Skocz do zawartości

To jak to jest z tym foresterem w terenie ?


jmiciuk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jmiciuk po pierwsze, przyjmij po prostu że wlezie ci każdy pies bez żadnego składania siedzień. jak widzisz z naszych postów, bagażnik forka jest naprawdę pakowny (nie litry to robią, ale wymiary i kształt). do rozważenia tylko kwestia kratki (jak nie chcesz żeby pasażerowie z tyłu jeżdzili wylizani przez pieska bo dosyć łatwo sięgnąc nad tylnymi siedzeniami) :razz:

 

co do amorów, to wolnossące tez mają sampoziomowane - na pewno od rocznika 2003 w góre (mogę potwierdzić bo mam MY'03 i MY'07); faktycznie przebieg na poziomie 120-150kkm oznacza wymianę i koszt rzędu 3000 w Aso; jest osobny wątek o alternatywnych rozwiązaniach (zwykłe amory i dorabiane sprężyny żeby zawieszenie nie siadło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie akurat nie martwi bo nawet jesli bym cudem trafil na samopoziomujace to 3 tysie to znowu nie jest jakiśtam mega majątek a zwlaszcza ze raczej nie jest to nagly przypadek tylko z czasem sie wymieni. Ale gorzej ze myslalem ze bedzie latwiej cos znalezc a nie widzę jakos nic ciekawego :( Obawiam się że to nie bedzie tak hop siup tylko troche bede musial poszukac. A kratka obowiazkowo bo nie chce zeby mi pies latal po calym aucie. Zresztą narazie to mój leoś itak ma dopiero 2 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam sie ze nie widziałem forka na oryginalnym zawieszeniu bez samopoziomowania, a jak chciałem kupic sprężyny od podobno istniejącej wersji bez samopoziomowania, to mi w ASO Olsztyn powiedzieli że jest jeden rodzaj sprężyn do forków. u mnie koszt wymiany amory + sprężyny + robocizna to 1 tysiak PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamiciuk .pozwole sobie dodać,że warto korzystać z części orginalnych .Jedynie amorki przednie mam z JC ale KYB.Kupiłem 6 mie.temu jedną osłone przegubu przy skrzyni biegów i już zaczeły pojawiać się pęknięcia bo to zamiennik.... A w kwesti praktyczności reduktora przydaje się w błotku,piachu,korku i na parkingu. :lol: .Mój forek '98 ma amorki samopoziomujące i chyba wszystkie je mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie decyzję podjąłem już że chcę wolnegossaka z manualem. Teraz tylko szukam czegoś w dobrym stanie, mam nadzieję że kiedys znajdę bo narazie cieniutko. A co do części to do obecnego auta mam dobrego mechanika ktory tylko raz mi mowil ze nie ma sensu orginalu a pozatym to zawsze polecal lepsze czesci. Ja nalezę do tych co wolą kupić orginał ale miec pewnosc ze trochę posluzy. No chyba że ceny ASO Subaru zmienią moje podejście do tych spraw :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie forkowie :) nie zapominajcie dodać koledze jmiciuk, że samopoziomujące amorki z tyłu są w wersjach turbo i że padają przy przebiegu 100-150kkm i że to spory koszt jest.

Czyli chcesz kolego powiedzieć, że w moim forku marzec '98 2,0 wolny ssak nie ma samopoziomujących :?: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj taż o Outbackach. Co prawda w teren minimalnie gorsze ze względu na zwisy z obu końców, ale za to są wolne ssaki w 2.5 litrach.

no właśnie, szkoda że trzeba zza oceanu forki ściągać żeby mieć 2.5 wolnossaka. nie moge tego pojąć :(

p.s a taki 2.5 wolnyssak ma reduktor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z kolorami ? Bo akurat te wersje mi się podobają w czarnym ale widzę że czarne to albo ze skrzynką na listy albo z automatem, to mozliwe ze z reczną nie było czarnych ?? Ciekafa sprafa ...

Są czarne tylko trzeba długo i wytrwale szukać :mrgreen:

Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego manualnego wolnossaka 125KM, 2004r. Szukałem bardzo długo dobrego egzemplarza /prawie rok/ uff :roll: ale udało się w końcu, sprowadziłem z niemiec bo u nas jak coś było to szło od ręki i za dużo zadużą kasę...

A wracając jeszcze do koloru to czarny jest ok tylko jak jest czysty, poprostu nie jest to praktyczny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu głównego, to najlepszym dowodem na "terenowość" i wszechstronność FORESI były tegoroczne PLEJADY :lol: . Można było się trochę potaplać w błocie, popływać i pogonić po drogach dojazdowych. Wszystko w jednym aucie. Dał radę bez problemu :???: no może w małymi problemami po bliskich spotkaniach z błazami i kszakami.

Ogólnie bardzo dobry wybór!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...