Skocz do zawartości

Świst przy dużej prędkości Forek MY07


Malina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przy dużej prędkości (powyżej 180 km/h) pojawia się ciągły świst/piszczenie, jakby z okolic przedniej szyby / deski rozdzielczej. Dodam, że jest on dosyć głośny i raczej uciążliwy przy jeździe autostradą.

Czy ktoś z Was przerabiał tego typu przypadłość Forka? Nie znalazłem info na forum na ten temat.

Dzięki za wszelkie porady.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej prędkości (powyżej 180 km/h) pojawia się ciągły świst/piszczenie, jakby z okolic przedniej szyby / deski rozdzielczej.
wycieraczki - nic z tym nie zrobisz
Czy ktoś z Was przerabiał tego typu przypadłość Forka?
tak' date=' nawet często :twisted:
Nie znalazłem info na forum na ten temat.
było' date=' bo sam o tym pisałem, ale fakt, trudno znaleźć...
Dzięki za wszelkie porady.
nie ma sprawy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za super szybką odpowiedź.

Czyli wszystkie Forki tak mają przy dużych prędkościach? Ja mam nawet płaskie wycieraczki i świszcze :???:

 

Gdzieś mi się obiło, że może to być źle wklejona uszczelka przedniej szyby. Czy to może być to?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło, że może to być źle wklejona uszczelka przedniej szyby.
wtedy raczej ciekła by woda do środka... zdejmi obie wycieraczki razem z piórami, przejedź się i zobacz czy będzie świst - jak tak, to znaczy, że to coś innego niż u mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło, że może to być źle wklejona uszczelka przedniej szyby.
wtedy raczej ciekła by woda do środka... zdejmi obie wycieraczki razem z piórami, przejedź się i zobacz czy będzie świst - jak tak, to znaczy, że to coś innego niż u mnie...

 

Dzięki, zapytam Pana A.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej prędkości (powyżej 180 km/h) pojawia się ciągły świst/piszczenie
teściowej nie masz czasem na pokładzie? :mrgreen:

 

Najprawdopodobniej wycieraczki, jeszcze lusterka powodują też duży hałas. Nawet mogą się oderwać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej prędkości (powyżej 180 km/h) pojawia się ciągły świst/piszczenie
teściowej nie masz czasem na pokładzie? :mrgreen:

 

Najprawdopodobniej wycieraczki, jeszcze lusterka powodują też duży hałas. Nawet mogą się oderwać :mrgreen:

 

Teściowej jeszcze nie posiadam więc ten trop można skreślić :mrgreen:

Co do lusterek to proponuje wozić od razu w bagażniku, żeby nie wpadły same do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej są to wycieraczki, u mnie zaczęło gwizdać jak założyłem nowe pióra nieoryginalne. Jeżeli miałeś wymienianą szybę to faktycznie może być ten przypadek z jakimiś szparami przy uszczelce. Właśnie A.K. pisał, że niby jest zachowana szczelność ale jakaś niewielka szpara jest i powoduje gwizdanie. Oni tam jakimś środkiem to łatają i jest wypas. :) I myślę, że nie trzeba będzie jechać do ASO w Warszawie. Niech tylko A.K. przekaże info do ASO w Łodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej są to wycieraczki, u mnie zaczęło gwizdać jak założyłem nowe pióra nieoryginalne. Jeżeli miałeś wymienianą szybę to faktycznie może być ten przypadek z jakimiś szparami przy uszczelce. Właśnie A.K. pisał, że niby jest zachowana szczelność ale jakaś niewielka szpara jest i powoduje gwizdanie. Oni tam jakimś środkiem to łatają i jest wypas. :) I myślę, że nie trzeba będzie jechać do ASO w Warszawie. Niech tylko A.K. przekaże info do ASO w Łodzi :)

 

Szyby nie wymieniałem i nie mam zamiaru wymieniać. :wink:

U mnie świszczało tak samo z oryginalnymi wycieraczkami jak i z płaskimi BOSCHami, dlatego szukam innego rozwiązania niż wycieraczki.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina, w górnych naroznikach przedniej szyby pod uszczelka jest dużo miejsca na silikon, ten swist przerabiałem u siebie, w ASO Koper zaradzili (na jakis czas) ale temat powraca, tubka z odpowiednim ! silikonem i raz na rok "zastrzyk" pomaga ( operacja do samodzielnego przeprowadzenia bez problemu)

 

w zalezności od temp. zewnętrznej swist pojawiał sie raz od 160 (zima) a raz od 180km/h

 

wycieraczki może tez wyja ale to na bank szyba, TTTM :grin:

 

 

W ASO Koper udowodniono co świszczy przy pomocy sprężonego powietrza, super metoda na sprawdzenie w którym miejscu trzeba najwięcej uszczelnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dokładnie popracuj z uszczelką i swist zniknie...ale wróci i tak w kółko :)

Ja po 6 miesiącach walki z tym świstem, przykleiłem uszczelkę na całej krawędzi (uszczelkę do blachy) specjalnym klejem (terosan - czarny). Od tego czasu - ponad rok - świst się już nie pojawił. Jednak przy prędkościach 220 - 230 hałas jest okrutny ale nie z powodu uszczelek tylko aeordynamiki lodówki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie odkryłem tę przypadłość w forku żony. Powyżej 150 km/h (ona tej prędkości chyba nie osiągała) jakiś głośny świst w okolic belki podszybia. Kolega nasłuchiwał, kiedy siedzałem za kieronicą i odkrył, że to... wycieraczki. Włączyłem i w pozycji pionowj nie gwizdało... Rzeczywiście założone są nieoryginalne - Valeo XTRM - jednoczęściowe, bez metalowych docisków. Zastanawiam się, jak temu zaradzić? Może jakieś spojlery (gdzieś coś takiego widziałem), które docisną je do szyby???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...