Skocz do zawartości

IMPREZA 22B


GiGi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś już może próbował i zna temat...

chciałbym zrobić z "krótkiej" imprezy, 555, P1 czy type R replikę 22B, a docelowo pseudo WuRCa z klatką itd.

Jak ktoś może mi jakoś pomóc radą, jakieś sugestie to proszę na PW.

ew. jak ma jakieś części, koła 18 jak na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś już może próbował i zna temat...

chciałbym zrobić z "krótkiej" imprezy, 555, P1 czy type R replikę 22B, a docelowo pseudo WuRCa z klatką itd.

Jak ktoś może mi jakoś pomóc radą, jakieś sugestie to proszę na PW.

ew. jak ma jakieś części, koła 18 jak na zdjęciu?

 

Felgi które pokazujesz to Speedline Corse 2013, nie produkowana od 5 albo lepiej lat. Jest to felga magnezowa a więc bardzo podatna na korozje, a że zwykle te felgi łatwego życia nie miały więc znaleźć je trudno. W oficjalnej sprzedaży ich nie ma można poszukać w UK w TEAM-ach które nadal jeżdżą imprezami A-grupami albo WRC. Kiedyś znalazłem w stanach oferte kosztowały 497 funtów .....

za sztuke.....

plus VAT :wink:

Ja kupiłęm podróby i są ok.

Co do bodykitu to ten najtańszy który ja mam z H T Autos jest z ok chociaż nie jest idealny. Tego z prodrive nie widziałem nie oceniam. Jako baza to chyba najlepiej US coupete użyc bo te co wymieniłeś wyjdą za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo - dzięki;)

zrobiłeś takie 22b? wrzuć jakieś fotki na sawickiteam@wp.pl jak możesz i napisz z grubsza czy były jakieś problemy z pasowaniem tego body?

te podróbki felg podobne? masz jakieś foto? gdzie je znaleźć?

może ktoś zna numer homologacji albo ma choćby ksero do takiej imprezy A gr lub WRC?

najlepiej byłoby coś znaleźć u nas już LHD, ale type R z UK fajnie jeżdżą więc najchętniej coś takiego;)

Szociu - wrzuć mi foto swojego szuwarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo - dzięki;)

zrobiłeś takie 22b? wrzuć jakieś fotki na sawickiteam@wp.pl jak możesz i napisz z grubsza czy były jakieś problemy z pasowaniem tego body?

te podróbki felg podobne? masz jakieś foto? gdzie je znaleźć?

może ktoś zna numer homologacji albo ma choćby ksero do takiej imprezy A gr lub WRC?

najlepiej byłoby coś znaleźć u nas już LHD, ale type R z UK fajnie jeżdżą więc najchętniej coś takiego;)

Szociu - wrzuć mi foto swojego szuwarka...

 

Ja samochodu nie robiłem kupiłem już z gotowym kitem

 

Felgi to ravolution dostepne na ebay-u:

fele001k.jpg

fele004.jpg

 

20090305001.jpg

 

tu masz jak to montują

http://www.subarukits.com/22b_body_kit_ ... 1_type=all

http://htautos.co.uk/9.html?frm_data1=1 ... 1_type=all

 

No i pomuk sie należy jak nic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba użyć dystansów....
albo kupić drive-train z STI z piastami 5x114,3, skrzynią 6MT i będzie szerzej i lepiej pod każdym względem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo - dzięki;)

zrobiłeś takie 22b? wrzuć jakieś fotki na sawickiteam@wp.pl jak możesz i napisz z grubsza czy były jakieś problemy z pasowaniem tego body?

te podróbki felg podobne? masz jakieś foto? gdzie je znaleźć?

może ktoś zna numer homologacji albo ma choćby ksero do takiej imprezy A gr lub WRC?

najlepiej byłoby coś znaleźć u nas już LHD, ale type R z UK fajnie jeżdżą więc najchętniej coś takiego;)

Szociu - wrzuć mi foto swojego szuwarka...

 

Ja samochodu nie robiłem kupiłem już z gotowym kitem

 

Felgi to ravolution dostepne na ebay-u:

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

tu masz jak to montują

http://www.subarukits.com/22b_body_kit_ ... 1_type=all

http://htautos.co.uk/9.html?frm_data1=1 ... 1_type=all

 

No i pomuk sie należy jak nic :mrgreen:

premo wlasnie takie felgi mi sie marza - nie wiesz czy wchodza na zacisk STi brembo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzisz dystans 30mm jak Premo i wejdą :mrgreen: .
Hehe jak auto ma dobrze wyglądać to dystans może być ale jak ma dobrze jeździć po ciasnych zakrętach to dystans 30mm to porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski708, 22B 4-drzwiowe chyba nie będzie zbyt dobrze wyglądać, lepiej włóż kasę w mody mechaniczne zamiast nakładać kilogramy szpachli, moim zdaniem nie warto bo nigdy nie będzie to 22B, a po takich zabiegach "kosmetycznych" to już nawet nie będzie GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzie chodzi mi o to żeby był szerszy coś w stylu 22B, nie chce z niego robic 22B (22B jest zrobiony delikatnie i z smakiem) :grin:
rozumiem ale obawiam się że może z tego wyjść coś brzydkiego. HTAuto robi te formy niezbyt pięknie, widziałem na żywo. Trzeba poprawiać, szpachlować. Mnie się coś takiego nie podoba. Potem trzeba kombinować z zawiasem żeby na dystansach nie robić. Jak to ma być zrobione jak należy to trzeba kupić firmowy WRC Kit (chyba nie było do 4-drzwiowych) i założyć drive-train od STI a to wszystko to już jest spora kasa ale moim zdaniem lepiej mieć oryginalnego zadbanego GT niż po taniości zrobić nie wiadomo co ale to tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...