Skocz do zawartości

Czego słuchacie 'za kółkiem'?


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Znalazłem w końcu coś co zastąpiło mi Linkin Park (ich ostatnia płyta to :cry: :?: ) - Foo Fighters.

Wcześniej coś tam mi się o uszy obijało ale tak jakoś nie do końca mnie brało. Ale teraz :cool:

Jak jeżdżę to lubię słuchać czegoś energetycznego a im tego nie brakuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio katuję Nine Simone - matkę chrzestną czarnego śpiewania sercem, piękny głos, soul, blus i jazz w jednym no i ta ogromna ekspresja :grin:

skoro Nina jest omawiana to polecam plyty wydane przez jej wytwornie (Verve) o tytulach Verve remixed 1/2/3. znajdzie sie tam pani NS, Billie Holiday, Sarah Vaughan i inni nie gorsi wykonawcy. z oryginalow zmontowano ciekawe aranzacje - raz klubowe, innym razem chillout, jeszcze innym downtempo wpadajace w ambient... nie wszystko jest na topowym poziomie ale kazdy wybierze cos dla siebie.

 

a gdy najdzie was ochota na cos alternatywnego, hipnotycznie wciagajacego, wrecz idealnego na dluzsze trasy - Archive! Ciezko to opisac bo ich styl sie zmienial z uplywem lat, kazda z 6 plyt jest inna ale kazda stanowi kasek sama w sobie... mamy tu swoisty post-rock z silnymi wplywami triphopowymi, pojawiaja sie aranzacje symfoniczne i piekny wokal Royi Arab. smakowite!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w końcu coś co zastąpiło mi Linkin Park (ich ostatnia płyta to :cry: :?: ) - Foo Fighters.

Wcześniej coś tam mi się o uszy obijało ale tak jakoś nie do końca mnie brało. Ale teraz :cool:

Jak jeżdżę to lubię słuchać czegoś energetycznego a im tego nie brakuje :mrgreen:

Foo Figters faktycznie idealnie sie nadaja :) w sumie niewiele zespolow ma takiego przyjemnego dynamicznego powera :)

Archive - faktycznie dobre... ale do jazdy samochodem nie zawsze... Wole "Again" posluchac rozwalony w fotelu w domu - co by nie powiedziec lepszy odbior jest z dobrego sprzetu (w GT glosniki sa fatalne, wiec Audik z Bose wygrywa o 10 dlugosci :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archive - faktycznie dobre... ale do jazdy samochodem nie zawsze... Wole "Again" posluchac rozwalony w fotelu w domu - co by nie powiedziec lepszy odbior jest z dobrego sprzetu (w GT glosniki sa fatalne, wiec Audik z Bose wygrywa o 10 dlugosci :wink: )

co do sprzetu to prawda w ale ostatnio tak za mna chodzi ten zespol ze jestem w stanie wytrzymac jakosc dzwieku w gt. poza tym sam delikatnie dodaje akompaniament ;)

 

ps. again rzadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem wielki grzech :

włożyłem do mojego Legasiowskiego playera płytę Beatki Przybytek "Wonderland" .

Jeżeli ktokolwiek z Was lubi dawną działalność Stevi'ego Wondera gorąco polecam .

Stare hity w nowych , doskonałych jazz'owych aranżach .

Jak powiedział sam Jan Ptaszyn Wróblewski : "Od Przybytku głowa nie boli " ( piękna rekomendacja ) . :cool:

 

PS ... trzeba będzie jakieś fundusze na przyzwoite audio przeznaczyć . :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem wielki grzech :

włożyłem do mojego Legasiowskiego playera płytę Beatki Przybytek "Wonderland" .

Jeżeli ktokolwiek z Was lubi dawną działalność Stevi'ego Wondera gorąco polecam .

Stare hity w nowych , doskonałych jazz'owych aranżach .

Jak powiedział sam Jan Ptaszyn Wróblewski : "Od Przybytku głowa nie boli " ( piękna rekomendacja ) . :cool:

 

PS ... trzeba będzie jakieś fundusze na przyzwoite audio przeznaczyć . :roll:

Słyszałem kilka kawałków z tej płyty na Radio Jazz - bardzo przyjemnie ta pani śpiewa a i aranżacje całkiem całkiem, oszczędne i w klimacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem wielki grzech :

włożyłem do mojego Legasiowskiego playera płytę Beatki Przybytek "Wonderland" .

Jeżeli ktokolwiek z Was lubi dawną działalność Stevi'ego Wondera gorąco polecam .

Stare hity w nowych , doskonałych jazz'owych aranżach .

Jak powiedział sam Jan Ptaszyn Wróblewski : "Od Przybytku głowa nie boli " ( piękna rekomendacja ) . :cool:

 

PS ... trzeba będzie jakieś fundusze na przyzwoite audio przeznaczyć . :roll:

Słyszałem kilka kawałków z tej płyty na Radio Jazz - bardzo przyjemnie ta pani śpiewa a i aranżacje całkiem całkiem, oszczędne i w klimacie

 

... jest jeszcze jedna rzecz na którą warto zwrócić uwagę słuchając taj płyty .

Dorota Zaziąbło ... słyszałem wiele pianistek jazz-owych lecz Dorota powala mnie na kolana . Miałem przyjemność organizowania koncertów Beatki z całym składem ... rewelacja , lecz pewnego razu Beata wystąpiła tylko z Dorotą ... i tego koncertu do końca życia nie zapomnę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wybieram sie w podroz 34 - juz mi sie podoba! dzieki za namiar

to fajnie. ale to Ci się możę spodobać bardziej:

 

słuchasz,zamykasz oczy, lecisz...

:mrgreen:

kupilem ostatnio 2 plyty i na deser byłem na koncercie,ale było masakrycznie.. mrówki cały czas łaziły po plecach :wink:

fajne tylko wokal mi sie nie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...