Skocz do zawartości

[My08 USA] Check Engine + cruise + brak kontroli trakcji


uosiu

Rekomendowane odpowiedzi

tak czytam i czytam sobie... przeciez sprawne auto benzynowe (n/a) nawet i bez cat'ow chyba powinno dawac rade na przegladzie (ew. zawsze mozna znalezc jakies drogi okrezne na zdobycie "pieczatki" :mrgreen: ), wiec moim skromnym zdaniem, jezeli juz cat'y mowia "pa pa", to sama pora na zrobienie nieoryginalnego wydechu* + remap :twisted::D

i tak wyjdzie taniej niz nowy OEM wydech...

 

 

*nieoryginalny nie zawsze musi byc glosny :P

 

Niestety w silnikach H6 nie można nic kombinować z wydechem :idea: , nawet sama wymiana tylnych , powoduje problemy z silnikiem :roll: , wiem że brzmi dziwnie ale tak jest :idea: , spytajcie Alexa jak sobie wprawił dwa tylne tłumiki z STI :D co sie działo z autem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak czytam i czytam sobie... przeciez sprawne auto benzynowe (n/a) nawet i bez cat'ow chyba powinno dawac rade na przegladzie (ew. zawsze mozna znalezc jakies drogi okrezne na zdobycie "pieczatki" :mrgreen: ), wiec moim skromnym zdaniem, jezeli juz cat'y mowia "pa pa", to sama pora na zrobienie nieoryginalnego wydechu* + remap :twisted::D

i tak wyjdzie taniej niz nowy OEM wydech...

 

 

*nieoryginalny nie zawsze musi byc glosny :P

 

Niestety w silnikach H6 nie można nic kombinować z wydechem :idea: , nawet sama wymiana tylnych , powoduje problemy z silnikiem :roll: , wiem że brzmi dziwnie ale tak jest :idea: , spytajcie Alexa jak sobie wprawił dwa tylne tłumiki z STI :D co sie działo z autem :roll:

nie wiem, nie bede sprzeczal, ale czytalem, ze w Rosji sa firmy, co robia wydechy spec. do H6 oraz dekonuja remapu i wszystko dziala jak nalezy (poza tym, na stronie firmy na M z Poznania tez cos pisza o kompletnym systemie wydechowym w ramach remapu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam sobie... przeciez sprawne auto benzynowe (n/a) nawet i bez cat'ow chyba powinno dawac rade na przegladzie (ew. zawsze mozna znalezc jakies drogi okrezne na zdobycie "pieczatki" :mrgreen: ), wiec moim skromnym zdaniem, jezeli juz cat'y mowia "pa pa", to sama pora na zrobienie nieoryginalnego wydechu* + remap :twisted::D

i tak wyjdzie taniej niz nowy OEM wydech...

 

 

*nieoryginalny nie zawsze musi byc glosny :P

 

Niestety w silnikach H6 nie można nic kombinować z wydechem :idea: , nawet sama wymiana tylnych , powoduje problemy z silnikiem :roll: , wiem że brzmi dziwnie ale tak jest :idea: , spytajcie Alexa jak sobie wprawił dwa tylne tłumiki z STI :D co sie działo z autem :roll:

nie wiem, nie bede sprzeczal, ale czytalem, ze w Rosji sa firmy, co robia wydechy spec. do H6 oraz dekonuja remapu i wszystko dziala jak nalezy (poza tym, na stronie firmy na M z Poznania tez cos pisza o kompletnym systemie wydechowym w ramach remapu)

 

W ramach remapu owszem , bez nawet sie nie tykać :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób te drobinki mogły dostać się do cylindra ?

 

trzeba by zrobic jakąś symulację ...co sie dzieje z proszkiem z zatkanego kat. przy różnych obrotach.... :wink:

przy tamtym układzie wydechowym jak pamietam to były cylindry/der po prawej stronie. W następnych modelach zmieniono połozenie pierwszego kat. a i wydech był bardziej skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i dziś u mnie tąż podobny zestaw kontrolek "check-engine + cruise + -brak kontroli trakcji" i dodatkowo miga kontrolka sport....

A wcześniej wymieniałem chłodniczkę oleju skrzynki... potem oczywiście dolałem oleju do skrzynki org subaru.....

próbowałem już zdejmując klemy na dłużej niż 10 minut... błędy nadal

czyli potencjalna przyczyna to kat :(

a może tak jak ktoś już pisał wystarczy jakieś oprogramowanie nowe wgrać i już?

autko jest ze szwajcar i przebieg 156 tyś km.

aaaa i po jeżdzie tak po około 5-8 minut kontrolka ABS która gaśnie jak się wyłącz i włączy silnik....

Autko stało około 6 m-cy.....

może jakieś sugestie....

bo na kata wymianę za bardzo NIE i jeszcze raz NIE za drogo.... i ie w moim stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No i dziś u mnie tąż podobny zestaw kontrolek "check-engine + cruise + -brak kontroli trakcji" i dodatkowo miga kontrolka sport....

A wcześniej wymieniałem chłodniczkę oleju skrzynki... potem oczywiście dolałem oleju do skrzynki org subaru.....

próbowałem już zdejmując klemy na dłużej niż 10 minut... błędy nadal

czyli potencjalna przyczyna to kat :(

a może tak jak ktoś już pisał wystarczy jakieś oprogramowanie nowe wgrać i już?

autko jest ze szwajcar i przebieg 156 tyś km.

aaaa i po jeżdzie tak po około 5-8 minut kontrolka ABS która gaśnie jak się wyłącz i włączy silnik....

Autko stało około 6 m-cy.....

może jakieś sugestie....

bo na kata wymianę za bardzo NIE i jeszcze raz NIE za drogo.... i ie w moim stylu :)

 

Jeżeli jeszcze nie poradziłeś sobie, nie kombinuj. Komputer w Bece jest dość "tępy". Sama wymiana nie wystarcza, jeszcze musisz mu powiedzieć, że jest wszystko OK. Prościej: praktycznie po każdej bzdurnej naprawie musisz zresetować komputer. Palenie się tych trzech kontrolek oznacza, że komputer wszedł w system serwisowy. Niestety, każde zapalenie kontrolek, reset. Także już zaprzyjaźnij się z mechanikiem, który posiada sprzęt z oprogramowaniem. WIEM CO PISZĘ, DOŚWIADCZENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pozdrawiam.

Mnie te kontrolki rozswiecaly sie v OB 2007 z powodu czujnika wagi powietrza (niewiem jak po polsku poprawnie albowiem jestem z czech :D ). Bylo trzeba tylko zresetovac albo i nierobic nic i przejechac okolo 10 km aby computer mogl nagrac nowe dane z czujnikow i potem juz dobre. Rozswiecaly sie kiedy odlaczylem "wage powietrza" przy demontazu ukladu powietrznego albo w terenie "zadusiłem" backa...

 

Moze troche za pozno a i niewiem jesli tak do tematu, ale... :-)

 

Inaczej jade sie popatrzyc na ta Tribce. http://www.autobazar.sk/4927417/subaru-tribeca-3-6-exclusive-kombi-4x4-a5/

Kdyby ktos znalazl u niej jakas niedorównałosc, bede wdzieczny za kazda rade :-) Zamierzam wymienic za mojego outbacka 2,5i z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...