Skocz do zawartości

Co kupić jako drugie ???


cząstek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie głównie do posiadaczy wrx lub sti. (lecz jeżeli posiadacze innych modeli łapią się pod temat to proszę też o opinie) Chodzi o to jeżeli subaru jest drugim samochodem w rodzinie to jaki jest ten (ekonomiczny). Moja dziewczyna ma autko (f puma ) no ale to Jej. Ja mam sti ale po ostatnich doświadczeniach stwierdziłem że jest mi potrzebny jakiś dizelek (skromny nierzucający się w ślipia) a z racji tego, że prowadzę dwie działalności gospodarcze moją uwagę przykuły cytrynki berlingo. Więc

- tak jak wspomniałem czym jeździcie jako drugim

- co byście proponowali

Dzięki za ewentualne odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kia ceed kombi

Zgadzam się w 100%, bardzo dobre auto, ale weź z tym mocniejszym dieslem 2,0 CRDi (ten 1,6 jest troche za słaby jak na moje odczucia drogowe).

Zależy zresztą jakie gabaryty i jaki rodzaj auta Cie interesuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialalnosc moze wozic w STi.

No nie można bo się nie miśc

i

Mazda MX-5.

na takie odpowiedzi właśnie liczyłem :wink:

 

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 12:11 am ]

To ma być tani przy zakupie i ekonomiczny w jeździe samochód (tu już km nie są potrzebne) do 30 koła

 

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 12:16 am ]

Legacy z dieslem, wygodne, ekonomiczne i szybkie :) No i zdecydowanie nie ciepie się w oczy.

Dobrze, że legacy nie ciepie się w oczy...

Mój staruszek ma forka 07 wolnegossaka i mówi, że dupeczki się za nim oglądają, a ma 59 latek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kia ceed kombi

Zgadzam się w 100%, bardzo dobre auto, ale weź z tym mocniejszym dieslem 2,0 CRDi (ten 1,6 jest troche za słaby jak na moje odczucia drogowe).

Zależy zresztą jakie gabaryty i jaki rodzaj auta Cie interesuje....

 

na forum ceed'a ludzie pisali, żeby nie brać 2.0 CRDi, bo różnica w jeździe znikoma natomiast auto zaczyna ostro ryć przodem. W takim układzie wolałbym 1.6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kia ceed kombi

Zgadzam się w 100%, bardzo dobre auto, ale weź z tym mocniejszym dieslem 2,0 CRDi (ten 1,6 jest troche za słaby jak na moje odczucia drogowe).

Zależy zresztą jakie gabaryty i jaki rodzaj auta Cie interesuje....

 

na forum ceed'a ludzie pisali, żeby nie brać 2.0 CRDi, bo różnica w jeździe znikoma natomiast auto zaczyna ostro ryć przodem. W takim układzie wolałbym 1.6 :)

 

Dobrze wiedziec. Ja jeździłem właśnie tym 1,6 i torszke mi mocy brakowało... (moze dlatego ze jest się z mondeo 2,2 tdci przesiadłem) Ale skoro tak mówisz to tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, znajomi ktorzy pokupowali (ale prywatnie nie na działalność gospodarcza) chwalą sobie KIA Ceed. Fajnym samochodem (IMHO) widzę jest KIA Soul (przynajmniej z tego co widziałem w sieci, dla kobiety w sam raz).

 

W moim przypadku ekonomicznie (powiedzmy... :roll: ) to Passat B5fl na zwykłych pompowtryskiwaczach. Przynajmniej w trasie wychodzi taniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.0D :lol: A jak nie, to Outlander w 2.0 D: silnik 2.0 TDI VW 170 KM (podkręcają fabrycznie), 700 kg ładowności, pełny VAT do odliczenia, szybki i też niezawodny i tańszy od Forka w dieslu - dla działalności odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem roznych ekologiczno-ekonomicznych zamiennikow dla Subaru:

 

szczerze polecam Jaguara 4.0 V8 XJR - bardzo ciche i wygodne miejskie autko :mrgreen:

 

Skyline sprawdza sie slabo jako autko miejskie, trzeba przyznac, bo troche sie rzuca w oczy i pani Ela manager na stacji Shella ma mnie w swojej ksiazce adresowej (kartki na swieta) :razz:

 

Obecnie, tak jak Kuba: Mazda MX-5 zamiennie z klasykiem 735i Hartge (jak sa potrzebne 2 pary drzwi)

 

a jak trzeba gospodarczo podzialac to jest niezniszczalny Seat Inca 1.9 SDI, Ford Transit 350 LWB i M-B Sprinter 311 CDI LWB high roof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być tani przy zakupie i ekonomiczny w jeździe samochód (tu już km nie są potrzebne) do 30 koła

To jak ma być tanie w zakupie to może Żepot Partner z najprostszą benzyną? Nie jest to mocne, zapakowane po dach nawet słabowite ale daje radę. Na dodatek kosztuje jakieś 26 tys zł o ile pamiętam. Diesel się nie opłaca w tym modelu bo zwraca się po ok 100 tys km biorąc pod uwagę samą różnicę w spalaniu - u nas w firmie auta te jeżdżą głównie po mieście więc specjalnie dużych przebiegów nie nabijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz auta, które będzie miało duzą ładowność ?

Nie, nie o to chodzi ja biorę dużo produktów i mało kilożernych

szczerze polecam Jaguara 4.0 V8 XJR - bardzo ciche i wygodne miejskie autko :mrgreen:

za wypowiedź szczególnie dziękuję taka odpowiedź chyba mnie satysfakcjonuje. Szczególnie to 4.0. :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wypowiedź szczególnie dziękuję taka odpowiedź chyba mnie satysfakcjonuje. Szczególnie to 4.0. :wink: :wink: :wink:

Chrysler Town&Country '99 3.8l Benzyna AWD - duży przestronny, pewnie cała firma Ci się w nim zmieści :mrgreen: gorąco polecam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel się nie opłaca w tym modelu bo zwraca się po ok 100 tys km biorąc pod uwagę samą różnicę w spalaniu

Bardzo trafne swierdzenie, kupisz uzywke do 30 tys to ciezko oczekiwac ze zrobisz nia 100tys a roznica w zakupie znaczna. Jak tu juz ktos napisal Peugot Partner / Berlingo / Inca / caddy lub Skoda Fabia Kombi jak wiekszosc handlowcow w naszym kraju :wink: i bezyna 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź niewiele wniesie do tematu, ale co tam nabiję sobie posta :mrgreen:

- tak jak wspomniałem czym jeździcie jako drugim
ostatnio dużo Yamaha XVS1300A, mało pali, wystarczająco szybkie, tylko mało miejsca na zakupy :mrgreen:

A bardziej na poważnie to Żonka ujeżdża Suzuki Jimny i z chęcią jej ten samochód czasami podkradam, bardzo fajne auto jak dla mnie. W terenie bardzo dzielne, a w mieście nie ma opcji żebym nie znalazł miejsca do parkowania znaczy się uniwersalne :mrgreen:

lub Skoda Fabia Kombi
Tym też trochę km zrobiłem i o dziwo złego słowa nie powiem, silnik benzyna 101 KM dawał radę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...