Skocz do zawartości

Grecja 2009


Tiger

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Całkiem przypadkowo w tym roku spędzę dwa tygodnie na Korfu, jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo chętnie skorzystam. Mieszkać będę w hotelu iluśtamgwiazdkowym, typowo wakacyjnym, jadę z córką i koleżanką, która też jedzie z córką. Planujemy wynająć samochód i rzucić okiem na wysepkę.

 

 

Hogi, Ty byłeś w tym roku na Krecie chyba, cegłę mam brać? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś na Krecie??

Może polecic jaki hotel wybrac i ktora czesc wyspy??

Jade tam głównie z nastawieniem na wypoczynek, ale jak bedzie niedaleko jakies centrum rozrywek to tez nie bedzie źle.....

Miałem 2 hotele na uwadze ale poczytałem troche opinii i z jednego zrezygnowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich sugestii poczebujesz?

Sprawa jest prosta jak widze: dach nad glowa masz, tylko brac pare ewro i bawic sie do upadlego. :twisted:

Co do samochodu to oczywiscie wiertarka, albo Drzimi - nigdy nie wiadomo gdzie Was fantazja poniesie. 8)

 

O! dziękuję :) , zastanawiam się czy jest jakieś może szczególne miejsce, do którego warto się wybrać :wink: . Z dziećmi się nie poszaleje ale pozwiedzać można 8) , dwa tygodnie to zdecydowanie za dużo na siedzenie w basenie czy na plaży, nawet dla mnie :lol: .

 

 

Snt, o ile wiem w tym roku na Krecie był Hogi, może Ci coś podpowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! dziękuję :) , zastanawiam się czy jest jakieś może szczególne miejsce, do którego warto się wybrać :wink: . Z dziećmi się nie poszaleje ale pozwiedzać można 8) , dwa tygodnie to zdecydowanie za dużo na siedzenie w basenie czy na plaży, nawet dla mnie :lol: .

 

To za bardzo nie pomoge bo fizycznie na Kerkyrze mnie jeszcze nie bylo.

Ale z tego co wiem (czyli 14 lat interesowania sie Grecja 8) ) samo miasto Kerkyra jest niesamowicie urlokliwe. I co istotne nie jest tam goraca nie do zniesienia jak w innych czescicah kraju. Sama wyspa jest bardzo zielona.

 

Ja juz zauwazylas ja to raczej wypozyczylbym ternowke i jechal na zywiol. Tak jak zawsze robilem w innych miejscach. No, ale wtedy nie bylem jeszcze 'zonaty i dzieciaty' to troche inaczej wygladalo. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kato Zakros... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja odpowiem tak:

 

www.google.pl/search?q=airbnb+zakynthos&client=ms-opera-mobile&channel=new&gws_rd=cr&ei=PwIpVeWCFdHpaJvNgLgM

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbnb od jakiegoś czasu zrobił się droższy od booking.com czy choćby housetrip, pewnie dzięki kosmicznym opłatom. Przez housetrip wynajmowałem już prywatne mieszkania w Grecji, Włoszech i Hiszpanii i zawsze było OK.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakynthos tylko

 

co prawda to Rodos (nie wiem czemu wykluczasz, może już byłeś ;)), ale bardzo polecam ten hotel:

http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1012852-d478669-Reviews-Kalithea_Mare_Palace-Kallithea_Rhodes_Dodecanese.html

 

Byliśmy z TUI, wydaje mi się, że idealny hotel na wyjazd z dziećmi, rozległy, spokojny, a do stolicy Rodos też niedaleko. Jeśli nie Tobie, może sugestia przyda się innym. My na ten rok też szukamy Zakyntos ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli Grecja, to tylko poza mainstreamem

 

Kefalonia, Itaka na przykład. Taki mikro mainstream bo jednak byliśmy z biurem, ale to zupełnie inne destynacje - również gorąco polecam :)

 

 

Lefkada,Peloponez,Naxos ...tam byliśmy własnym subarowym transportem(wątki do poczytania w podróżach i fotki w galeriach ;))

 

Moja sygnaturka jest z Lefkady a avatar z Naxos ;)

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co zakynthos bleeeee ? ??

 

Topotolk

 

Córka była w zeszłym roku.Zante jest piękną wyspą,ale zadeptaną jak każda wyspa gdzie docierają biura podróży.Ale zatoka wraku,rezerwat żółwi i parę innych rzeczy na pewno warto zobaczyć,ale o pięknych piaszczystych plażach pozbawionych ludzi zapomnij;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś coś może polecić fajnego na Rodos ? . Hotel juz mam http://www.pegasoshotel.gr/home/en, chodzi bardziej o atrakcje turystyczne i co warto zobaczyć . Auto tam wynajme na całe 2 tygodnie , więc mobilny będe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@carfit, na pewno starówka w mieście Rodos, sporo miejsca do spacerowania, uroczę zakątki, po drodze jakieś muzeum z wykopaliskami. W porcie można kupić rejsy promami (również takimi ze szklanym dnem). 

 

Obowiązkowo należy wybrać się do Lindos na południu wyspy. Specyficzny, ciekawy klimat. Po drodze z Rodos do Lindos, przed miejscowością Faliraki są starożytne termy, też warto się na godzinkę zatrzymać. Dalej po drodze będzie Dolina Motyli (nie byliśmy, bo jechaliśmy autobusem do Lindos, ale jest to również jedna z atrakcji na Rodos). Poza tym Rodos jest mekką wielbicieli kitesurfingu, może warto złapać bakcyla :)

 

Poniżej dosłownie kilka fotek (oboje z Żoną kochamy Grecję)

 

Lindos:

07062012673_zpspalu2qcc.jpg

 

07062012690_zpswwzttpsz.jpg

 

Okolice term:

 

04062012465_zpsbrrn4uyi.jpg

 

Oraz przyczyna kryzysu greckiego (Greków podejście do pracy):

07062012722_zpspzhxkabi.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ! Byłem na Kos , Krecie, Santorini , wiec jako tako klimat grecji ogarniam , i mi też bardzo odpowiada . Mozesz cos blizej o tych termach powiedziec ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...