Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie wcale nie dziwie . Zaden z nich nigdy nie pisze o zbrodniach, no chyba ze 2 strony.

Tak samo jest u tych ze wschodu.

 

Mnie najbardziej zaskoczyl fakt w jaki sposob traktowali przeciwnika - na wschodzie jako dzikich podludzi, a na zachodzie zupelne przeciwienstwo.

No i pamieta sie te rzeczy ktore chce pamietac :twisted:

 

 

Teraz czytam Wspomnienia niemieckiego snajpera - T. Erenberger - jak na razie moze byc. No i ten sie przyznal ile mial trafien -w ciagu 8 dni wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Skończyłem właśnie "Ostatnia noc w Twisted River" Irvinga. Ciekawa narracja bo niechronologiczna, a na dodatek dopiero od połowy wciągająca. Za to sporo smakowitych kawałków, bo bohater jest kucharzem więc czytanie na głodnego bywało upierdliwe :)

 

[edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zabrałem się jakiś miesiąc temu za "Braci Karamazow" F. Dostojewskiego. Bodźcem był rosyjski serial pokazywany w "n" na kanale "Wojna i Pokój", bardzo porządnie zrealizowany, jednak pora uniemożliwiła nam obejrzenie większości odcinków (jest to zresztą ogólna przypadłość wszelkich telewizji w Polsce). Tak więc zabrałem się książkę; jest to lektura dość ciężka - dużo rozważań filozoficzno-religijnych i typowe dla Rosjan gadulstwo, ale polecam. Daje do myślenia (podobnie jak "Zbrodnia i kara").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem Grozny Pomruk Burzy - III tom trylogii Domagalskiego

 

generalnie czytam caly czas - zawsze wole ksiazke niz tv czy komp

 

zawyzam srednia krajowa bo miesiecznie czytam 4-6 ksiazek :mrgreen: niektore 3-4 raz albo i wiecej

 

Mikad co do rozmiaru ksiazki do komunikacji miejskiej - to iks lat temu jak jeszcze czasami mi sie zdarzalo nia poruszac to ludzie sie na mnie dziwnie patrzyli jak w autobusie wyciagalem np Ogniem i Mieczem w wersji ilustrowanej formatu A3 :lol:

 

Trylogia to chyba moja ulubiona lektura - czytalem ja z 10 razy juz i niedlugo znowu bede :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostatnio

Wylęgarnia tom I i II

 

średnio mi się podobał drugi tom, przekombinowane... Łowcy tegoż samego autora wg mojej opinii dużo bardziej udana książka :)

 

Toy Wars Ziemiańskiego

 

potwierdzam, bardzo dobra książka

 

 

od siebie mogę polecić inne książki Zambocha: "Bez litośći", "na ostrzu noża", "sierżant" i takie opowiadanie "agent JFK"

 

jakieś pół roku temu skończyłem czytać trylogię "wojny świata wynurzonego" autorka:Licia Trois ... do tej pory jestem pod wrażeniem tej książki, to jest pozycja która każdy powinien przeczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytam właśnie "RockManna", czyli autobiografię Wojciecha Manna (w księgarniach dopiero od 21.10, he he :mrgreen:) Świetnie się czyta, no i dowiedziałem się na przykład, że imprezował z Animalsami (byli w Polsce!), czego odrobinę mu zazdroszczę. No, ale teraz to oni mają po 7 dych... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś czytał Mroczną Wieże Kinga ? Jakieś opinie ?

 

a czytał, nawet ma wszystkie 7 tomów i może pożyczyć.

polecam, ale ostrzegam, że do pierwszego tomu trzeba mieć trochę cierpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie Władca Pierścieni się może schować przy Mrocznej Wieży.

Ja zupełnie przez przypadek trafiłam na tę serie jakoś ze 2 lata temu, i jak zaczęłam czytać to siedziałam po nocach :P

Powiązanie postaci z tylu zupełnie innych powieści i sama wizja czegoś pomiędzy średniowieczem a światem po wybuchu nuklearnym to kosmos i nie mam pojęcia jak King coś takiego wymyślił... miszczu po prostu.

 

Ostatnio czytałam sobie zbiór opowiadań "Wszystko jest względne" i byłam bardzo mile zaskoczona że znalazło się tam opowiadanie o Rolandzie :)

Och jak miło się je czytało...

 

Jedyne co mnie wkurzyło to sam koniec serii - jak się kończy w ten sposób to powinno się napisać następną serię i następną i następna... aż w końcu skończy się inaczej :mrgreen:

& tomów to zdecydowanie za mało ;)

 

a w ogóle to film ma być ;)

http://www.imdb.com/title/tt1648190/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym bardzo chciał obejrzeć ekranizacje, ale już teraz wiem że obojętnie kto by nie kręcił, to nie dorówna książce ;) Do Mrocznej wieży warto poznać pozostałą twórczość Kinga, bo odniesień jest mnóstwo. Mi zakończenie kompletnie nie podeszło, choć w sumie można się było takiego spodziewać. Nie wiem czy widziałaś, ale jest całkiem fajny komiks o Rolandzie, traktujący mniej więcej o wydarzeniach z "Czarnoksiężnika i kryształu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie da się 7 tomów nawet w 7 filmach zamknąć, a niestety nie mamy się co spodziewać ekranizacji z takim rozmachem jak Władcy Pierścieni czy nawet Harry Pottera, bo ta książka naprawdę nie jest specjalnie znana.

 

A co do nawiązań do pozostałych powieści Kinga, to dla mnie to był tylko kolejny atut tej serii, bo większość powieści Kinga wtedy już dawno przeczytana stała u mnie na półce ;)

 

Nie wiem jak Ty, ale ja się strasznie wkurzam jak mi ktoś kto widział tylko ekranizację "Mgły" chodzi i opowiada że ci co czytają Kinga to debile, bo on głupie horrory pisze... (swoja droga Mgła to moim zdaniem najgorsza chyba powieść SK :wink: )

ale jakoś o tym że "Skazani na Shawshank" to też King to mało kto pamięta... :roll:

 

komiksu nie znaju, bardzo poproszę jeśli masz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Kinga poza Wieżż najbardziej lubie Strefe Śmierci, ale poza tym fanem horrorów jakoś nie jestem. Swoją drogą, to ciekawe że mistrz w sumie jednego gatunku potrafi stworzyć MEGA sage fantasy.

 

A komiks można znaleźć na peb.pl zapewne, ja już na dysku niestety nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie czytania 5tego tomu Mrocznej Wieży i bardzo mi się podoba. 1szą część czytało się dobrze, za to druga była taaaka sobie. Jeszcze świetna jest "Zielona Mila", może nie jest w niej zawarta jakaś porywająca fabuła, ale uwielbiam ten klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Pikara

"Przenajświętsza Rzeczpospolita"

 

W skrócie:

niedaleka przyszłość, aparat kościelny działający na zasadach aparatu komunistycznego.

Wciąga na raz :)

 

dobre dobre - ze 3 razy juz przeczytalem ;) generalnie Piekara genialnie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Pikara

"Przenajświętsza Rzeczpospolita"

 

W skrócie:

niedaleka przyszłość, aparat kościelny działający na zasadach aparatu komunistycznego.

Wciąga na raz :)

 

dobre dobre - ze 3 razy juz przeczytalem ;) generalnie Piekara genialnie pisze

Prawda.

Muszę sięgnąć wreszcie po cykl o Mordimerze Madderdinie, ponoć daje radę :)

 

A jeszcze z polskich twórców ostatnio wpadła mi w ręce pozycja pt. "Operacja dzień wskrzeszenia" Andrzeja Pilipiuka - polecam serdecznie. Polacy kombinują z podróżami w czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...