Skocz do zawartości

kiedy zmieniamy oponki?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jase, i to jest lepiej niż stojace kałuże na rondach starej generacji w PL....poza tym kodeks nakazuje ZWOLNIENIE I ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA SKRZYZOWANIACH...a takimi są też ronda...skrzyzowaniami o ruchu okrężnym czy jakoś tak... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedź do Austrii albo Niemiec i zrób dzwona....a w PL ubezpieczalnie też nieźle kombinuja jak tu uniknąć odpowiedzialności....

 

też o tym słyszałem, zwłaszcza za Odrą.. sam przejeździłem zeszłą zimę na fabrycznych GY całorocznych (czyt. złych na każdą pogodę) w całości (odpukać) i chyba tylko raz moja Beka pojechała mocno nie tam gdzie chciałem ale zauważyła słup i dała kilka cm luzu.. :grin: po za tym mamy 4x4, inne systemy (niestety) i kupę zabawy więc po co przepłacać :?: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjalem menelom z wozkow... niech sie dziady tocza na obreczach :twisted:

 

niechaj będzie ich słychać...a nie tylko widać i czuć..... :roll:

 

swoją drogą, żeby nie było OT...ja dziś przebieram kapciuszki na zimóweczki, a co tam.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak lekko sie fajera kreci :twisted:

 

Ja raz tak powiedziałem w okolicach św zmarłych :mrgreen: .. chwile potem miałem dzwona przy prędkości 5km/h, bo jakiś dziadek na rondzie się zatrzymał nie wiedząc gdzie jechać, a ja tylko hamulec musnąłem sznurowadłem i jebudu poleciałem :lol: okazała się być szklaneczka na drodze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak lekko sie fajera kreci :twisted:

 

Ja raz tak powiedziałem w okolicach św zmarłych :mrgreen: .. chwile potem miałem dzwona przy prędkości 5km/h, bo jakiś dziadek na rondzie się zatrzymał nie wiedząc gdzie jechać, a ja tylko hamulec musnąłem sznurowadłem i jebudu poleciałem :lol: okazała się być szklaneczka na drodze :mrgreen:

Kiedys 11 listopada skomplementowalem przy pierwszym sniegu z deszczem poprawe prowadzenia na swiezo zalozonych zimowkach. Jakies 5 minut pozniej ktos zgasil swiatlo... gosciu przysnal w Capri i circa 80 - 90 kmh bez hamowania wbil sie w nasze C15. A ze bylo to przed przejsciem dla pieszych, to jeszcze w 'kregle' zagralismy :evil: Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ytanie czesciowo on-topic- jaka jest roznica miedzy sottozero a sottozero 2

 

sottozero 1

 

http://www.reifendirekt.de/review/132/P ... _ADAC.html

http://www.reifendirekt.de/review/132/P ... OBILD.html

 

sottozero 2

 

http://www.reifendirekt.de/review/132/P ... OBILD.html

 

masz dwa testy autobild i chyba 2 lepiej wypada ale nie znam szczegułów.

 

pozdrawaim

 

[ Dodano: Sro Paź 14, 2009 1:24 pm ]

'kregle'

 

takiego tekstu jeszcze nie słyszałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) i tak pojechalem prosto na rondzie (wina zlego wyprofilowania, zewnetrzna nizej niz wewnetrzna czesc)

bo tylko tak ronda się robi na całym świecie i to nie jest źle.

 

W sumie fakt, tak jak pisze emotorsport kaluze i te sprawy. Ostroznosc zachowalem mega, po prostu z predkosci 5-10km/h i tak zjechalem na zewnatrz ronda, bylo prawie jak ruszanie FWD na sliskim na pochylonej dodze, zamiast pojechac prosto - jedziesz w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście gdyby porządnie skanalizować takie rondo i zrobić spadki do środka to też by było źle. Jadąc po rondzie pochylenie drogi byłoby ok, ale wjeżdżając i zjeżdżając z ronda pochylenie byłoby do zewnętrznej. :smile: + jakieś dziwne załamania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście gdyby porządnie skanalizować takie rondo i zrobić spadki do środka to też by było źle. Jadąc po rondzie pochylenie drogi byłoby ok, ale wjeżdżając i zjeżdżając z ronda pochylenie byłoby do zewnętrznej. :smile: + jakieś dziwne załamania :)

 

też mam marzenia.... :smile: niestety, wszystkie polskie nowe ronda to jakaś złośliwość projektantów, tak jakby sami po nich nie jeździli i robili je na przekór wszystkim użytkownikom....na siódemce z Wawy do Gdańska, zdaje się w okloicy Glinojecka jest rondo koło stacji orlenu, gdzie jadąc prosto w kierunku Gdańska na zjeździe jedzie się prosto do dwumetrowego rowu, wystraczy trochę wyprostować tor jazdy....przy którym to rowie nie ma żadnych barierek, nawet wyższych krawężników....chyba ten bezmyślny dureń, który projektował to rondo ma w rodzinie właściciela najblizszej pomocy drogowej....i żeby nie było OT....na takim rondzie, jak służby drogowe zaśpią (a jak znamy życie, na dobre budza się w kwietniu...) i będzie lód, żadna zimówka nie pomoże... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na rondzie pod Rawa - wprawdzie na dobrze dojechanych oponach - w lekkim deszczu, na niskiej dwojce, pojechalem prosto w kierunku kraweznika... wysokiego jak tama na Blekitnej Rzece :evil: Woda rowno stala, szczescie ze po wyprostowaniu i ponownym skrecie czterolap zlapal trakcje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...