Skocz do zawartości

Jak obniżyć subaru legacu 93r sedan


karol-antyk2.2

Rekomendowane odpowiedzi

karol-antyk2.2, zainwestuj w lepsze opony i stabilizatory + ewentualnie poprawa ustawienia kątów pochylenia kół, o takiej oczywistej rzeczy jak jakiś kurs podnoszący kwalifikacje w jeździe slalomem nie wspomnę - dzięki temu można uzyskać lepszy czas na torze jak i większą pewność podczas codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol-antyk2.2 chce Ci się bawić dla 10-15mm różnicy?

Obniżenie środka cieżkości o 10-15 mm to nie jest mało... ale lepiej 30...

"Tylko"? Istnieje spora szansa, że pogorszysz trakcję zmieniając same sprężyny.

No dość rzadki byłby to przypadek. Nawet Eibachy, które obniżają imprezy o 30 mm, mogą współpracować z seryjnym amortyzatorem, jak duża część sportowych sprężyn. Oczywiście, że najlepszy efekt da komplet- sprężyna i amor, ale nawet dobra, progresywna sprężyna przyniesie poprawę.

 

Wymianę sprężyn należy rozpatrywać dwupłaszczyznowo:

1. Obniżenie środka ciężkości (co ma duże znaczenie dla precyzji prowadzenia);

2. Utwardzenie zawieszenia - obniżenie jego wychyłów.

 

Oj, zapomniałem o najważniejszym, czyli poprawie wyglądu :cool:

Wymiana sprężyn jest krokiem w dobrą stronę... ale wkrótce się przekonasz, że do tego dojdą amortyzatory, stabilizatory, rozpórki (jak buda zacznie pracować), etc, etc... Czyli generalnie to, o czym pisze aflinta.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... a ja przezywam... jak podwyzszyc. Zanabylem wlasnie springi z WRXa do Imprezy N/A, licze ze bedzie duzo sprezysciej i moze troche wyzej. Co zas do Legaca, to sensowna propozycja brzmi: kompletne zawieszenie z STI do 2005.

 

Czyli wiesz juz czego nie robic ;)

 

Kup KYB AGX i do tego kolega na k/s ma sprezyny TEIN (nie wiem tylko czy podejda do antyka). A jesli nie to Eibach.

A... i Baran mial mi dac kontakt do goscia co robi sprezyny na zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, być może chodzi o ten adres?

http://pospring.pl/index.html

 

karol-antyk2.2, nikt nie pisze w tym wątku, gdyż chyba ciężko z dostępnością o części do tuningu antyków. Na alledrogo zapomnij, firmówki Eibachy do imprezy to 1000, ogólnie nie jest lekko. Pojawiły się na alledrogo tanie sprężyny do imprez MTS Technik za ~350 zł, ale nie mam pojęcia, co to jest warte?

Pewnie doszukasz się jakiegoś kawioru, ale będzie nieadekwatny do ceny auta. Chyba, że jesteś maniakiem i ceny Cię nie przerażają... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Sprezyny z GT, podobnie jak amortyzatory, zwrotnice, wahacze... beda pasowac do Legacy Turbo. Chyba nie beda pasowac stabilizatory (drazki a nie laczniki) ale moge sie mylic. Tylny ponoc koliduje z przetloczeniem od kola zapasowego.

 

-- 11 lut 2011, o 14:05 --

 

a rzezba typu: utwardzenie u kowala i wyciecie jednego zwoju??

Do hOpla bym takiego druta nie zalozyl. Sa zestawy dedykowane i sa firmy robiace zawieszeni pod zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś i jestem zadowolony :) :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60d31dff30cd3701.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5a446f1cc68a2c8.html

 

A stoi to tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa72c9eb0aa98152.html

 

Amory nowe KYB od "dziadka" 93 GT, stabilizatory seryjne. Fajnie stoi i dobrze trzyma się drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odgrzeję kotleta sprężynowego - jw. sprężyny które obniżą legacka MK1

 

 

Czy org sprężyny z imprezy GT pasują do legacy 2.2. 94 ? no i najważniejsze czy są niższe od tych w legacy. (mowa o serii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dziale "Sprzedam". Kolega Chudy sprzedaje z antyka komplet sprężyn obniżających i nawet wstawił zdjęcia porównawcze

 

spóźniłem się o dwa dni... niestety sprzedane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...