Skocz do zawartości

Zarówki (żarniki) w ksenonach?


Agrus

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma sprawy, pamiętaj tylko bez plusa. Z plusem są jako serwisowe z przesuniętym widmem na 4800 bo tyle mają już używane żarówki. Powstały po to aby wymieniać pojedyncze. OEM mają 4300lm

 

z plusem to są tak zwane color match

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Do teraz święcą bardzo dobrze.

 

p.s.

 

ksenony ustawia się jak zwykłe światła :D

ustawia się tak zwane "0" ale większość serwisów nie potrafi tego zrobić dobrze przy soczewkach (ustawiają za nisko, biorą zły próg)

podejrzewam jednak, że nie trzeba będzie nic poprawiać. U mnie nie trzeba było.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miało być pięknie, a skończyło się jak zwykle. Zamówiłem philipsy, zapłaciłem, dostałem stare osramy w no-name'owym pudełku... Allegro trzyma "poziom" :roll:

 

Przemo wiem, że u Ciebie krucho z czasem ale było podjechać do tej firmy. Ja równiez wymieniałem palniki w swojej wołdze i tak zrobiłem. Model znalazłem w wyszukiwarce producenta po czym na alegroszu znalazłem firmę która sprzedaje je w Wawie. Ulicę Bartycką mam niedaleko a tam właśnie mieściła się w/w firma i zanim zapłaciłem widziałem co kupuje. Palniki przy pomocy kumpla wymieniłem sam.Cała operacja zajęła mi około 4-5 godz i kosztowała bodajże 280zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w morde

 

mi to zajęło max 15 min chyba w forku jest dużo lepsze dojście

 

we fiace zaby zinić zaróki trzeba - nie smiać się

 

podnieść auto z lewej strony odkręcić koło ściagnać odłonę nakola odkręcić 2 śruby zderzaka załozyć koło (osłona lezy obok)

 

to samo z drugiej strony

 

odkrecić resztę zderzaka

 

odkręcić lamy

 

wymienić wszystkie żarówki na osram long life 300%+

 

złożyć to do kupy

 

operacja 8h - kilka litów wody, skrzynka narzędzi i itp.

 

nie wykonalne po normalnemu, chyba że ktoś ma rękę chłopca, zwinna jak ginekologa i silną jak kowala

 

no, ale to fiat, więc ma ładnie wyglądać a nie łatwo wymieniać żarówki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie Renault Megane II jest tak samo (miałem kiedyś ten francuski wynalazek). Do wyboru jest demontaż koła lub zderzaka. W serwisie ASO Renault Kiljańczyk mieli też jednego mechanika, który miał ręce, o których pisze AdaSch i był w stanie zmienić żarówki przez jakąś szczelinę w osłonie silnika. Ten gość musiał tam jakieś nieprawdopodobne pieniądze zarabiać z takimi umiejętnościami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak, wymienił ???

 

No i miało być pięknie, a skończyło się jak zwykle. Zamówiłem philipsy, zapłaciłem, dostałem stare osramy w no-name'owym pudełku... Allegro trzyma "poziom" :roll:

 

Przemo wiem, że u Ciebie krucho z czasem ale było podjechać do tej firmy. Ja równiez wymieniałem palniki w swojej wołdze i tak zrobiłem. Model znalazłem w wyszukiwarce producenta po czym na alegroszu znalazłem firmę która sprzedaje je w Wawie. Ulicę Bartycką mam niedaleko a tam właśnie mieściła się w/w firma i zanim zapłaciłem widziałem co kupuje. Palniki przy pomocy kumpla wymieniłem sam.Cała operacja zajęła mi około 4-5 godz i kosztowała bodajże 280zł.

 

Wymienił wymienił. Jego szczęście, że teraz mieszkam tymczasowo na Mokotowie, a na Bartyckiej pojawiam się regularnie w sprawach "budowlanych" i dzięki temu mogłem się tam pofatygować bez nadmiernego wydatku czasowego.

 

Oczywiście tekst, że pomyłka pracownika bla bla bla :roll:.

 

Ale jak podałem w wątpliwość oryginalność produktów, pan się zaperzył i demonstracyjnie wypisał mi gwarancję papierową na żarniki :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już kilkakrotnie udało się wymienić żarówki w autach z dostępem po zdjęciu zderzaka lub nadkola. Czasami człowiek ma pożytek z chudych rąk. :D

Niestety, producenci czasem nie wiedzą jak wiele problemów może sprawić taka drobna z pozoru awaria. Upierdliwy policjant nie puści was dopóki nie zmienicie żarówki, i weź tu zdejmuj zderzak w trasie bez narzędzi przy 30stopniowym upale. Do tego jeszcze silnik gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w morde

 

mi to zajęło max 15 min chyba w forku jest dużo lepsze dojście

 

we fiace zaby zinić zaróki trzeba - nie smiać się

 

podnieść auto z lewej strony odkręcić koło ściagnać odłonę nakola odkręcić 2 śruby zderzaka załozyć koło (osłona lezy obok)

 

to samo z drugiej strony

 

odkrecić resztę zderzaka

 

odkręcić lamy

 

wymienić wszystkie żarówki na osram long life 300%+

 

złożyć to do kupy

 

operacja 8h - kilka litów wody, skrzynka narzędzi i itp.

 

nie wykonalne po normalnemu, chyba że ktoś ma rękę chłopca, zwinna jak ginekologa i silną jak kowala

 

no, ale to fiat, więc ma ładnie wyglądać a nie łatwo wymieniać żarówki

 

pozdrawiam

 

 

Czas który wymieniłem dotyczy całej operacji, tj. znalezienia na alegroszu, wykonaniu telefonu, umówieniu się z kumplem. Byłoby krócej ale wyciągnąłem całe reflektory rozebrałem i czyściłem odbłyśniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie właśnie uświadomiłem, że ten problem mnie też dotyczy. Według przepisów to trzeba mieć zapasową żarówkę ale wymiana to już osobna kwestia. Większość nowych nie zakłada lub nawet uniemożliwia wymianę bez odpowiednich "zdolności' i "narzędzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie właśnie uświadomiłem, że ten problem mnie też dotyczy. Według przepisów to trzeba mieć zapasową żarówkę ale wymiana to już osobna kwestia. Większość nowych aut nie zakłada lub nawet uniemożliwia wymianę bez odpowiednich "zdolności' i "narzędzi".

Tak czy inaczej muszę sprawdzić jakie magiczne świeczki są nowym OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...