Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mawrot napisał:

Wymiana SLS na KYBY wzmacniane + podkładki  przód 1 cm

IMG_6301.JPG

Bardzo ładnie :thumbup: fajnie równo stoi :ok: masz może numery tych kyb co zakładałeś? Z przodu też może wymieniałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FilipeK napisał:

mi jak sie raz zapaliła to równo z puknięciem w silniku, w tej samej chwili :D 

Okazuje się, że rozszczelnił się wąż chłodnicy oleju. Na szczęście tylko trochę.  Kontrolki nie było, silnik pracował ok, wygląda na to, że przeżył. Wymienię oba węże i może będzie dobrze ;)

  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VEC napisał:

no to przykro... zdaje się że nie tak dawno miałeś remont? współczuje :huh:

Dzięki. Silnik we wrześniu będzie miał 2 lata, więc to już trochę czasu. Co prawda przejechane tylko jakieś 15kkm. Niestety, wiele innych rzeczy szwankuje ze starości. Mam już na rozpisce pęknięty przewód hamulcowy na przykład ;) (na szczęście w serwisie). Ale jak pisałem wyżej, wygląda na to, że silnik przeżył :yahoo: Wymiana węży to Subarowe nic... Tylko boję się, co klęknie za chwilę :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacekw napisał:

Dzięki. Silnik we wrześniu będzie miał 2 lata, więc to już trochę czasu. Co prawda przejechane tylko jakieś 15kkm. Niestety, wiele innych rzeczy szwankuje ze starości. Mam już na rozpisce pęknięty przewód hamulcowy na przykład ;) (na szczęście w serwisie). Ale jak pisałem wyżej, wygląda na to, że silnik przeżył :yahoo: Wymiana węży to Subarowe nic... Tylko boję się, co klęknie za chwilę :( 

wystarczy wymienić jeszcze tylko wszystko i będzie niezawodnie :faja:

  • Super! 1
  • Haha 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oktan napisał:

Panie za późno to raz ;) a dwa to chciałem żeby styropiany były wyżej bo wjedzie jeszcze LPG więc wejdzie wówczas większa butla ;)

Poszła jeszcze mała pianką na boczki bagażnika i powiem że jest mega ciasno to złożyć, ale jakoś się udać musi, bo efekt będzie piorunujący :D

W weekend chcę zrobić drzwi, a jeszcze kiedyś zamierzam rozebrać podłogę i też wykleić. Dodatkowo wjadą nowe trójkąty lusterek :)

 

IMG_20210709_205024.jpg

Mam tak zrobione i różnica mega :thumbup: Polecam każdemu :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, VEC napisał:

wystarczy wymienić jeszcze tylko wszystko i będzie niezawodnie :faja:

Chyba masz rację, tylko musiałbym ustalić kolejność. Grube rzeczy w większości zrobione, został magiel, drobne zmiany w zawiasie z przodu i konserwacja budy, ale to w przyszłym roku. Co ma szansę paść następne, oto jest pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oktan napisał:

W weekend chcę zrobić drzwi, a jeszcze kiedyś zamierzam rozebrać podłogę i też wykleić. Dodatkowo wjadą nowe trójkąty lusterek :)

Ile to wszystko będzie ważyć, liczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekw napisał:

Ile to wszystko będzie ważyć, liczyłeś?

Mi na tył (bagażnik, wnęki nadkoli, kielichy i pod tylną kanapą + przednie drzwi-wnęka plus zamknięcie) same maty butylowe, z  tego co pamiętam to przedział 30+ kg :D.

Edytowane przez yaroz
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oktan napisał:

Panie za późno to raz ;) a dwa to chciałem żeby styropiany były wyżej bo wjedzie jeszcze LPG więc wejdzie wówczas większa butla ;)

Poszła jeszcze mała pianką na boczki bagażnika i powiem że jest mega ciasno to złożyć, ale jakoś się udać musi, bo efekt będzie piorunujący :D

W weekend chcę zrobić drzwi, a jeszcze kiedyś zamierzam rozebrać podłogę i też wykleić. Dodatkowo wjadą nowe trójkąty lusterek :)

 

IMG_20210709_205024.jpg

Jeżeli będziesz jeszcze zakładał oryginalne gąbki na kielichy to możesz mieć problem z naciągnięciem tapicerki ;). Ja dałem tylko same maty plus oryginalne gąbki i trochę trzeba było naciągać tapicerkę, aby otwory na spinki spasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekw napisał:

Chyba masz rację, tylko musiałbym ustalić kolejność. Grube rzeczy w większości zrobione, został magiel, drobne zmiany w zawiasie z przodu i konserwacja budy, ale to w przyszłym roku. Co ma szansę paść następne, oto jest pytanie ;)

Obstawiam mechanizm wycieraczek…:coffee:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekw napisał:

Ile to wszystko będzie ważyć, liczyłeś?

Całość z podłogą i drzwiami +/- 60kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaroz napisał:

Jeżeli będziesz jeszcze zakładał oryginalne gąbki na kielichy to możesz mieć problem z naciągnięciem tapicerki ;). Ja dałem tylko same maty plus oryginalne gąbki i trochę trzeba było naciągać tapicerkę, aby otwory na spinki spasowały.

Oryginalne maty też są za złożone, damy radę jakoś to spiąć ;)

 

Godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

A tyle się mówi... MASA WROGIEM PRZYSPIESZENIA:biglol:

W tym aucie to akurat nie ma znaczenia, ma ok 260KM więc nawet dociążony 100kg jeździ lepiej niż seria  :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, yaroz napisał:

Najpierw masa, potem rzeźba :biglol:

Rzeźba to będzie niezła żeby boczki zapiąć na seryjne spinki ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy subaru ale wczoraj zrobiłem ręczny w jeepie..... 

 

Tak wyglądają zaciski ręcznego który tydzień wcześniej "robił" mechanik...... 

 

tj zrewidował i twierdził że wszystko zardzewiało, linki pourywane i trzeba kupić nowe półosie.

IMG_20210712_181300.jpg

IMG_20210712_181305.jpg

IMG_20210712_181311.jpg

IMG_20210712_181317.jpg

IMG_20210712_181321.jpg

IMG_20210712_181327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano oddałem a przed godziną odebrałem Subaru z przeglądu po 150k kilometrów. Przy okazji zleciłem dynamiczną wymianę oleju w skrzyni CVT oraz wymianę oleju w dyferencjałach. 

 

SubaruSerwis150k.thumb.jpg.af5a96fb30acf585511e59b3b499c607.jpg

 

Jak widać na załączonym obrazku tanio nie było, ale mam nadzieję, że dobrze (przy okazji zmiany Subaru zmieniłem też serwis). 

Pozwoliłem też sobie wziąć magazyn "Jsem Subarista!", zainteresował mnie ten artykuł o małżeństwie, które objechało świat w Subaru w 413 dni.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kytutr napisał:

Rano oddałem a przed godziną odebrałem Subaru z przeglądu po 150k kilometrów. Przy okazji zleciłem dynamiczną wymianę oleju w skrzyni CVT oraz wymianę oleju w dyferencjałach. 

 

SubaruSerwis150k.thumb.jpg.af5a96fb30acf585511e59b3b499c607.jpg

 

Jak widać na załączonym obrazku tanio nie było, ale mam nadzieję, że dobrze (przy okazji zmiany Subaru zmieniłem też serwis). 

Pozwoliłem też sobie wziąć magazyn "Jsem Subarista!", zainteresował mnie ten artykuł o małżeństwie, które objechało świat w Subaru w 413 dni.

Pierwsze co pomyślałem: ILE????

Dopiero na powiększeniu zobaczyłem że to korony czeskie :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...