Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zmierzyłem się z temtem malowania zacisków hamulcowych. Wybrałem farbę Foliatec czarny mat i biały hammeride do otworzenia napisu subaru. Farby do aplikacji pędzelkiem.

Jak to zwykle bywa zakupy nie skończyły się na zakupie farb ale doszły inne niezbędne elementy, pędzle, szczotka druciana, podnośnik typu żabka :D , porządny klucz do kół, strzykawki do odmierzania ilości farby, ciechany miodowe. Pewnie proszkowo wyszło by taniej ale co się ubawiłem to moje i satysfakcja jest.

 

Fotostory, temat jeszcze niedokończony bo nie zdążyłem odtworzyć na biało napisu subaru na przednich zacisków. To Stage 2 projektu.

 

 

Zestaw Foliatec Czarny Mat choć tak naprawdę końcowy efekt jest daleki od matu w mojej ocenie. Zestaw składa się z lakieru, utwardzacza, i środka w sprayu do czyszczenia powierzchni przed malowaniem.

95730508.jpg

 

 

Zacisk przed malowaniem, cześć zewnętrzna wygląda OK natomiast część wewnętrzna pokryta jest rdzą, którą trzeba było wyskrobać i wyszczotkować a następnie cały zacisk potraktować sprayem do czyszczenia powierzchni przed malowaniem i wyszorować pędzelkiem.

 

62616462.jpg

 

Farbę przygotowuje się w następujący sposób: 3 część lakieru, 1 część utwardzacza. Ważne by od razu nie zmieszać całości, zwłaszcza jak się nie ma auta na koziołkach. Farba dość szybko gęstnieje i schnie i po jakimś czasie staje się bardzo gęsta. Lepiej przygotować sobie mniejsze porcyjki na każdy zacisk osobno.

Do działkowania przydatna jest strzykawka 20ml albo większa.

Farba po zmieszaniu ma konsystencję syropu i jest bardzo gęsta.

14553753.jpg

 

Farbę nanosi się pędzlem, nie musi by bardzo mały, lepiej wziąć średni pędzel bo farba z uwagi na swoją konsystencję aplikuje się precyzyjnie.

Po naniesieniu 1 warstwy czekamy ok 15-30min na wyschnięcie i aplikujemy następną warstwę. Po ok.2 godzinach można zakładać koło. Ostateczną twadość farba osiąga po 24h. Więc dobrze żeby auto w tym czasie nie jeździło.

 

Efekt finalny wygląda tak. Mat to nie jest, spodziewałem się fajnego matu jaki pamiętam z czasów modelarstwa i Tamiya'i. Co do odtworzenia napisu Subaru pracuję na techniką. Może jakiś wałeczek, tamponik, etc. Wrzucę update jak osiągnę oczekiwany efekt.

85047836.jpg

76429704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku
Wczoraj wymieniłem[...]

Rence opadajom! Naprawde, rence opadajom! :mrgreen::P :wink:

 

Czy to ważne kto z kim śpi :lol::lol::lol: :?:

Czepiasz się!!! Tak się tym styrałem że nie byłem w stanie napisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lkurach, coś mi sie wydaje, że widzę przekładkę :shock:

 

tak spostrzeżenie bardzo dobre :D jest troche roboty i napotkałem na małe psikusy ale co tam :D chyba wezmę z Ciebie przykład z tymi lampami bo wyglądają kozak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem się dzisiaj zadania reanimacji wysuwanej anteny.

Demontaż jest bardzo prosty. Rozleciała się miedziana rurka łącząca plastikowy pręt zębaty z ostatnim członem anteny. Udało mi się z trudem dorobić coś takiego z części mosiężnego naciągu szprychy motocyklowej i śruby z wywierconym otworem. Obie rureczki muszą mieć różne średnice wewnętrzne, 2,3mm i 3,6mm. Zlutowałem je potem i zamontowałem na swoim miejscu. Normalnie zegarmistrzowska robota. 8)

Sukces okazał się częściowy, bo padnięty jest też jakiś element na płytce elektronicznej. Wymontowałem ją i dam kumplowi do sprawdzenia.

Silniczek wpięty na krótko chodzi elegancko.

Samo czyszczenie anteny (bo ciężko chodziła) wewnątrz to sporo roboty z rozpuszczalnikiem. Teraz lata luźniutko, ale na razie z ręcznym napędem. 8)

W ogóle dużo tam zapieczonego syfu w tej antenie było.

Jak się elektroniki nie da naprawić, to wykombinuję coś z bezpośrednim sterowaniem napędem skoro silniczek działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasowała, bo tak głosi legenda, czy nie pasowała, bo nie pasowała?

 

Moja stara pompa była jeszcze raz taka srednicą :shock: i troche dłuższa. Nie wspominaja już o czymś takim jak wtyczka :P

 

Założyłem dzisiaj nie pasującą pompe z WRX'a 8) :mrgreen:

 

Ale to w ramach treningu :?: :lol:

 

W ramach konieczności. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...