Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 97-02


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Numer tylko na opakowaniu. Pewnie jest jak piszesz. Kurczę, w wątku jest dokładnie opisane co trzeba założyć, a co jakiś czas i tak pojawia się taka sytuacja ...

ano, tylko mówiłem że chce ultra sr, o sprężynach nie zauważyłem że katalog źle podaje (jak się wybierze model dokładny auta), w sumie nie wiem czy jakbym sam zamawiał to bym się nie kropnął.

No trudno... ciekawe co na to mój mechanik w poniedziałek, dzięki za zwrócenie uwagi!

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Padł mi amorek z tyłu, chyba oryginalny samopoziomujący jeszcze, bo wyczytałem tokico i sprężyny mają 12mm. Pytanie jak się sprawdza zestaw na tył daichi + sprezyny kayaby.

Znalazłem oznaczenie daichi SG334191,SG334192.
Cena (ok 160zł) w porównaniu do KYB jest kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o jakosc daichi trzech niezaleznych sprzedawcow, ktorzy kiedys nimi handlowali, ostatnio nawet z Michalem z subarak pl, ktory pisal:

 

"Daichi sam sprzedawałem, ale to już przeszłość. Może z trzy lata temy było coś warte, natomiast teraz mogę na życzenie sprowadzić, jednak nie daję gwarancji. 50/50 że będzie jeździć"

 

Wiekszosc sklepow przestala je oferowac bo jakosc dramatycznie spadla i zaczely sie reklamacje. Ja odpuszczam daichi i ide w kierunku KYB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy wymiana tylnych '98 2.0 we własnym zakresie jest prosta? trzeba mieć jakiś przyrząd do sprężyn?

 

to jest klasyczna kolumna, taka jak z przodu, ścisk do sprężyn zawsze jest wskazany przy zabawach jeżeli chcesz to zrobić bezpiecznie i sprawnie.

 

Co do zamienników KYB to są zdania podzielone, jak mam zestaw zamiennik amora+sprężyny KYB i daje radę z dużą butlą LPG już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Założyłem amortyzatory KYB ULTRA SR (324054 oraz 324055) + spreżyny KYB RA5761 na tylą oś i Forester podniósł się do góry. Jest tak jak wcześniej wyczytałem, czyli od osi koło do rantu błotnika jest 44cm :D  A samochód prowadzi się znacznie lepiej, łatwiej pokonuje zakręty :) Różnica jest ogromna, tylko że u mnie jednego amortyzatora z tyłu ''nie było wcale". Na stacji diagnostycznej pokazywał 23% :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...