Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Blixten napisał(a):

Właśnie widać i to jak zażarcie :biglol:

 


Przecież właśnie napisałem, że w interesach nie liczą się sympatie i emocje - jak myślą niektórzy naiwni - czego jeszcze nie zrozumiałeś ? :)
 

P.S. Jednak muszę Cię przeprosić, bo przypomniałem sobie, że  pogoniłem już kilku kacapów :yahoo:


 

Niezależnie od stosunków między Polską a Niemcami przeczytaj jeszcze raz artykuł, bo on jest typowym przykładem clickbaitu żerującego właśnie na emocjach. Bierzesz szeregowego polityka z Niemiec i na bazie jego opinii budujesz całą narrację artykułu. A klikacze łykają i biznes się kręci. Do tego hur dur, chrzanić logikę, chrzanić rozsądek, zamiast dyskutować o inwestycji, trzeba jej bronić za wszelką cenę bo Niemcy krytykują, a jak Niemcy krytykują to na pewno dla nas na plus, cud miód i orzeszki (nie, nie krytykuję tej konkretnej inwestycji, pokazuję mechanizm). I podpowiem jeszcze - czy poza opinią tego konkretnego polityka znalazłeś chociaż jeden fakt w tym artykule? :)

 

I właśnie na podstawie takich bzdur twierdzicie, że ja bronię Niemców. A ja w zasadzie mam ich w dupie, ja bronię logiki i rozsądku, a ten ginie w nadmiarze emocji :P

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Polski rurociąg zły. Nordstream był dobry. Czego nie rozumiecie? :yahoo:

Wszystko co służy do przesyłu (czegokolwiek) z USA jest dobre a do przesyłu (czegokolwiek) z Rosji złe, dobrze rozumiem? Łatwo mi taką logikę myślenia zrozumieć bo żyłem w czasach gdy takie myślenie było a rebour. Tylko po co ja to jeszcze muszę oglądać i krztusić się złością gdy narodowi socjaliści nazywają się prawicą?

 

A co cholerni Niemcy, tępaki bez wyobraźni, jak myśleli (po niemiecku) tak myślą i myśleli by jeszcze bardziej po niemiecku gdyby nie nadal stacjonujące w Niemczech wojska okupacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał(a):

Niezależnie od stosunków między Polską a Niemcami przeczytaj jeszcze raz artykuł, bo on jest typowym przykładem clickbaitu żerującego właśnie na emocjach. Bierzesz szeregowego polityka z Niemiec i na bazie jego opinii budujesz całą narrację artykułu. A klikacze łykają i biznes się kręci. Do tego hur dur, chrzanić logikę, chrzanić rozsądek, zamiast dyskutować o inwestycji, trzeba jej bronić za wszelką cenę bo Niemcy krytykują, a jak Niemcy krytykują to na pewno dla nas na plus, cud miód i orzeszki (nie, nie krytykuję tej konkretnej inwestycji, pokazuję mechanizm). I podpowiem jeszcze - czy poza opinią tego konkretnego polityka znalazłeś chociaż jeden fakt w tym artykule? :)

 

I właśnie na podstawie takich bzdur twierdzicie, że ja bronię Niemców. A ja w zasadzie mam ich w dupie, ja bronię logiki i rozsądku, a ten ginie w nadmiarze emocji :P

 

Otto von Bismarck lubi to :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, skwaro napisał(a):

Prawie jak argumentum ad hitlerum :)

Do Ottona III nikt nie ma odwagi się cofnąć? Przecież to w jego germańską paszczę została Polska wepchnięta. Nie, nie została wepchnięta, wlazła tam.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, skwaro napisał(a):

No ja umiem czytać ze zrozumieniem, w tym nie ma szans żebyś mnie pokonał

Czytasz najlepiej z całego forum, masz jedynie słuszne poglądy poparte badaniami naukowymi (a nauka się nigdy nie myli :biglol:).

A kto się a Tobą nie zgadza to foliarz. Masz rację. Nie pokonam w zadufaniu. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał(a):

Czytasz najlepiej z całego forum, masz jedynie słuszne poglądy poparte badaniami naukowymi (a nauka się nigdy nie myli :biglol:).

A kto się a Tobą nie zgadza to foliarz. Masz rację. Nie pokonam w zadufaniu. 

Nawet tutaj próbujesz błyskać, ale Ci nie idzie, strzelasz głupotami na ślepo, a merytoryki jak zwykle zero :)

 

To pobawmy się, skoro tak pragniesz. Próbujesz wciskać że Nordstream był dobry, a ten rurociąg jest zły. A ja wcale nie napisałem że ten rurociąg jest zły, wyraźnie zaznaczyłem że krytykuję coś zupełnie innego. Więc powiedz mi, to moje zadufanie, czy nie doczytałeś dokładnie co napisałem tylko próbowałeś się dowalić? :)

 

I tak jest za każdym razem, ale to ja jestem ten zły :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał(a):

Prawie jak argumentum ad hitlerum :)

Rzeczywiście, niewielka różnica. 

Piszesz jaki ten artykuł jest, a nie o czym jest, a właśnie to jest istotne - jak inni dyktują nam co nam wolno, a czego nie, we własnym, a nie w naszym interesie.
Zamiast sobie kpić, wystarczyło tylko przyznać to zgodnie z faktami. 

Szkoda, że „dyskusja” poszła w tą stronę, znowu. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Blixten napisał(a):

Rzeczywiście, niewielka różnica. 

Piszesz jaki ten artykuł jest, a nie o czym jest, a właśnie to jest istotne - jak inni dyktują nam co nam wolno, a czego nie, we własnym, a nie w naszym interesie.
Zamiast sobie kpić, wystarczyło tylko przyznać to zgodnie z faktami. 

Szkoda, że „dyskusja” poszła w tą stronę, znowu. 

Ale ja właśnie się nie zgadzam również z tym o czym jest, moim zdaniem to klasyka dziennikarskiej nierzetelności. Żeby tam jeszcze chociaż udawali rzetelność i próbowali cytować kogolwiek innego, a tu typ z marginalnej partii Die Linke, który kiedyś był ministrem gospodarki Brandenburgii (czyli coś jak nasz wojewoda), albo nawet mniej, a teraz jest szeregowym posłem, i nawet nie udają że on to potwierdził, bo im nie odpowiedział. Serio na takiej podstawie jesteś w stanie powiedzieć że Niemcy protestują? Ja naprawdę bym rozumiał jakby to był ktoś z rządu, albo przedstawiciel znaczącej partii, albo chociaż jakaś sonda czy coś, sam bym wtedy krytykował. Ale oni zacytowali jednego typa z wywiadu do lokalnej gazety. Wyciąganie na tej podstawie że Niemcy protestują to jak pisanie że Polska chce się zmienić w monarchię, bo Korwin tak powiedział w wywiadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał(a):

Serio na takiej podstawie jesteś w stanie powiedzieć że Niemcy protestują? Ja naprawdę bym rozumiał jakby to był ktoś z rządu, albo przedstawiciel znaczącej partii, albo chociaż jakaś sonda czy coś, sam bym wtedy krytykował. Ale oni zacytowali jednego typa z wywiadu do lokalnej gazety. Wyciąganie na tej podstawie że Niemcy protestują to jak pisanie że Polska chce się zmienić w monarchię, bo Korwin tak powiedział w wywiadzie :)


Spoko, jeszcze będzie okazja na potwierdzenie mojej tezy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, skwaro napisał(a):

To pogadamy jak się znajdzie potwierdzenie, bo ten artykuł to tylko clickbait i nic więcej :)


Aleś Ty uparty…

OK, na chwilę umówmy się nawet, że ten artykuł jest słaby, ale nie powiesz mi (chyba ? :unsure:), że nie widzisz jak nasi sąsiedzi - głównie Niemcy i kacapy -  od lat, a właściwie od wieków, skutecznie ingerują w nasze interesy, mówią nam wprost co nam wolno, a czego nie, lub sterują nami „po cichu” poprzez naszych „własnych” wspaniałych polityków, wybitnych i utytułowanych ekonomistów, lobbystów, influencerów … bo Twoje dzisiejsze reakcje odbieram jakbyś próbował temu zaprzeczyć. 

 

?? 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Blixten napisał(a):


Aleś Ty uparty…

OK, na chwilę umówmy się nawet, że ten artykuł jest słaby, ale nie powiesz mi (chyba ? :unsure:), że nie widzisz jak nasi sąsiedzi - głównie Niemcy i kacapy -  od lat, a właściwie od wieków, skutecznie ingerują w nasze interesy, mówią nam wprost co nam wolno, a czego nie, lub sterują nami „po cichu” poprzez naszych „własnych” wspaniałych polityków, wybitnych i utytułowanych ekonomistów, lobbystów, influencerów … bo Twoje dzisiejsze reakcje odbieram jakbyś próbował temu zaprzeczyć. 

 

?? 

Nie, temu nie zaprzeczam. Ale to zupełnie inna sprawa. Ja się odnosiłem do tego konkretnego artykułu. 

 

Jak krytykować to mądrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adi napisał(a):

Moja teza sprzed jakiegoś czasu jednak się sprawdza. 

Dziedzic to Kowalski.... Janusz oczywiście ;)

Tylko nie odkopuj go proszę, bo zacytuję Tuwima z mezaliansem i psem :)

Edytowane przez skwaro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...