Skocz do zawartości

FORESTER - NADSZARPNIĘTE ZAUFANIE


bo01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

pomyśl jeszcze nad tym, że sprzedając to autko zapłacisz podatek dochodowy i VAT od tych 82.000 z przykładu i twoje kalkulacje idą się.... :wink:

 

No własnie na tym polega liesing, że auto nie jest twoje przez te np. 2 lata. Ty tylko płacisz za jego użytkowanie. Opłacasz faktury odliczając od nich sobie Vat i podatek doch. Firma liesingowa auto całkowicie amortyzuje i dla nich po dwóch latach jest warte np. 2 tys. (suma zależy do ciebie, ustalasz ją przy podpisywaniu umowy).

 

Po dwóch latach możesz ( jak chcesz :wink: ) je wykupić za te 2 tys. jako osoba fizyczna. I dalej sprzedajesz je na umowę kupno-sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl jeszcze nad tym, że sprzedając to autko zapłacisz podatek dochodowy i VAT od tych 82.000 z przykładu i twoje kalkulacje idą się.... :wink:

 

No własnie na tym polega liesing, że auto nie jest twoje przez te np. 2 lata. Ty tylko płacisz za jego użytkowanie. Opłacasz faktury odliczając od nich sobie Vat i podatek doch. Firma liesingowa auto całkowicie amortyzuje i dla nich po dwóch latach jest warte np. 2 tys. (suma zależy do ciebie, ustalasz ją przy podpisywaniu umowy).

 

Po dwóch latach możesz ( jak chcesz :wink: ) je wykupić za te 2 tys. jako osoba fizyczna. I dalej sprzedajesz je na umowę kupno-sprzedaż.

 

ok, jest taki wariant mozliwy, z tym ze trzeba odczekac pol roku zeby nie placic podatku (albo i 5 lat zeby dodatkowo nie placic vatu, jest to grubszy temat troche). jak ktos chce auta sie pozbyc to warto te pol roku poczekac. ale nie wiem czy uwzgledniajac koszty leasingu i spadek wartosci auta przez ponad 2 lata wyjdziesz na tym dobrze, nawet pod odliczeniu podatkow - zalezy pewnie jakie auto, kwoty itd., trzeba by to policzyc pod konkretną sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może wrócimy do tematu??

zrobiłem takie małe zestawienie:

forek 2,5 xt at---VS--- avensis 2,0 TD

rocznik --- 2004 --- VS --- 1999

przebieg km --- 147 200 ---VS--- 156 700

wymiany --- tarcze hamulcowe --- VS --- jak nowe

lambda --- VS --- nic :)

elementy zawieszenia ---VS --- nic :)

czujnik przepustnic / set ---VS --- nic :)

rozrząd ASO 4600 pln --- VS --- rozrząd ASO 1900 pln

1x akumulator --- VS --- 2x akumulator

nic :) --- VS ---3x radio na koszt PZU :)

nic :) --- VS--- świece żarowe

tak na marginesie - radio-odtwarzacze w tojce się nie psuły tylko znikały w nocy, tojka dostaje ostro w kość ( stocznie, porty, oranie pola ), forek jest zadbany i szanowany… ( wozi bobasa )

o porównaniu kosztów wspominał nie będę :)

może ktoś ma koncepcje jak wkleić tabelę, żeby było czytelne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup sobie teraz avensis..

 

po jakimś czasie-40-60kkm bierze tyle oleju, że zawsze jeżdzisz z kilkoma baniakami. Aso zmiękczy cię i lejesz 15w40 aby przejechać chociaż trochę dłużej bez dolewki. Kiedy bierze już litr niestety syf dalej jest na gwarancji no i aso: dobra to wymienimy pierściene, bo te oem już pewnie szlag trafił - sa z "gumy" na się je w rękach profilować.

 

wymieniają na drugie oem, nie zdążysz przejechać przed 100k kolejny raz wymienić na gwarancji. po 120kkm apiać od nowa się zaczyna

 

 

co 10-20kkm wymieniasz gumy i łączniki stabilizatorów, ale cieszysz pałę (na razie) bo masz jeszcze gwarancje. po 100kkm impreaza w aso bo skończyła się gwarancja. teraz zaczynają się KOSZTY

 

nie porównuj japończyków przed i trochę po 2004 roku - przepaść.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, na nowego avensiorka nacięli się przodkowie... oleju zabrakło przed pierwszym przeglądem a plastiki w środku trzeszczą jak w nissanie sunny '84 po dziesięciu latach i dwustu tysiącach :) poza tym kolanem wyłączam ESP ;)

ale jak na pięć lat różnicy i podobny poziom wyposażenia i bajerów to avensiorek ( najstarszy oczywiście ) jakoś budzi więcej zaufania... chociaż nigdy nie daje tyle radochy co forek !!

 

pozdrowionka,

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup sobie teraz avensis..

 

po jakimś czasie-40-60kkm bierze tyle oleju, że zawsze jeżdzisz z kilkoma baniakami. Aso zmiękczy cię i lejesz 15w40 aby przejechać chociaż trochę dłużej bez dolewki. Kiedy bierze już litr niestety syf dalej jest na gwarancji no i aso: dobra to wymienimy pierściene, bo te oem już pewnie szlag trafił - sa z "gumy" na się je w rękach profilować.

 

pozdrawiam

Adaś,

 

już kiedyś to przerabialiśmy, ale u mnie scenariusz był dokładnie taki jak ww., z tym że u mnie w końcu padły panewki...

Ot smutny koniec w sumie fajnej furki... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, teraz żadne auta nie są takie jak kiedyś

 

wiem,

 

napisałem o toyocie kolegi. Poprzednia była niezniszczalna. Nowa to dramat :roll:

mam n13 1.6 12v

 

na tor przydała by się n15 GTI lub sunny GTI-r :twisted:

 

wiem, ze kuba takiego ma :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi Avensis potrafi jeszcze zgasnąć samoistnie na światłach i przez kilka minut nie odpalać. Zauważyłem to gdy z nim jechałem i kolega odruchowo trzymał auto na światłach na wysokich obrotach. W serwisie przez rok był już tak z 10 razy z różnymi pierdołami. Z tym gaśnięciem za każdym razem też ale tu akurat nie potrafią mu pomóc i zrzucają winę na paliwo, mroźną zimę, gorące lato, plamy na słońcu, itd.

 

W Avensis mojego brata (poprzedni model, już jej się szczęśliwie pozbył) od zakupu był problem ze sprzęgłem - mianowicie nieprawdopodobnie ciężko działało. Nie było na to rady - w serwisie mówili, że TTTM. Ten sam problem dotyczy / dotyczył też jakiegoś modelu Lexus'a w dieslu. też beznadziejna sprawa. Ten drugi przypadek znam z programu Turbo Camera sprzed chyba 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, teraz żadne auta nie są takie jak kiedyś

 

wiem,

 

napisałem o toyocie kolegi. Poprzednia była niezniszczalna. Nowa to dramat :roll:

mam n13 1.6 12v

 

na tor przydała by się n15 GTI lub sunny GTI-r :twisted:

 

wiem, ze kuba takiego ma :mrgreen:

 

Pozdrawiam

 

"słoneczko" to było coś... n14 91' 1,4 16v trzy drzwiowy. moje pierwsze auto:) łezka się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...