Skocz do zawartości

Czego słuchacie 'za kółkiem'?


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyki sporo słucham ale jakoś w samochodzie mi nie wchodzi. Nie wiem dlaczego, może mało próbowałem. Widzę kolega też gustuje w baroku :smile:

 

Na mnie "For unto us a child is born" z Mesjasza działa tak jak na niektórych zapewne najbardziej czadowe kawałki black metalu ;-)

 

A co do Lubomskiego - masz moze płytę gdzie śpiewa on piosenki Paolo Conte?

 

Niestety, nie mam. Bardzo trudno jest ją dostać. Od jakiegoś czasu ściąga mi się na emulu. Może się kiedyś ściągnie. Mało kto wie, że to właśnie Lubomski odkrył dla świata Renatę Przemyk. Moim zdaniem facet jest totalnie niedoceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To na mnie działają mocno duże fragmenty Pasji według Świetego Mateusza J.S.Bacha, koleś, od którego się tym zaraziłem był germanistą i śpiewał sobie kawałki z tego przy goleniu. Dwa lata mieszkałem w Lipsku i często chodziłem do Tomaskirche posłuchać Bach w mateczniku - i ten pomnik kompozytora przed kościołem - facet stoi na cokole i ma wywalone na wierzch kieszenie. Dla mnie jest Bogiem muzyki współczesnej.

Co do Conte to mam takie The Best w orginale - koleś jest niesamowity, mam też jakieś polskie przeróbki ale marne są.Lubomski co prawda zupełnie inaczej śpiewa niż Conte ale to jest klasa-zwłaszcza na żywo dobrze śpiewomaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudna płyta-jak ich wszystkie zresztą, też ją lekko meczę

 

:) Bardzo mi sie podoba kierunek w ktorym zmierzaja, taki zalatujacy jazzem, bluesem troche, czasem troche rocknroll. Oby tylko zachowali taka ciekawa mieszanke w/w z h-h :) No i teksty, teksty.....z ciekawostek to na maturze ustnej z polskiego mialem temat o hiphopie i uzylem utworu "war" ich autorstwa jako przykladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim fanom francuskiego hip hopu (a są tu jacyś? :mrgreen: ) polecam trzy płytowy album IAM "Platinium" - czyli takie best of. Pieruńsko drogie ale warto! Słucha się w samochodzie znakomicie!

Bardzo lubię MC Solaar - mam go na jakichś mp3, też na jednej płycie bardzo pięknie się udziela u GURU w projekcie Jazzmatazz. Tego często w autku słucham. Pierwszy raz francuski hip hop slyszałem na scierzce do swietnego filmu Nienawiść - duża rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry też jest meksykański hiphop :mrgreen:

 

Słyszeliście kiedyś bułgarski albo rosyjski ? To jest dopiero miazga :mrgreen:

Słyszałem masę dziwnych ale bułgarskiego chyba nie (dawno nie byłem w Bułgarii). Rosyjskiego hh sie nasłuchałem sporo ale z ciekawych hiszpański (nie łapię różnicy z meksykańskim mimo pobieznej znajomości tego jezyka), włoski, żydowski (i nie miało to miejsca na Festiwalu Kultury Zydowskiej na Szerokiej bo do muzyki klezmerskiej ma sie jak Subaru do rydwanu), japoński i węgierski. Każdy ma swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kononowicz niestety przerżnął. I to mnie smuci - świadczy o zaniku poczucia humoru w narodzie.

Gdyby się krajanie białostoccy postarali, to Białystok by przez najbliższe cztery lata nie schodził z czołówek gazet.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że byłoby to z korzyścią dla Białegostoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...