Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam ostatnimi czasy tesknic za moim... :(

 

 

Musisz być silny! Niektórzy dalej marzą...   :(

 

Nie jest chyba tak źle  ;)

 

 

 

Przestańcie mi juz gadać o wyjątkowości tego auta bo serce mi sie kraja jak pomyśle ze swojego sprzedałem i nowy właściciel go po tygodniu rozbił

To nie właścicel rozbił - ktoś w jego samochód wjechał.

A na pocieszenie - przed garażem stoi jeszcze jeden Spec B :)

 

Pozdrowienia

 

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem. Na tablicy zapalił się: check engine + kontrola trakcji + brak tempomatu + brak SIdrive :(

Czy może ktoś miał coś takiego? 

Będę wdzięczny za sugestie.

 

tylko podłączenie do komputera odpowie Ci na to pytanie. Jest wiele usterek, które mogą być sygnalizowane w ten sposób. W skrócie różne obwody podpięte pod te same ikonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko podłączenie do komputera odpowie Ci na to pytanie. Jest wiele usterek, które mogą być sygnalizowane w ten sposób. W skrócie różne obwody podpięte pod te same ikonki.

 

Dzięki

Tak też myślałem....

 

Kiedyś już to robiłem w serwisie Subaru, ale po skasowaniu błędu, mój Spec stracił też pamięć... (o czym byłem poinformowany) mojego stylu jazdy i trochę to trwało zanim wrócił do "normy". Obawiam się, że teraz będzie niestety tak samo :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co bedzie po 3 ponownych uruchomieniach - jesli blad wciaz bedzie wystepowal to bedzie znaczylo, ze to nie tylko chwilowy zly odczyt, tylko ciagly blad (bodajze 3 razy, nie pamietam dokladnie ile). Wtedy ASO :) A jak zniknie to przy nastepnej wizycie przy okazji i tym wspomnij, w jakich warunkach sie to zdarzylo itd

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprobuj zrestratowac silnik 3 razy - jesli blad wciaz bedzie wystepowal to bedzie znaczylo, ze to nie tylko chwilowy zly odczyt, tylko ciagly blad (bodajze 3 razy, nie pamietam dokladnie ile). Wtedy ASO A jak zniknie to przy nastepnej wizycie przy okazji i tym wspomnij, w jakich warunkach sie to zdarzylo itd

 

Wielkie dzięki za podpowiedź.

Jeszcze tylko małe, ale dość istotne pytanie: czy pisząc "restart" masz na myśli jego uruchomienie i wyłączenie x 3, czy też ten zabieg polega na czymś innym? (dodam, że jest u mnie przycisk do odpalania)

pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu normalne zgaszenie i odpalenie silnika - tak mi kiedys podpowiedziano w serwisie. Na wszelki wypadek nie robilbym tego 3 razy pod rzad tylko po prostu w ramach normalnego uzytkowania poczekal do trzeciego uruchomienia (albo co najmniej odczekal pare minut miedzy uruchumieniami) i zobaczyl czy kontrolki wciaz swieca. Jesli silnik normalnie pracuje i tylko kontrolki swieca to tez nie ma co panikowac i wzywac jeszcze lawety :)

 

Mi sie kiedys zdarzylo podobnie jak pojechalem do Wiednia, ze nagle w trakcie jazdy cala choinka sie zapalila. Oczywiscie padl na mnie blady strach i zaraz dzwonilem po wszystkich serwisach, a ze wszystko bylo zamkniete to juz bylem bliski zalamki. Telefon do Polski poskutkowal wlasnie powyzsza rada :) I faktycznie - o ile jednokrotny "restart" nic nie zmienil, o tyle odpalenie auta nastepnego dnia juz bylo ok i wszystko zgaslo. Podejrzewamy, ze mogla byc przez chwilke zbyt uboga mieszanka i ECU po prostu sie zameldowal w ten sposob.


PS daj znac co sie dalej dzieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem. Na tablicy zapalił się: check engine + kontrola trakcji + brak tempomatu + brak SIdrive :(

Czy może ktoś miał coś takiego? 

Będę wdzięczny za sugestie.

U mnie taka choinka skończyła się remontem silnika. Tylko u mnie silnik pracował nie równo, nie wiem jak było w tym przypadku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawił się problem. Na tablicy zapalił się: check engine + kontrola trakcji + brak tempomatu + brak SIdrive :(

Czy może ktoś miał coś takiego? 

Będę wdzięczny za sugestie.

U mnie taka choinka skończyła się remontem silnika. Tylko u mnie silnik pracował nie równo, nie wiem jak było w tym przypadku,

 

 

zapomnialo sie sprawdzic olej? :P Bo pierwsze slysze o remoncie H6 bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyczyna awarii to najprawdopodobniej zapieprzenie błotem szczeliny pomiędzy chłodnicami + wysoka temperatura+ około 200 km/h na autostradzie.

 

 

 

a to strasznie przykre :( A wskaznik temperatury nic nie sygnalizowal?

On podobno sygnalizuje, jak już jest za późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyczyna awarii to najprawdopodobniej zapieprzenie błotem szczeliny pomiędzy chłodnicami + wysoka temperatura+ około 200 km/h na autostradzie.

 

 

a to strasznie przykre :( A wskaznik temperatury nic nie sygnalizowal?

On podobno sygnalizuje, jak już jest za późno.

 

To inny wskaźnik ;)

 

Ciśnienie oleju....

 

Kurde, Exit mam nadzieje, że to jakieś głupstwo :(

Proszę daj znać co i jak bo.... w sobotę miałem własnie rozmowę na temat Legacy 3.0R kontra inni konkurenci ... i jest ciężko w tym temacie  :cry: 

 

A dziś udało mi się spotkać Spec.B :wub: mojego wujaszka, i pomyślałem o Twoim sedanie jak wygadał jak byłeś u mnie i który jest w stanie mega pedantycznym w porównaniu do innych :)  :thumbup: 

 

Będzie dobrze ;)

 

A SPECymir trochę się zmienił :)

3104f83abe7324b3204b82a9691b.jpg

45ed706dbffce3e64174588fce23.jpg

Dostał piękne czarne oklejenie szyb, czujniki cofania iiii.... B) 

d37a968638c9830e2ab5fad8828c2.jpg

473f1403ab3f75f2ce4229ad981701.jpg

Wujek szaleje z gadżetami :)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...