Skocz do zawartości

predkosciomierz klamie!


JanekS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pacjent: Forester 2,5 XT '07

Wiem ze wiekszosc predkosciomierzy troche zawyza wskazania ale to juz przesada i troche mnie irytuje. Na seryjnych oponach (215/55R17) jest ponad 10% (12) roznicy z gps'em.

 

Da sie z tym cos zrobic, czy mam sobie markerem na zegarze nowe kreski namalowac;))

 

pozdrawiam

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kupcie yarisa I gen - tam gdy predkosciomierz pokazuje 50 - w rzeczywistosci jedzies ok 55-57 generalnie wg GPS -zawyzaeni predkosci przez licznik to dopuszczalna norma stosowana przez producentow - zebys jechal nieco wolniej niz pokazuje licznik - w druge strone to juz niedozwolone - wiec yarek I gen mial problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie yarisa I gen - tam gdy predkosciomierz pokazuje 50 - w rzeczywistosci jedzies ok 55-57 generalnie wg GPS -zawyzaeni predkosci przez licznik to dopuszczalna norma stosowana przez producentow - zebys jechal nieco wolniej niz pokazuje licznik - w druge strone to juz niedozwolone - wiec yarek I gen mial problemy
może był na jakiś większych kołach, bo jakby w Forku założyć większe to przekłamanie też byłoby mniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że na środku skali prędkościomierz pokazuje dokładnie tyle ile powinien. Anomalie są na początku skali i na końcu i maleją wraz ze zbliżaniem się do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że na środku skali prędkościomierz pokazuje dokładnie tyle ile powinien. Anomalie są na początku skali i na końcu i maleją wraz ze zbliżaniem się do środka.

W moim Forku tak nie ma.

W Foresterze wraz ze wzrostem prędkości odchylenie rośnie.

Procentowo jest mniej wiecej takie same - niecale 10% na calej skali. Oczywiscie w kmph rosnie ;)

 

Ja ostatnio zaczalem w trasie jezdzic wg GPS, a nie wg predkosciomierza. Przy predkosci podrozniej 90-110 to jest prawie 10kmph szybciej.

 

Swoja droga pamietam tu dyskusje, ze najmniejsze spalanie powinno byc w okolicach 120kmph/3000rpm, ale u mnie w Forku 3000rpm to niecale 110kmph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zaczalem w trasie jezdzic wg GPS, a nie wg predkosciomierza
ja też, jak jadę to mówię sobie że pojadę szybciej bo przecież faktycznie i tak nie jadę tyle ile pokazuje :razz:
Przy predkosci podrozniej 90-110 to jest prawie 10kmph szybciej
jak ustawię tempomat na równo 100km/h to według GPSu pokazuje prędkość w granicach 88-92km/h, przy 160 jest już w granicach 140
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w imprezie sti 07 - 225/45/17 na gps 245 a na liczniku 260 :D

przy tej prędkości jest też znaczny poślizg kół, z tego co pamiętam, w hondzie CBR (jednoślad) żeby się pochwalić, że złamałeś 300 km/h trzeba przynajmniej 320 mieć na zegarku (gdzie przy mniejszych prędkościach przekłamania nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie z tym cos zrobic

 

TTTM i celowa robota producentów aut. Nie bawiłbym się w przeskalowywanie, tylko się przyzwyczaił.

 

tak się przyzwyczaiłem, że jadąc przez włocławek jest ogranicznie do 60 km/h więc jadę niecałe 80 bo przecież łapią tych którzy mają ponad 20 niż norma a licznik zawyża o około 12 i capneli mne za 74km/h :evil:

 

teraz jadę z większą niepewnością co do tej prędkości z gps. Trzeba by to zweryfikować z fotoradarami. W gdańku jest taki który pokazuje prędkość i on pakazuje co innego niż licznik i gps (przynajmniej ten z nawigacji wbudowanej ale i również z automapy) Jechałem na tempomacie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, a probowales zaproponowac miskom konfrontacje wskazan suszarki z GPS i predkosciomierzem? Moze nie ciebie zmierzyli?

 

Ja sprawdzalem tydzien temu wskazania GPS z radarami wyswietlajacymi predkosc w Czechach i za kazdym razem +/-1kmph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że liczniki są tak skalowane tak, że pokazują 8% więcej niż się jedzie (oczywiście na seryjnym rozmiarze kół).
wraz ze wzrostem prędkości odchyłka wzrasta, rzadko jest tak że różnica jest taka sama w całym zakresie prędkości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...