Skocz do zawartości

ZLOT PLEJAD 2009


guma

Rekomendowane odpowiedzi

ZTCW w gre wchodzi kwestia ubezpieczenia grupowego imprezy i wymagan firmy ubezpieczeniowej.

Ani Pani Paulina, ani Dyrekcja o tym nie wspomniała słowem :!: Fprumowicze to nie barany, zrozumieją jasne wyjasnienie!

W czym wiec problem - zglaszasz samochod, ktorym zamierasz przyjechac i nim przyjezdzasz

Słabo czytasz.... :roll:

Odpowiem Ci jeszcze raz... cytatem z poprzedniego posta:

"Nigdy nie ukrywałem, że rywalizacja sportowa na trasie szosowej jest dla mnie istotna, dlatego już dzisiaj szukam alternatywy dla przyjacielskiej oferty startu Foresterem - w STI radzę sobie lepiej "

 

Napewno nie będę startował np.Jaguarem (który na Zlocie Subaru 2008 się pojawił jako :?: ).. Zamiast bezpłatnie użyczonego Forestera Turbo wolałbym cos innego, a tu takie sztuczne restrykcje. Te podchody mnie (i nie tylko mnie) rozbrajają :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ALEX, sprawy pomiedzy SIP a ubezpieczycielem to pewnie cala książka z ustaleniami i trudno ją na forum zamieszczać, bo byśmy od razu dali 1+2+4 paski za uporczywy spam ;)

Po prostu coś tam sobie wynegocjowali - i postawione zostały takie, a nie inne warunki.

A Ty nie cwaniacz - bo Ci obiecałem rok temu dooope zloic na terenowce, wiec nie wykrecaj sie w taki sposob, tylko zakładaj gumiaki, i bedziemy sie bawic w pseudo Camel Trophy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, sprawy pomiedzy SIP a ubezpieczycielem to pewnie cala książka z ustaleniami i trudno ją na forum zamieszczać, bo byśmy od razu dali 1+2+4 paski za uporczywy spam

Po prostu coś tam sobie wynegocjowali - i postawione zostały takie, a nie inne warunki.

Niestety ostatnio musiałem sie stać "fachowcem" w kwestii ubezpieczeń ;) :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, Ty sie quadami nie wykrecaj. Bierzemy łopatke, gumiaki i idziemy sie babrać jak na przedszkolaków przytało :mrgreen: Ale quada mozesz w sumie na lawete zabrac... bedziesz jezdzil do nocnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Proszę Dyrekcje o komentarz!

Niezależnie od tematyki ubezpieczeniowej przyznaję, że nie do końca rozumiem, o co właściwie chodzi.

 

Reguły są znane, były też publikowane.

Nie zostały zmienione od ostatniego Zlotu.

Zostały przedyskutowane i – jak mniemam – zrozumiane.

 

Zameldowanie się z innym VIN-em może więc oznaczać albo próbę wcześniejszego zameldowania (co też Pan uczynił) , albo ominięcia pozostałych ustalonych reguł.

Co do tego pierwszego – nie ma obaw, miejsc jest więcej niż w roku ubiegłym ( o czym już pisałem). Czyżby pozostawała więc ta druga alternatywa ? Trudno mi w to uwierzyć – to by było trochę tak, jak gdyby zarzucał nam Pan, że może Pan zostać „złapany” na omijaniu regulaminu …

 

Naturalnie zdarzało się, że z przyczyn losowych ktoś nie mógł przyjechać swoim zameldowanym samochodem. Wyglądało to tak, że informował nas o zdarzeniu (pamiętam przypadek, gdy samochód uległ wypadkowi krótko przed Zlotem) i był dopuszczany do uczestnictwa. Tego typu sytuacje to jednak absolutne wyjątki rozpatrywane indywidualnie.

Oczywiście w przypadku uczestnictwa samochodem należącym do innej osoby potrzebna jest zgoda właściciela – jak uczy doświadczenie przy mocno rozwiniętej ambicji uczestników uszkodzenia auta się mogą przytrafić…

 

Tak więc – jak na wstępie – nie do końca rozumiem, o co chodzi …

 

Świąteczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za wyjasnienie.

Zameldowanie się z innym VIN-em może więc oznaczać albo próbę wcześniejszego zameldowania (co też Pan uczynił) , albo ominięcia pozostałych ustalonych reguł.

Isnieje równiez trzecia mozliwość, o której wspominałem wcześniej. W momencie zgłoszenia, jak i w chwili obecnej dysponuję wyłącznie Foresterem. Do Plejad pozostaje jeszcze dużo czasu i może uda mi sie znaleźć inne Subaru (Imprezę), którym wolałbym się stawić na Zlocie. Jeżeli sie nie uda, pojawię się autem, które odostępnił mi jeden z Forumowiczów i moje wczesniejsze zapytanie pytanie będzie bezprzedmiotowe.

Rozumiem, że jesli jednak uda mi się znaleźć inny pojazd i odpowiednio wczesniej o tym fakcie poinformuję SIP, problemów ze startem nie będe miał.

Świąteczne pozdrowienia

Dziękuję. Ja również Panu i całej Rodzinie życze zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie zdarzało się, że z przyczyn losowych ktoś nie mógł przyjechać swoim zameldowanym samochodem. Wyglądało to tak, że informował nas o zdarzeniu (...) i był dopuszczany do uczestnictwa.

 

z przyczyn losowych przed samymi Plejadami 2006 zamieniliśmy Intakowóz na żółtą wściekliznę i po wcześniejszym wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji z osobami zajmującymi się organizacją zlotu zostaliśmy dopuszczeni do startu zastępczakiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

z przyczyn losowych przed samymi Plejadami 2006 zamieniliśmy Intakowóz na żółtą wściekliznę i po wcześniejszym wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji z osobami zajmującymi się organizacją zlotu zostaliśmy dopuszczeni do startu zastępczakiem :wink:

 

Tak było w teorii....

 

Dla mnie osobiście podział zapisów na tury według wieku auta to porażka, rozumiem pierwszeństwo dla aut zakupionych SIP, ale nie rozumiem dlaczego ktoś kto niedawno kupił auto ma wybrać sobie lepszy hotel niż ten kto ma 3 auta kupione w SIP 4 lata temu. SIP powinno tylko interesować budowa poczucia społeczności i jak najwcześniejsze zagwarantowanie sobie pewnych deklaracji obecności na Plejadach uczestników co da możliwość budowy karty przetargowej dla sponsorów i szacunku skali i kosztów imprezy.

 

Obserwując już parę zlotów zastanawiam się jaki procent nowych przyjeżdża ponownie na następny zlot ? Oraz jak duży procent ludzi na Plejadach to są ludzie z tego forum. Odnoszę wrażenie że nowi się nie integrują, a to że ludzie z forum w większej mierze przyjeżdżają tylko dla ludzi z forum jest niedoceniane. Jak dla mnie to forum powinno być bardziej promowane na Plejadach właśnie wśród nowych! Zaraz po świetnych technicznie samochodach, forum to najlepsza według mnie rzecz jaką dał nam SIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obserwując już parę zlotów zastanawiam się jaki procent nowych przyjeżdża ponownie na następny zlot ? Oraz jak duży procent ludzi na Plejadach to są ludzie z tego forum. Odnoszę wrażenie że nowi się nie integrują, a to że ludzie z forum w większej mierze przyjeżdżają tylko dla ludzi z forum jest niedoceniane. Jak dla mnie to forum powinno być bardziej promowane na Plejadach właśnie wśród nowych! Zaraz po świetnych technicznie samochodach, forum to najlepsza według mnie rzecz jaką dał nam SIP.

 

Ja jestem nowy i to jesli chodzi o forum i subaru. na plejady chciałem pojechać by poznać mozliwości Forka i dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat tego modelu. Czytam ten wątek dośc dokładnie i nawet troche rozumiem polityke SIP aczkolwiek wydaje mi się że jest kilka alternatywnych rozwiązań związanych z rekrutacją a podziały na lepszych i gorszych fanów marki juz na początku zapisów wprowadzają tylko i wyłącznie nerwowa atmosferę, która zniechęca w uczestnictwie..

Tyle tu polityki i zawiści, że jesli we wtorek nie dostane się na liste to płakać nie będe. Zrobię sobie rezerwacje w jakims fajnym miejscu w Mikołajkach pojade na dzień dw zobaczyć co się dzieje i włoże całą swoje energie by zorganizować fajne forume spotkanie w okolicy, wolne od wulgaryzmów, polityki i podziałów na lepszych, bogatszych i tych ze znajomosciami.

SAMI ROZWALACIE MAGIĘ MARKI :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po świetnych technicznie samochodach, forum to najlepsza według mnie rzecz jaką dał nam SIP.

 

SIP dał nam forum za darmo - samochód trzeba sobie kupić samemu :roll:

 

 

 

Obserwując już parę zlotów zastanawiam się jaki procent nowych przyjeżdża ponownie na następny zlot ? Oraz jak duży procent ludzi na Plejadach to są ludzie z tego forum. Odnoszę wrażenie że nowi się nie integrują, a to że ludzie z forum w większej mierze przyjeżdżają tylko dla ludzi z forum jest niedoceniane. Jak dla mnie to forum powinno być bardziej promowane na Plejadach właśnie wśród nowych!

 

Dobrze gadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Im chętniej ktoś pluje Ci w twarz, tym chętniej będzie pił Twoje wino.

Nie dziw się, gdy później powie, że było kwaśne i było go za mało"

 

by Korsarz

 

cytatem, bo sam nie mam już siły na czytanie i komentowanie kolejnych żali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam głupie pytanie.

Czy wejscie na Plejady jedynie w celu pokibicowania i porobienia fotek tez jest platne :?: Bo tak sie składa, ze bede w Mikołajkach przypadkiem w tym terminie i chetnie bym wpadl... :mrgreen:

Pewnie tak jak na poprzednich zlotach bez plakietki raczej nie wejdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W etapie II i III istnieje także możliwość zapisu samochodów, których "niewłaściwe" pochodzenie zostało uwarunkowane szczególnymi okolicznościami". Do takich okoliczności należy np. .... zamieszkanie poza granicami Polski (...)

ekh ekh ekh (to byl lekki kaszel dla "przeczyszczenia" strun glosowych i zminimalizowania stresu :mrgreen: )

 

Szanowna Dyrekcjo,

skoro o "zamieszkaniu poza granicami Polski" mowa, to sie zapytam: np. taki obywatel Burundi, do tego z Subarakiem o "niewlasciwym pochodzeniu", w ktorym etapie moze probowac zalapac sie na Plejady? (o ile w ogole moze :oops: :roll: :mrgreen: )

 

pozdrawiam serdecznie,

obywatel Burundi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze jeszcze Chlejady, a ja nie chce razem z wiskoza dobic reszty napedu. Inna sprawa, ze skrzynia + wiskoza + pare innych [moderator czuwa], to sie pewnie ze 4.5k zbierze, a do tego jeszcze ze 1.2k na Plejady... takich wydatkow w tym roku nie mialem w planie, a zaczac juz budowe chcialem :evil:

 

Czasem mnie kusi by zmienic Forka na znacznie nowszego, ale 2.5 N/A z automatem, ale brak 50/50 napedu oraz perspektywa, ze i tak pewnie musialbym z 5k dolozyc na biezace rzeczy w takim Forku mnie skutecznie odstrasza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe dla mnie pytanie: jakie są różnice pomiędzy trasami szosową i turystyczną? na stronach poprzednich zlotów nie ma takiego info :sad: edit: jednak jest wspomniane, np z 2005 roku: "Największą popularnością cieszyła się trasa szosowa, z próbami sportowymi przygotowanymi przez SJS. Tutaj były największe emocje. Każdy choć przez chwilę chciał poczuć się rajdowcem na miarę Kuzaja lub Pettera Solberga. Nawet przebite opony, czy urwane płyty pod silnikiem nie zmąciły radości szybkiego śmigania." "...urwane płyty pod silnikiem..." to ze standardową plastikową strach jechać?

 

-czy szosowa to tylko upalanie na odcinkach, na próbach sportowych, z racji miejsca (Mikołajki) to będą to wszechobecne szutry? czyli auto powinno mieć powiedzmy mocniejszą (np. aluminiową) płytę pod silnikiem?

-zaś turystyczna to zwiedzamy tylko?

 

uprz. proszę o info

 

 

ok, poczytałem i sam sobie odpowiedziałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie po mojemu:

Jeśli wolisz emocje i wyścigi, a stan samochodu to rzecz kolejna, wówczas jedziesz na max możliwości. Wówczas może się coś urwać bądź uszkodzić

Jeśli zaś uznasz, że trasa jest zbyt szutrowa lub ma zbyt dużo wyrw, wówczas jedziesz wolniej. No ale trzeba się wówczas pożegnac z dobrym wynikiem.

 

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...