzeba mież inne auto do upalania .

Dla mnie WRX naprawdę jest oszczędnym autem.Bądż co bądż to 4 WD,Turbo,225 KM.

Miałem wcześniej Leona 1.8 Turbo i palił więcej.

Moje autko nie jest też jakieś wadliwe ,chyba, bo 2 dni temu aby się sprawdzić podpiąłem się pod Sti.Pozdrawiam właścicela Sti spod salonu Bełtowskego.

Więc od 0 do 140 km/godzinę ów Sti nie odszedł mi nawet na 1 metr.Przy zmianie na 4 ty bieg odpóściłem bo mi tyle wystarczyło.

Faktem,że było bardzzo gorąco i aby wyrównać szanse wyłączyłem klime u siebie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...