Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Kubełki wleciały :) stare juz sie rwały :(

 

Daj znać jak się sprawują, bo się do takich przymierzam ;)

mega czujesz auto. Jak chcesz komfortu to sobie odpusc :) ja dołożyłem dodatkowe poduszki i niechce juz seryjnych :)

 

poduszki? rozwiń temat ;)

ze starego fotela pocielem gąbke i powsadzalem do oryginalnych :) jak jafe po upalac to calkowicie wyjmuje poduszke :) na codzien masz komfort a do upalania twardy kubel:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co prawda miało to miejsce w zeszły czwartek, ale tradycji musi stać się za dość i historia mojego automobilu musi być zapamiętana :D

- odebrane auto po lakierowaniu klay i winga STi wannabe :D

- wyczernione ramki w lampach wg. poradnika Skiby STI ;)

- wymieniony olej w dyfrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarte podejście do odgrzybiania klimy.

Tym razem wywaliłem pół pojemnika pianki odgrzybiającej we wlot powietrza na zewnątrz z nadzieją, że zassie ją do nagrzewnicy. Nawet jest spora poprawa, choć będzie to trzeba powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może być :co miałem zrobić ? :P

Zamówiłem zbiorniczek do płynu do szyb ,tzn.bardziej interesował mnie sprawny silniczek ,aniżeli sam baniak, kolega matiwrc miał taki po pasztetowej cenie więc szybki priv i...zbiorniczek jest :)

Problem: nie dogadalismy się o jaki zbiorniczek chodzi :P

Ja myslałem o przednim zbiorniczku ,a on to tylnym ...

A miało juz mi dziś psikać na światełeczka ,a tak to kiszeczka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem co jeszcze można zmienić w moim Forysiu ale poważnie rozważam zakup nowego pupilka, raczej zostane przy japończyku co myślicie o Honda CRV ? pzdr :))"

 

Napisał nieco sfrustrowany właściciel Hondy CR-V, marzący skrycie o Subaru, ale bojący się do tego przyznać, wykorzystując pozostawioną przeze mnie, niewylogowaną, otwartą stronę forum :facepalm:

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nic nie zrobiłem jeszcze przy subaru ale dostałem takie o to prezenty na urodziny:D

IMG_20140123_132419.jpg

 

o wydech muszę trochę zadbać i go przepolerować ale to pikuś:)

 

IMG_20140123_134021.jpg

 

a jednak mi sie przypomnialo ostatnio kupilem od kowala IC ale jest troche roboty bo trzeba troche blaszki poprostować dolna strona zrobiona teraz górna trzeba ogarnąć i będzie ok

 

IMG_20140119_145101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się posiadaczem mojego pierwszego Subaru (ah w końcu jakieś urozmaicenie od tej szarej "VAG" codzienności). No cóż, skoro jest auto to trzeba zrobić ogólny przegląd i serwis. Plan był prosty oleje, płyny, filtry, świece, klocki, tarcze i na końcu rozrząd. Przewidywany czas realizacji 1-2 dni. Niestety rzadko kiedy idzie zgodnie z planem. W między czasie przypomniałem sobie że czasem przy odpalaniu można było poczuć benzynę, no cóż to może od razu sprawdzić i uszczelnić przewody. Jak się później okazało żeby to zrobić trzeba zdjąć kolektor ssący, po zdjęciu dodatkowo okazuje się że jest maleńka dziurka w przewodzie chłodzenia którą trzeba było zaspawać. Pokrywy zaworów również delikatnie spocone olejem, więc uszczelki do wymiany. Skoro już to robimy od razu przydałoby się również sprawdzić luzy zaworowe i tak przeszliśmy do ich regulacji. Skoro tyle już zrobiliśmy to sprawdźmy również jak wygląda sprzęgło. Tym bardziej że miałem wrażenie jakby czasem delikatnie się ślizgnęło. Gdy po jego wyjęciu zobaczyłem w jakim stanie są okładziny, nie mogłem uwierzyć że to auto w ogóle jeździło. Okładzin po prostu nie było, praktycznie zostały same nity. Także Wielkie uznanie dla Subaru za wytrwałość. Na samym końcu już dla czystej przyjemności zmieniliśmy wydech oraz dołożyliśmy zegar turbo. I tak o to w ten sposób tamat „co dzisiaj zrobiłem…..” w moim przypadku zamienił się „co w tym tygodniu zrobiłem…..”

 

9l3x.jpg

Okładzina, a raczej jej brak

3uqf.jpg

Sprzęgło po regeneracji

bab3.jpg

Regulacja zaworów

u42o.jpg

Rozrząd

1ovw.jpg uubj.jpg

Edytowane przez Evorider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...