Skocz do zawartości

Czego słuchacie 'za kółkiem'?


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Az, Najnowsza jak najnowsza (chyba ze cos wyszlo i nie kojarze, dawno nie bylem w sklepie muzycznym), dopiero poznaje ten zespol, podobaja mi sie kawalki z obu plyt ktore znam. I naprawde jestem zaskoczony, ze tak malo sie slyszy o takich kapelach, bo chlopaki trzymaja poziom. Moi faworyci to: 100tysiecy jednakowych miast, Sierpien, Spadam, Tonacja, Daleka droga do domu, Listopad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię, że jesteś w stanie wymienić tytuły "hitów".

jak o czymś piszę, to muszę coś o tym wiedzieć :wink:

 

Powoli odkrywam zespol Coma...

ja odkryłem w zeszłym roku i zgodzę się są nieźli, ale jednak bardziej powala mnie inny polski zespół, Riverside. mają super lirycs'y,wszystkie w English, no i jak grają (momentami jak Pink Floyd, kupiłem kilka dni temu singiel, zapowiedz płyty,jeden kawałek to hołd dla Pink Floyd,wymiata) tu możesz online posłuchać niektóre: http://myspace.com/riversidepl

 

ze tak malo sie slyszy o takich kapelach

to samo z R. , jest bardziej znany za granicą niż u nas :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wynalazłam VAVAMUFFIN chłopaki grają niezłe reggae z dość ciekawym tekstem.

Ska to sie chyba nazywa co oni grają ale nie jestem pewny

Tekst z Wikipedia.org:

Vavamuffin - polski zespół grający muzykę raggamuffin (jest to podgatunek stylu muzycznego reggae) z elementami roots, reggae i dancehall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wynalazłam VAVAMUFFIN chłopaki grają niezłe reggae z dość ciekawym tekstem.

Ska to sie chyba nazywa co oni grają ale nie jestem pewny

Tekst z Wikipedia.org:

Vavamuffin - polski zespół grający muzykę raggamuffin (jest to podgatunek stylu muzycznego reggae) z elementami roots, reggae i dancehall.

"raggamuffin z elementami roots, reggae i dancehall" to pewnie bedzie coś w okolicach ska, sama ragga jest dość uboga brzmieniowo i bardziej nastawiona na przekaz tekstowy - potem idą dodatki szuflatkujące w podgrupy, to się już chyba mocno pomieszało i granice są bardzo płynne. Muzycy często lubią się gdzieś dziwnie szufladkować - zamiast powiedzieć, gramy rocka to coś gadają o Liverpoolu, Mysłowicach czy innym Manchasterze albo miast powiedzieć gramy ska to tak się niszują - może to lepiej brzmi. Zreszta ja sie nie znam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...