Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie trzeba wyjmować a koszt wym. to +- 50zł sztuka :wink:

 

Panie Andrzeju bardzo mnie Pan pocieszył. Cenę podaję taką jaką usłyszałem oficjalnie w ASO, więc już nie wiem czy mnie chcą naciągnąć czy nie mają pojęcia jak to zrobić.

 

-- Pt lut 10, 2012 4:11 pm --

 

Byłeś w MM Cars ?

 

Nie, serwisuję w Mikołowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd taki wniosek.... :?:

tak z lektury naszego forum oraz z rozmów ze znajomymi

jeden z nich właśnie sprzedaje swojego Forka, bo mu brak cierpliwości do sprzęgła (jedno już spalił, na kursie SjS był, ale nie chce mu się obchodzi z autem jak ze zgniłym jajem) - ja się z nim n ie zgadzam i zachęcam, żeby się nie poddawał, ale on niestety decyzję już podjął :(

 

 

powiedz mu, że prawdziwi faceci jeżdżą tylko Subaru. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę podaję taką jaką usłyszałem oficjalnie w ASO, więc już nie wiem czy mnie chcą naciągnąć czy nie mają pojęcia jak to zrobić.

 

Mysle , że to nieporozumienie , chodziło o wtryski wtedy trzeba wyjać silnik....ale to sie prawie nie zdarza ( u mnie raz ) wtryski czyscic mozna odpowiednim płynem na pracujacym silniku koszt +- 250zł. Czy jest taka potrzeba mozna odczytać analizujac pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę podaję taką jaką usłyszałem oficjalnie w ASO, więc już nie wiem czy mnie chcą naciągnąć czy nie mają pojęcia jak to zrobić.

 

Mysle , że to nieporozumienie , chodziło o wtryski wtedy trzeba wyjać silnik....ale to sie prawie nie zdarza ( u mnie raz ) wtryski czyscic mozna odpowiednim płynem na pracujacym silniku koszt +- 250zł. Czy jest taka potrzeba mozna odczytać analizujac pracę silnika.

 

Po jakim przebiegu warto wyplukac wtryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie okaze ze OBK to najgorszy badziew na rynku :lol: - najpierw byly passaty lepsiejsze, teraz C5, jutro pewnie jakis opel...

 

 

 

:mrgreen:

 

Piszemy o rozwiązaniach DPF :idea: Uważam że ten w PSA jest sprawdzony i działa bez zarzutu.

Co do samego auta to nie śmiem porównywać a co za tym idzie twierdzić że C5 jest lepszy od OBK ...no bo jak może być lepszy od Subaru :) Na pewno jednak nie kupiłbym SBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o rozwiązaniach DPF Uważam że ten w PSA jest sprawdzony i działa bez zarzutu.

 

Tak jest chyba ze wszystkim - jak jedno zrobia dobrze to co innego spieprza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru jednak ma się całkiem dobrze :Dhttp://m.auto-swiat.pl/1-jakie-auta-sa- ... 5-marek/13

czyli następnym razem trzeba kupować Mazdę :wink:

nie bardzo wierzę w tego typu oceny, ale gdybyśmy mieli to brać pod uwagę, to dużo, dużo bardziej niż pozycja Subaru, zastanawiające są pozycje Hyundaia i Kii :wink:

z drugiej strony, w zależności od źródeł finansowania analiz, mamy różne wyniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiające są pozycje Hyundaia i Kii :wink:

 

A to dlaczego :?: W US od dawna Hyundai cieszy się bardzo dobrą opinią i jest w czołówce pod względem bezawaryjności. W EU Hyundai i Kia które zresztą należą do jednego właściciela są jeszcze trochę niedocenione...jednak to się szybko już zmienia. Biorąc pod uwagę ogromny rozwój i środki pompowane przez koreańskiego producenta nie mam wątpliwości że zabiorą sporo rynku innym markom.

 

Czytałem gdzieś że Hyundai swoimi nowymi modelami będzie wchodził do segmentu premium.

 

-- So lut 11, 2012 11:05 am --

 

czyli następnym razem trzeba kupować Mazdę :wink:

 

Jest to też oprócz Subaru moja ulubiona marka i nigdy się na niej nie zawiodłem.Mogę gorąco polecić te auta jak i dobrze w PL zorganizowaną sieć ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem przyjemność w Białce Tatrz. podciągnąć pod górę Audi ponieważ dla niego było za ślisko i stromo. Jeżdżę na wielosezonowych Geolanderach, Audi był na "zimówkach".

Pozdrawiam zadowolonych

 

quattro nie dało rady ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem przyjemność w Białce Tatrz. podciągnąć pod górę Audi ponieważ dla niego było za ślisko i stromo. Jeżdżę na wielosezonowych Geolanderach, Audi był na "zimówkach".

Pozdrawiam zadowolonych

 

Sprzęgła nie poczułeś (zapach) ruszając pod górę z zaczepionym samochodem :?:

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W poniedziałek byłem w serwisie. Wymienili filtr paliwa. Pieniądze wyrzucone w błoto. Nic się nie zmieniło. Po pojutrze zostawiam im auto i niech szukają. Teraz prawdopodobnie padnie na świece. Cena za wymianę nadaje się do księgi guinnessa. Juz sie nie dziwię, że spadła im sprzedaż Obk D. Do tego auta powinni dodawać w pakiecie lawetę :evil:

 

To moze trzeba by miec pretensje do servisu a nie samochodu.

Oczywiscie jak by sie z autem nic nie dzialo to servis by nie byl potrzebny wcale, ale.... ale narazie to servis nie wie co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiające są pozycje Hyundaia i Kii :wink:

 

A to dlaczego :?: W US od dawna Hyundai cieszy się bardzo dobrą opinią

 

 

U kogo? :shock:

 

-- So lut 11, 2012 2:57 pm --

 

Po jakim przebiegu warto wyplukac wtryskiwacze?

 

na przeglądzie powiedzą czy jest taka potrzeba......lub na życzenie klienta .....

 

A mnie sie wydawalo ze one sie plucza zawsze kiedy tylko silnik pracuje co drugi odrot.

 

-- So lut 11, 2012 3:01 pm --

 

 

Masz racje, ale pisalem o drodze, ktora pokonuje kilka razy do roku w dwie strony, wiec mam jakies porownanie :wink:

Od 3 lat tyym samym autem... :mrgreen:

Jak juz zabiore OBK do Anglii to sie przekonam jak tam benzynka po drodze... :P

 

A napisal bys mi o tej drodze.... mozna by zrobic ciekawa analize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, jak dowiedziałem się, że żeby sprawdzić (i ewentualnie wymienić) świece żarowe, trzeba wyjąć cały silnik. Koszt świec w serwisie ok. 800PLN a wymiana przynajmniej 1500PLN.

nic nie trzeba wyjmować a koszt wym. to +- 50zł sztuka :wink:

co 100tyś km trzeba doliczyć przynajmniej 10tyś PLN na wymianę sprzęgła

 

sprzęgło wym. w zaleznosci co i jak zuzyte to +- 2000zł /4000zl/5800zl

 

co czytam na forum powinienem się, że silnik jeszcze się nie rozpadł.

 

istotnie , czytajac to forum mozna uznać , ze jak sie nie rozpadnie to bedzie cud :mrgreen: nie ma wiele wspólnego z prawdą ....ale forum to forum :twisted:

 

Bo na wszelkiego rodzaju forach ludzie szukają raczej pomocy w rozwiązaniu problemów. Nie chwalą się bezawaryjnością.

Przeżyłem już fobię ciągłego szukania usterek opisywanych na forum. Od tego czasu stałem się szczęśliwym posiadaczem subaru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U kogo? :shock:

 

 

Wyraźnie napisałem że w US. Hyundai jest tam od dawna bardzo popularną marką i ma świetny stosunek cena/jakość a także daje bardzo korzystne warunki gwarancji.

http://www.mototok.pl/Hyundai-ma-najbar ... anach-a352

 

W EU też zaczyna się coraz bardziej rozpychać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko kapustą zajechało ale żal mi było dzieci w środku audi i zaryzykowałem.

Auto było starsze, nie wiem czy quatro.

A po ilu kapustach sprzeglo robi "papa"??? :mrgreen:

 

4 i 3/4 kapusty :D, a jak się kisi tę kapustę bo mi się jeszcze (chyba) nie udało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U kogo? :shock:

 

 

Wyraźnie napisałem że w US. Hyundai jest tam od dawna bardzo popularną marką i ma świetny stosunek cena/jakość a także daje bardzo korzystne warunki gwarancji.

W EU też zaczyna się coraz bardziej rozpychać :wink:

 

No a ja sie wyraznie zapytalem u kogo? Nie gdzie, tylko u kogo?

 

PS. zabrac mu te gwarancje na wyrost i sprzedarz spadnie 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...