Skocz do zawartości

Klasyka Gier Komputerowych


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Colin pierwszy to była giera! Wtedy wydawało mi się, że "tak właśnie się jeździ samochodem". Każdy element ustawień auta miał wpływ na jego prowadzenie i osiągi. Żadna gra potem tak dobrze nie oddawała sposobu prowadzenia auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colin pierwszy to była giera! Wtedy wydawało mi się, że "tak właśnie się jeździ samochodem". Każdy element ustawień auta miał wpływ na jego prowadzenie i osiągi. Żadna gra potem tak dobrze nie oddawała sposobu prowadzenia auta....

 

 

 

 

:wink:

 

 

A tutaj zestawienie NFS-

 

http://www.youtube.com/watch?v=YJCmnrUY ... re=related

 

 

Jedynka była przełomową grą, ale moja ulubioną częścią serii była Piątka- Porsche Unleashed (ze względu na fajny tryb kariery). Te wszystkie późniejsze stały się zbyt "arkadowe", kolorowe i nierealistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była przełomową grą, ale moja ulubioną częścią serii była Piątka- Porsche Unleashed (ze względu na fajny tryb kariery). Te wszystkie późniejsze stały się zbyt "arkadowe", kolorowe i nierealistyczne.

Super była ta gra :idea:

 

Nawet dzisiaj lubię sobie w nią pograć :) Pierwsze 911 turbo prowadziło się jak szmata :mrgreen: Pomimo, że gra jest arcade to dało się wyczuć, że faktycznie ten model był "widow maker" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

River Raid (z C64), wspomniane Death Rally (graliśmy z kumplem po kablu, jak przytachaliśmy PC - jeden do drugiego - to były czasy, rodzice szli do znajomych na bibkę, a my ładowaliśmy monitor, pudło i resztę do auta i graliśmy po kablu). Red Alert.

W pamięci utkwiły mi jeszcze GP2 (albo GP3), Fury of the Furries - super gierka, mało kto chyba wymienia, Settlers, Civilization.

 

Z samochodówek namiętnie grałem w Colina1 (wg mnie najlepsza część) i Rally Championships (też super wg mnie) z pilotem Wisławskim lub Martyną. Potem przestałem grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wspomniał ktoś już o serii LOTUS na magicznej Amisi rzecz jasna :D

 

 

No BA ! To była pierwsza gra jaką uruchomiłem na mojej Amisi jak ją od Vadima przywiozłem. Potem w Internacie gra na dwie Amigi, prawdziwy multiplayer na 4 graczy w czasach jak jeszcze na Pc nikt o tym nie śnił !

 

Amiga to był sprzęt, do dziś boleje że przez pazerność korporacyjnych dupków z Commodore poszła do piachu. Maki i Pc-ty dopiero niedawno mają rozwiązania jakie Amiga miała 20 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maki i Pc-ty dopiero niedawno mają rozwiązania jakie Amiga miała 20 lat temu.

 

 

Wbudowaną stację dysków? :P

 

-- 11 paź 2011, o 21:11 --

 

Heroes of Might and Magic

Widziałem niedawno demo najnowszej części tej serii. Nie ma w sobie absolutnie niczego z ducha tej klasycznej "planszówki" turowej. Teraz wszystko musi być HD, 3D i Surround. Chyba się starzeję :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie dosyc czesto gram w klasyki na emulatorze, praktycznie kazda gra jest od automatowych z poczatku lat 80tych do atari, commodore, pegasus .... :]. w salonach z automatami sie wychowalem heheh ponoc gralem stojac na stolku bo nie widzialem ekranu ale nie pamietam tego, musialem miec max 5 lat:D... te czasy nie wroca a byly piekne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos bym napisał od siebie ale wszystko było juz napisane:

 

Bardzo miło wpominam Doom 1 i 2, Hexen, Heretic, Colin 1, Quake 1 (zombie i granatnik za gowniarza zrobily takie wrazenie ze spac nie moglem :oops: ) i 2; Earthsiege 2, Death Rally, Little Red Devil i mase mase innych gier. Najwiecej czasu chyba spedziłem nad Transport Tycoon Deluxe i NFS 1, odniosłem nawet nie wielki sukces bo zostałem mistrzem Bochnii organizowany niegdyś przez sklep komputerowy, dwu dniowe zawody w miejskim domu kultury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gry grałem bardzo mało, ale utkwił mi szczególnie Quake II. Sama gra OK, ale Soundtrack rewelacyjny. Sama płyta częściej była w odtwarzaczu audio niż CD w kompie. W Forku też jeździła :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=UW70uQ1B0Dc&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że zima idzie, fajne "kotlety" wypływają :mrgreen:

 

Grał ktoś w takie cudo...?

 

Elevator Action: Returns

Było na automaty, na konsolę SEGA 16 bit (chyba)

 

Do tego takie cuś

 

Cadillacs and Dinosaurs

Automaty

 

albo:

In the hunt

Automaty

 

Jakby ktoś chciał sobie któryś z tytułów "odświeżyć" na swoim pececie, to polecam emulator MAME 32 8)

W pół roku niemal zepsułem klawiaturę na moim laptopie :twisted::twisted::twisted:

Teraz gram na zewnętrznej :wink: bardziej wytrzymała :lol:

 

-- Cz paź 13, 2011 6:43 pm --

 

Asteroids- chyba pierwszy automat do gier, który widziałem w życiu-

 

 

Jako kilkulatek miałem Atari, pamiętam tą grę jak dziś... :mrgreen: Dzięki za przypomnienie, szukam emulatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gral ktos w Baldur's Gate (jedynka a potem dwojke) ? ;)

 

"Aby przejść dalej musisz zebrać drużynę"

 

"Jestem chętna i gotowa!"

 

"Edwin to, Edwin tamto niech ktoś da wreszcie tej małpie banana!"

 

"Co wy wyprawiacie, durne pały!?"

 

"Moja mama pracuje w Miedzianym Diamenie. Co to jest Dziwka?"

 

to byla chyba ostatnia gra komputerowa w jaka gralem (no, moze poza CS'em :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...