Skocz do zawartości

jakie piwo? bo już mię mdli (międli) hi hi..


slesz

jaki browar?  

508 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jachu93 no jak by CI to powiedziec.....

 

nie zaczyhan pisania bloga od masowki :P

Jezeli jeszcze nie robisz swojego piwa to zacznij..... smak cisie odmieni ;)

 

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy hobbystycznie czegoś nie uwarzyć :) Co możesz polecić na pierwszy raz?

na poczatek cos gotowego - brew-kity...

nie trzeba jakiegos tam wyszukanego sprzetu...

 

http://www.browamator.pl/katalog.php?grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183095&grupa_rek[6]=&ngrp=&sortuj=#183095

 

czego nie wybierzesz i tak bedzie lesze od sklepowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek cos gotowego - brew-kity...

nie trzeba jakiegos tam wyszukanego sprzetu...

 

http://www.browamato...p?grupa_p=6[6]=%2F163929%2F164395%2F183095&grupa_rek[6]=&ngrp=&sortuj=#183095

 

czego nie wybierzesz i tak bedzie lesze od sklepowego...

 

o totototo :) Ja polecam Lagera, fajna goryczka, i co najważniejsze dla Mojej Piękniejszej Połowy - nie ma chuchu piwnego :mrgreen:

 

Poza tym zobaczcie jak cieszy oko taki widok:

2012-08-26%252015.55.20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy ktoś warzy swoje piwo? Jak duża to inwestycja na początek? Zmieści się gdzieś pod stołem?

... na początek amatorski zestaw z alledrogo, ot tak żeby się pobawić,

http://allegro.pl/piwo-domowe-minibrowar-duzy-zestaw-do-wyrobu-piwa-i2983621576.html

a jak się spodoba i zasmakuje to wizyta tu :

http://www.browamator.pl/katalog.php?grupa_p=6&pwd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś warzy swoje piwo? Jak duża to inwestycja na początek? Zmieści się gdzieś pod stołem?

kiedyś na forum był kolega "Wesoły". Zarówno sam warzy (w okolicach Legnicy) jak i jest jurorem. Powiem tak - jak przywiózł na imprezę KEGi ze swoim piwem i jak mi Stouta polał, to Heinekenem nawet nie chciałem żwirku na parkingu podlewać, żeby go nie skrzywdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na forum był kolega "Wesoły". Zarówno sam warzy (w okolicach Legnicy) jak i jest jurorem. Powiem tak - jak przywiózł na imprezę KEGi ze swoim piwem i jak mi Stouta polał, to Heinekenem nawet nie chciałem żwirku na parkingu podlewać, żeby go nie skrzywdzić ;)

 

potwierdzam, piwo Wesołego było niesamowite. mistrzostwo świata i okolic. Czerwony trunek też jest godny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ciechana. Za 3zł z hakiem można nabyć Wyborne, natomiast Ciechan Miodowy to już jest po prostu coś wspaniałego :) Zdecydowanie najlepsze piwko jakie ostatnio piłem.

Edytowane przez jck91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapic na Jagielonskiej masz super knajpe. Po Drugiej Stronie Lustra. 6 nalewakow za kazdym razem cos innego plus kilka lodowek z butelkami. Wybor ogromny i ciekawy. PS. ale niem czy to poludnie czy juz polnoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prostu :rolleyes: , chociaż kilka dni rozmyślałem nad logistyką warzenia, dezynfekcji, mycia wielkiego kubła, butelek, skąd wezmę wodę i gdzie w domu znajdę odp. temperaturę. Okazało się, że martwiłem się na wyrost. Warzelnia na zdjęciu.

post-2586-0-27870200-1360946666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już pierwsze piwo domowej roboty piłem. Rozlewałem w grudniu, już prawie wszystko wypite :)

 

Wrażenia: duża satysfakcja z tego, że wyprodukowało się piwo "samodzielnie". Smak bdb, aczkolwiek nieco inny niż piwa do których się przyzwyczajasz. Jest czuć delikatną nutkę bimbrową, posmaczek drożdży czy coś w tym stylu. Niemniej nie jest to coś co przeszkadza. Mam już składniki na drugie warzenie, tym razem zamiast cukru kupiłem jakąś mieszankę słodu i glukozy. Podobno dzięki temu piwo ma być lepsze i pozbawione tej nuty drożdżowej.

 

Ogólnie, fajna zabawa i satysfakcja. I to piwo jakby mocniej daje po głowie :)

 

Nie wiem gourmet w co chcesz rozlewać swoje piwko, widzę na fotce chyba jakieś butle plastikowe zakręcane - polecam jednak szklane do kapslowania. Ja poszedłem do sklepu i poprosiłem o sprzedanie mi pustych butelek. Panie myślały, że żartuję, ale po wyjaśnieniu zanabyłem odpowiednią liczbę butelek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki (pełne) przywiozłem z Czech, na tyle byłem zszokowany, że markowe piwa leją tam w plastiki, że kupiłem solidny zapasik na powrót. Jeżeli Czesi to robią, dlaczego nie? Szklane też gromadzę. Tymczasem nie będę eksperymentował z glukozą i podobnymi, dopóki nie uzyskam jako takiej powtarzalności z brewkitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...