Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie przod bo tyl idzie do malolowania czyli pokrywa bagaznika i zderzak bo poprzedni wlasciciel przyfazowal na parkingu przed marketem jak bedzie caly to zrobie ,natomiast My99 jest caly oklejony ale jeszcze w Raychu i takiego kupilismy ostatnio na mini spocie chlopaki go widzieli

 

A kurcze skleroza :biglol: dzisiaj jeszcze bylem z MY99 w servisie gazowym na przegladzie po 10 tys km i wymieniono filtr +ustawiono parametry na zime troche bogaciej mieszanka aby bylo bez problemow zima nastepny przeglad za 12 tys km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do samozachwytu ;)

 

- wywaliłem umierający i przeciekający aku Centry i zamontowałem paczkę superkondensatorów zamiast tradycyjnego akumulatora

 

prądu w rozruchu brakuje aż rozruszniczek wiruje wesolutko jak szalony; następne 1 000 000 cykli ładowanie mu nie straszne, a w zimę przy -30 będzie dalej latało 2000A do rozruchu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja do dzisiejszych pieszczot przejde za chwilę bo najpierw chciałbym się pochwalić dużą kosmetyką jaką otrzymał mój forek żarłok:

na początku września został odnowiony lakier na masce, błotnikach i dachu, zlikwidowane wszelkie odpryski i inne małe pierdoły, polerka całej karoserii. Po ręcznej myjni i woskowaniu świeci sie teraz psu...... :D:yahoo:

 

a dzisiaj wymiana olejów na motula w silniku, skrzyni, przekładniach i dyfrach + wymiana płynu chłodniczego na zimę a w planach wymiana sprzęgła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej umówiłem serwis i zakupiłem wzmocniony smok łolejowy, umówiłem też konserwację podwozia przed zimą, zapłaciłem za odnowienie finalnego kompletu felg na zimę - 17" BBS US Spec w kolorze biały metalik. Pikczersów nie ma.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie narobiłem dzisiaj, choć robota głównie leżąca... :ok:

Zdjąwszy tylni zderzak pomalowałem Hammeritem wszystko, co rude, i co w przyszłości mogło by być rude. Jestem zadziwiony trwałością tych blach. Zacząłem się nawet doszukiwać jakiegoś połączenia nowego ze starym po dzwonie, bo jak na 15 lat to zbyt ładnie to tam wygląda, ale stety, wszystko oryginalne, nawet daty na plastikach się zgadzają. :hi:

Powymieniałem wszystkie metalowe śruby jakie ruszałem na nierdzewne. Mam tego kupione z kilogram w różnym asortymencie i będę wymieniał sukcesywnie. Gdzie się dało dałem nakrętki kapturkowe. :)

 

Przy okazji poczyniłem obserwację: Po kiego grzyba producenci aut (bo to powszechna praktyka jest) stosują prawie wszędzie zbyt długie śruby, których gwint po wkręceniu wystaje poza nakrętkę na tyle dużo, że po skorodowaniu nijak nie da się jej wykręcić, i tylko urwać można? Jakby gwint kończył się tuż za nakrętką, wykręcenie jej, nawet po latach, było by zdecydowanie łatwiejsze.

Jutro się biorę za łączniki staba z przodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej umówiłem serwis i zakupiłem wzmocniony smok łolejowy, umówiłem też konserwację podwozia przed zimą, zapłaciłem za odnowienie finalnego kompletu felg na zimę - 17" BBS US Spec w kolorze biały metalik. Pikczersów nie ma.

Ile mniej wiecej krzykneli za konserwacje? ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy konserwuja swoje zabawki przed zima i zrobilem fo i ja :D wczoraj do poznych godzin czyscilem i zakonserwowalem nadkola oraz cala podloge wraz z elementami zawieszenia :) Od spodu panuje teraz piekna czern :evil2:

Zima i sol juz Bugowi nie straszna :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczyłem progi.

Z zewnątrz od spodu oczywiście tam gdzie te plastiki wzdłuż podłogi ( zdjąłem je a tam gdzie sa spinki bodaj że 4 strasznie wytarło i rdzewiało) wyczyściłem diaksem do żywego pomalowałem amelinium a po wyschnięciu zabezpieczyłem jeszcze taką gumą w sprayu, dałem nowe spinki (2,70 za sztuke :huh: , a od środka dałem fluidol, na dwa progi wyszło 2 puszki towaru.

Wali w środku teraz smrodem z puszki że szok :wacko: . Może wywietrzeje. :P

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej umówiłem serwis i zakupiłem wzmocniony smok łolejowy, umówiłem też konserwację podwozia przed zimą, zapłaciłem za odnowienie finalnego kompletu felg na zimę - 17" BBS US Spec w kolorze biały metalik. Pikczersów nie ma.

Ile mniej wiecej krzykneli za konserwacje? ;)

 

Koszt powinien się zamknąć w kwocie 1600 PLN.

 

Przy okazji cyknąłem foto BBSów kalkulatorem:

15hd8o2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...