Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, markos007 napisał:

kiedy ujemne depozyty dla detalu?

 

Raczej nie będzie w detalu, po co mają ludzi straszyć, jak można im wygodnie i po cichu zabierać pieniądze z konta rosnącą inflacją

Ludzie już dawno zapomnieli, co się działo w latach 80-tych i dopiero za jakiś czas się ockną  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Blixten napisał:

Nieruchomości dalej w górę ? 

Chciałem coś sprzedać, ale co ja wtedy z gotówką zrobię ? :krecka_dostal:

 

 

Myślę, że wbrew różnym wizjonerom nieruchomości nie stanieją, bo są towarem, a w czasach rosnącej inflacji towar ma przewagę nad gotówką. Bo ten dylemat mają wszyscy, sprzedam i co dalej z kasą?   

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, markos007 napisał:

 

 


Może ktoś siedzi w branży i potwierdzi że to prawda?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

 

kumpel w tym siedzi.

za dobrych czasow 1200, ostatnio 1800.

podobno za covida zezlomowali duzo starych kontenerow i na ich miejsce nie zdazyli nowych wstawic.

przed swietami bylo 10k + domestic w chinach ma pierszenstwo + teraz kociol na chinski nowy rok.

pare dni temu kumpel zamowil nowy rzut za 7500 i twierdzi, ze za pol roku ceny zaczna spadac.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, markos007 napisał:

Może ktoś siedzi w branży i potwierdzi że to prawda?

 

Ja nie siedzę w branży ale problem z dostępnością kontenerów to fakt, od jakiegoś czasu o tym piszą 

Był zastój, jest nadrabianie strat więc normalne, że powstała luka podażowa, pewnie za kilka miesięcy sytuacja się ustabilizuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Blixten napisał:

Nieruchomości dalej w górę ? 

Chciałem coś sprzedać, ale co ja wtedy z gotówką zrobię ? :krecka_dostal:

 

Samochody klasyczne? youngtimery?

Pewnego ciekawego klasyka którego sprzedałem 4 lata temu za 40 tys zł, nowy własciciel miesiąc temu sprzedał bez trudu za 70 tys zł.

Dodam że inwestycji w niego w międzyczasie prawie nie robił. Jakaś kosmetyka za max 2 tys zl.

 

Pewnie nawet na wąskim poletku Subaru znajdą się liczne auta z potencjałem wzrostu wartości na przyszłość.

A w autach marek BMW, Audi, Mercedes takich modeli jest na pewno dużo, dużo więcej.

 

Zauważcie że tak na prawdę w motoryzacji nastąpił koniec wolnossących silników v6, R6 i v8, może to jest potencjał na przyszłe lata?

 

Kto by 10 lat temu powiedział że taki smiec drogowy jak bmw e36 będzie w cenie, kto by 15 lat temu powiedział że zwykle e30 będzie rosło na cenach jak porąbane.

 

Miałem kiedys e30 325i . W fajnym stanie  poszło koło 2005 roku za 5 czy 6 tys zł. Dzisiaj takie auta chodzą po 30-40 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, dlatego jest to tylko dla maniaków/fanów motoryzacji. Koszty są, chocby OC i garażowanie licząc najtaniej, oleje płyny itp. Ale też ile frajdy, jesli ktoś lubi jeździć. 

Wzrost wartości w ostatnich latach niektórych marek/ czy szczególnie modeli był imponujący. Jak będzie dalej? Nie wiem, nie jestem znawcą niestety. Gdybym był, to nie sprzedałbym 4 lata temu za 40 tys auta wartego dziś 70 tys zł.

Jeno rzucam pomysł i głośno się zastanawiam, licząc na szeroki odzew ze strony forumowiczów.

Sam gdybym miał wolne środki to inwestowałbym w ten sposób. Bardziej dla przyjemności, ale zysk też jakiś by był. Czasami mega fajne auta da się wyrwać tanio, lub w rozsądnych kosztach.

Myślę że za 5-10 lat zaczną mocno znikać z rynku wolnossące v6 z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, początku dwutysięcznych, auta które dzisiaj można kupić za kilka tysięcy w fajnym stanie.

Jakieś topowe czy sportowe wersje popularnych aut popularnych nawet marek na wartości na pewno nie stracą, a zyskać mogą. Np. parę lat temu widziałem w komisie w Niemczech peugeota 306 GTI, jeden wlasciciel, org lakier, zadbany, za 900 euro. Dzisiaj już takiego auta nie kupi sie w tej cenie.

Impreza GT w oryginalne, czy STI blob a nawet hawk też już raczej od dawna nie tanieją. Nie wiem czy drożeją, bo cen nie śledzę, ale z czasem, gdy świat przesiadzie się na elektryki, hybrydy i wodor to nawet taki zwykły WRX może przynieść ładny zysk. Byle był w oryginale i bez tony szpachli na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takich aut, ryzyk też jest sporo. Pierwsze z brzegu. W Krakowie planowane jest ograniczenie wjazdu samochodów niespełniających normy EURO 4 dla silników benzynowych. Ciekawostka, ograniczenia wg założeń mają dotyczyć także aut zabytkowych.

 

I co? Będę garażował w Wieliczce ;) ?

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, subleo napisał:

I co? Będę garażował w Wieliczce ;) ?

 

Będziesz jeździł zabytkiem do zabytku, nawet pasuje ;)

 

Faktycznie takie ograniczenia wjazdowe mogą położyć rynek używanych samochodów, ale do tego jeszcze u nas droga daleka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii jednego miasta jest to możliwe, chociaz mało prawdopodobne.

 

W skali całego państwa polityka transportowa idzie w inną stronę. Przecież planowano zmieniać akcyzę na auta używane i związać opłaty własnie z pojemnością skokową i normami euro. To zostało całkowicie zarzucone. SUWEREN potrzebuje tanich używanych aut z Zachodu, choćby tych przysłowiowych pasków TDI czy innych bmw. Jest to kwestia społeczna i polityczna - corocznie przyjeżdza ok. 1 mln aut. Zaden rząd nie postawi im tamy, ani nie podniesie na nie opłat, tak jak żaden nie zniesie 500+.

 

Podobnie z tych samych powodów jeden SZEREGOWY POSEŁ już w 2019 roku zatrzymał całkowicie prace nad poważnymi zmianami w ustawie o kontroli technicznej samochodów... a ustawa już była gotowa i procedowana w sejmie. Trafiła do zamrażarki, jak dziesiątki innych, niekiedy wręcz niezbędnych ustaw (jak np. ustawa reprywatyzacyjna Jakiego i Zaradkiewicza).

 

Nie jest ważne co jest słuszne, co jest ekologiczne, co jest sprawiedliwe, co jest pro-państwowe, co jest pro-zdrowotne.

Ważne, jak dana ustawa wpłynie na zachowanie elektoratu. Czy słupki wzrosną czy spadną. Dlatego możecie być pewni że w Polsce jeszcze długo, dlugo nie będzie karnych opłat za paliwożerne V8. Chyba że UE wymusi, co raczej jest wątpliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciek323 napisał:

Chyba że UE wymusi, co raczej jest wątpliwe...

dopóki w UE będą sprzedawane i będzie możliwość ściągania z USA to muszą mieć rynek zbytu starych używek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dzixd napisał:

dopóki w UE będą sprzedawane i będzie możliwość ściągania z USA to muszą mieć rynek zbytu starych używek :rolleyes:

No właśnie, zatem koło się zamyka. Białoruś, Ukraina i Kazachstan, Albania i Serbia nie wchłoną 5-7 mln używanych aut rocznie. 

 

 

Oczywiście są pewne ograniczenia i niedogodnosci w inwestowaniu w klasyczne pojazdy. Ale akurat uważam że jest dużo mniejsza szansa pojawienia się zakazu wjazdu do Krakowa czy Warszawy przez auto nie spełniające normy EURO 4, niż pojawienia się podatku katastralnego od drugiej lub trzeciej posiadanej nieruchomości.  Taki podatek na pewno wejdzie, pytanie kiedy. I pytanie w jakim stopniu da się go przerzucić na najemców.

 

Poza tym strefa ekologiczna moze dotyczyć np tylko centrów wyzej wymienionych miast. Poza tym gdzieś czytałem, że przynajmniej jesli chodzi o plany dot. Warszawy, to owszem był dyskutowany zakaz wjazdu takich aut, ale na obcych rejestracjach. Czyli jeśli mieszkasz tu, jestes zameldowany i masz zarejestrowane tu auto - to mozesz się nim poruszać legalnie choćby był to dwusuwowy trabant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie ma to być duża część miasta ograniczona ulicami Prądnicką, Nowohucką oraz Łagiewnikami. Realnie, patrząc liczbą mieszkańców, będzie to ~3/4 miasta. Pamiętam, że zostało to już wpisane w wytycznych dla woj. małopolskiego.

 

Jak faktycznie będzie, nie wiem. Jednak w miastach, szczególnie dużych, elektorat i władze w większości nie reprezentują i nie identyfikują się z linią partii. Zatem podejmowane decyzje, mogą być zupełnie odmienne niż te w skali kraju. Wystarczy popatrzeć jakie auta jeżdżą po ulicach Warszawy, Wrocławia czy Krakowa. A jakie w Pacanowie czy Włodawie. Mieszkańcy miast czy ogólnie miasta są przeciążone samochodami. To może być także droga do uwolnienia przestrzeni. Zatem, wcale tych rozwiązań, nie wkładałbym między bajki.

 

Ale oczywiście, każdy ma swój rozum.

 

Sam osobiście się rozglądam, ale za 996. Rynek starszych aut jest bardzo trudny, zwłaszcza takich, które maja pierwiastek unikatowości, choćby śladowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę podskoczyła cena skupu złomu. z 80 na 100 groszy :biglol:

Edytowane przez Dzixd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markos007 napisał:

Taka sytuacja9c2d4191e84c0c396f163248b62a5e26.jpg

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

 

A jaki kapitał był zaangażowany w poszczególnych bańkach? Ponadto, jaka była baza BTC? Złoto, nieruchomości, indeksy giełdowe nie startowały z niemal "0".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z dzisiaj od kolegi (KOLEGI !, nie jakies zaslyszane w necie, czy skopiowane z mema)

Cytat

Krótka historia z dzisiaj, może kogoś zainteresuje. Ja jestem wkurzony albo przerażony już sam nie wiem bo mylą mi się te emocje  . Poszedłem dzisiaj do Banku wypłacić gotówkę, taką większą .Nie miliony lecz sporą kwotę. Pani się mnie pyta (znają mnie tam wszyscy ,więc luźna gadka ) *Jak to Pan przyszedł zamówić większa ilośc gotówki??. Odpowiadam: No normalnie- nie ufam bankom więc chce wypłacić gotówkę. Ona zdziwiona odpowiada: No to się Panu udało bo tutaj w rejonie tylko my zostaliśmy do obsługi gotówki, takto od 10 stycznia większośc placówek Panu nic nie wypłaci bo zlikwidowali obrót gotówkowy. No i teraz Ja się zdziwiłem  Pytam się to co Ja mam robić z pieniędzmi jak chce coś kupić ? . * No przecież przelewem może Pan zawsze. Zwariowałem, szczerze ,zwariowałem. Doszło do mnie że to że dążą do zniewolenia ludzi w dużo szybszym tempie niż myślałem. I myślę że to jest część tego Covidowego planu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w ubiegłym roku na Węgrzech miałem problem z banknotami, które zostały mi z poprzedniego wyjazdu na Węgry w 2018 roku bodajże.

 

Mianowicie, chcą zapłacić w winnicy, a tam przeważnie płaci się gotówką, okazało się, że banknoty już wyszły z obiegu. Dziwne, nie było denominacji, a banknoty nieważne.

 

Później rozmawiałem z lekarzem, Węgrem u którego gościliśmy. Okazuje się, że jakoś co kilka lat, jest akcja z wymianą banknotów. Chodzi o to, aby Węgrzy nie chomikowali gotówki, jest to spory problem na Węgrzech wg Orbana. A przede wszystkim, raczej żeby mieć kontrolę nad obywatelami. Okazało się, że drobniaki można wymienić na każdej poczcie. Ale wyższe nominały tylko w banku. I tu uwaga, trzeba się wylegitymować :biglol: węgierskim dokumentem tożsamości (ciekawe jest też to, że mają standardowo 2 dokumenty, jeden bodajże meldunkowy).

 

Także daleko nam do ChRL? Chyba nie ;) 

 

Jeżeli chcą walczyć z szarą strefą, to nie wiem czy się uda. Szara strefa wejdzie w kryptowaluty albo założą konta na Seszelach ;) Tyle będzie z pomysłu ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, subleo napisał:

Szara strefa wejdzie w kryptowaluty

bledne myslenie bo kryptowaluty sa coraz mniej anonimowe, prawdziwie anonimowe krypto sa delistowane z kolejnych gield.

co chwila wchodza kolejne regulacje i dziki zachod juz sie wlasciwie skonczyl.

skradzione srodki sa coraz czesciej blokowane i odzyskiwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...