Skocz do zawartości

Zarówki (żarniki) w ksenonach?


Agrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po długiej nieobecności:-)

 

Właśnie, po trzech i pół roku padła mi żarówka (żarnik) w ksenonach z jednej strony. Orientujecie się może czy wymieniać należy w tej sytuacji również drugą żarówkę (podobno należy wymieniać parami - zwłaszcza po takim okresie)?

Ile orientacyjnie to będzie trwało w serwisie, oraz jaki to będzie orientacyjny koszt?

Czeka mnie jutro wyjazd z Krakowa do Warszawy i chciałbym to zrobić przed wyjazdem tylko nie wiem czy zdążę. Jak nie dam rady to może gdzieś w Warszawie się uda..

Samochód to impreza 2,0 rocznik 2006 - MY07.

Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW nie powinieneś mieć problemu z wymianą żarnika w firmach handlujących ksenonami. Raga wymieniał w swojej imprezie i załatwili to od ręki w Bielsku, więc nie przypuszczam, żebyś mial z tym kłopot w Krakowie. Na alledrogo jest mnóstwo firm handlujących takimi rzeczami.

Radze zaproponowali wymianę obu, żeby się nie różniły kolorem świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany żarników xenonowych - po takim przebiegu zawsze parami, żeby miały identyczną barwę. Ostatnio zadzwoniłem do ASO SKODY i zapytałem o żarówki xenon do Superba - oryginał z logo SKoda kosztuje 647,48 PLN za sztukę. Identyczna żarówla bez logo skoda - od producenta kosztowała 198 PLN. Niezła przebitka, jak za znaczek, którego nie widać.

 

Żarniki występują w 2 wersjach S i R - różnią się zastosowaniem - lampy soczewkowe lub "konwencjonalne". Są to odpowiednio D 1,2,3,4 S lub R

 

Przypuszczam ze u siebie masz standardowe 35 W - jak soczewka to pewnie D2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdz do samochodu i przyjrzyj sie UWAZNIE reflektorom. Jest na nich napisany typ zarnika dla reflektorow ksenonowych i typ zarowki dla reflektorow innych niz ksenonowe (H7, H4, itd.)

 

W Twoim wypadku bedzie to D2S lub D2R.

 

Jak juz bedziesz wiedzial jaki typ, kup sobie na Alledrogo zarniki w odpowiednim typie jakiejs renomowanej firmy, np. Hella albo Philips i wymien. Zadnej magii w tym nie ma. No chyba, ze wierzysz w czary to jedz do ASO a tam ci powiedza, ze do Subaru potrzebne sa "SPECJLANE" takie mega super, hiper zarniki tylko dla VIP'ow i kosztuja 300% tego co normalnie na rynku. Ale sa przeciez takie specjalne ;-)

 

Takze zalezy co wolisz. Glaskac swoje ego czy miec pelniejszy portfel. Piekno wolnego rynku polega na tym ze wlasnie mozesz wybrac :-D Zalezy czego potrzebujesz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W serwisie wymieniono mi na miejscu. Koszt jednej to 450zl plus robocizna 18zl.

Ja wymienilem tylko jedna zarowke bo padle mi w nowym samochodzie (po 18tu miesiacach uzytkowania).

Auto było na gwarancji i kazano Ci zapłacić? W przypadku palników zwykle jest dwuletnia gwarancja, również na te wymieniane w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie wymieniono mi na miejscu. Koszt jednej to 450zl plus robocizna 18zl.

Ja wymienilem tylko jedna zarowke bo padle mi w nowym samochodzie (po 18tu miesiacach uzytkowania).

Auto było na gwarancji i kazano Ci zapłacić? W przypadku palników zwykle jest dwuletnia gwarancja, również na te wymieniane w ASO.

 

kiedys ktoś sie rzucał o to, i w końcu sie okazało że ASO uwzgledniło gwarancje, nawet sie chyba Dyrekcja wypowiadała w tej kwesti

Mi pare lat temu też palnik szlak trafił w Mondeo, wymienili od kopa na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie wymieniono mi na miejscu. Koszt jednej to 450zl plus robocizna 18zl.

Ja wymienilem tylko jedna zarowke bo padle mi w nowym samochodzie (po 18tu miesiacach uzytkowania).

 

 

znam przypadek zakupu jeżdżącego auta za 450pln.... :mrgreen:

 

a 18 miechów to poniżej dwóch lat - gwarancja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupułem a allegro oryginał phillips za 150 pln

 

żadnych problemów

 

philips ma sporą przewagą nad osram (technologiczną)

 

zwykłe tylko osram :D

 

licą się tylko o ciepłocie 4100 do 4300

 

lepiej kupować 4100 bo na dłużej starczają i z wiekiem ciepłota idzie w górę czyli ku zimnemu aż do różowej śmierci

 

żarówki wymienia się parami bo są inne kolory

 

hid.png

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupułem a allegro oryginał phillips za 150 pln

Nie sądzę by był to oryginał. Pewno zwykła podróbka jakich dużo na allegro lub palnik odrzucony w procesie produkcji.

 

philips ma sporą przewagą nad osram (technologiczną)

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego?

 

lepiej kupować 4100 bo na dłużej starczają i z wiekiem ciepłota idzie w górę czyli ku zimnemu aż do różowej śmierci

Nie spotkałem się z oryginalnym palnikiem o innej barwie niż 4300K. Jeśli już szukać to w hurtowniach typu intercars. Można do 300 zł wyhaczyć pewny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by był to oryginał. Pewno zwykła podróbka jakich dużo na allegro lub palnik odrzucony w procesie produkcji.

 

oryginał, zadzwoniłem do philipsa aby zdekodowali mi part number i serial.

 

"Żarówka wyprodukowana przez nich spechjalnie dla fiat" - kupiłem od gościa z bilska :D

 

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego?

 

teraz już tego nie pamiętam, ale zakładałem taki temat jak szukałem sam żarowek. Przewaliłem mnóstwo stron www, trochę testó i itp.

Phillis wszedzie wygrywał. Lepsze widmo i trwałość - to jako pewnik. Chciałem osram bo wg mnie to najlepsze samochodowe żarówki, ale artykuły mnie przekonały. Potem chodziło jeszcze o gaz, philips niby wszystko ma lepsze - wg testów.

Nie spotkałem się z oryginalnym palnikiem o innej barwie niż 4300K. Jeśli już szukać to w hurtowniach typu intercars. Można do 300 zł wyhaczyć pewny produkt.

 

looknij na wcześniejszy załącznik. Tam masz PN lampek i ich ciepłotę i ilość lm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat: jaki jest typ żarnika ksenonowego do STI 2006? Niestety nie mogę teraz sam tego sprawdzić, bo wóz w Poznaniu. A ktoś mi ostatnio mówił, że jedno oczko w moim STI świeci się jakby słabiej, niż drugie i podejrzewam, że może niedługo wyzionąć ducha - dlatego zamiast czekać aż ostatecznie padnie, kupiłbym na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...