Skocz do zawartości

To jak to jest z tym foresterem w terenie ?


jmiciuk

Rekomendowane odpowiedzi

A to podgrzewanych lusterek to nie mają wszystkie ? Kurde to ja w berlingo mam :D Ale to muszę na to zwrocic uwagę, A halogeny chyba niee, nigdy nie miałem i jakoś żyję.Reszta też w sumie chyba nie dla mnie a audio przeniosę z berniego :) Albo je sprzedam zeby miec wiecej na forka? Hmm dobra mysl, muszę to zliczyć. Bartekfi no juz o tym myslalem bo widzę że go bardzo chwalicie ale z tego co widzę to raczej nowsze ma, pewnie jakby do tekiego doliczyc cos dla niego to by się zbytnio nie oplacilo. A jak to jest z kolorami ? Bo akurat te wersje mi się podobają w czarnym ale widzę że czarne to albo ze skrzynką na listy albo z automatem, to mozliwe ze z reczną nie było czarnych ?? Ciekafa sprafa ...

 

[ Dodano: Pon Paź 13, 2008 8:50 pm ]

A tak btw te szyberdachy w forkach sa bombowe

 

Nie no ja tak trochę żartem, nie jest to dla mnie niezbędne no ale jak jest szansa to oczywiscie ze wolę "z". Fajny i orginalny bajer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi się udało zakupić full opcję więc mogę się wypowiedzieć o wszystkich gadżetach.

 

- podgrzewane lusterka - super sprawa nie tylko w zimę ale i na deszczu.

- podgrzewane wycieraczki - obejdzie się

- podgrzewane fotele - obejdzie się, fajnie dupke grzeje ale podobno łatwo można zachorować ode tego.

- szyber dach w Forku jest SUPER, każdy kto w lato wsiada do mnie do samochodu to po pierwsze wypowiada jaka zaje... dziura w dachu.

- klima , zrobiłem się wygodny i niekupiłbym sobie samochodu bez niej.

- skórzana tapicerka (pierwsza w mojej karierze auto) super łatwa do utrzymania.

- halogeny, możesz je włączyć 2 razy do roku więc obejdzie się. (chyba że masz styl kierowcy którego bardzo nie lubię i przeciwmgielne włączasz po to aby pokazać że masz i pomęczyć oczy innych kierowców) z drugiej strony duże halogeny to znak subaru.

- sprzęt (nie)grający: do wymiany

- progi alu : ładnie wygląda i tylko tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forki są super najlepsze auta jakimi jeżdziłem:)

 

Nooo ale Ty masz 2006 a ja chcę troszkę starszego. Wczoraj tak sobie gapiłem jak na wsi u mnie stał ten jak ja chcę(sre3brny) i kawałek dalej ten 02-05 (taki bordowy czy wisniowy z ciemnymi felami, moze ktos z forum? ) no i ten nowszy oprocz tego ze wyglada juz duzo fajniej to jakis wiekszy mi sie wydawal. Znaczy nie wyzszy tylko szerszy i pojemniejszy. Jest tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc forestery nie słyną z ilosci miejsca w sredku a z właszcza z tyłu w tych najnowszych 08,09 troche jest to poprawione forester jest dosc wąski wiec jak siedza 2 potezniejsze osoby to moga sie stykac rekami nawet a z tylu troche malo miejsca na nogi ale to sa szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listą arosiak'a się całkowicie zgadzam i mogę jeszcze dorzucić:

- hillholder - fajna i użyteczna sprawa, ale to chyba wszystkie mają,

- "baranek" na przednim zderzaku, pomaga w parkowaniu :mrgreen::mrgreen:

 

Poza tym szyberdach jest naprawdę super, nawet jak się nie otwiera od jakiegoś czasu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- hillholder - fajna i użyteczna sprawa, ale to chyba wszystkie mają,

No nie zupełnie turbo 99 i starsze nie mają HH.

 

No właśnie nie byłem pewien czy wszystkie, dlatego napisałem "chyba".

Tym niemniej dzięki za informacje i przepraszam za błąd :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listą arosiak'a się całkowicie zgadzam

Ja też :grin: z tym, że to podgrzewanie wycieraczek, to dla mnie suuuper wynalazek :idea: Dopiero pierwszą zimę przejeździlem, ale to rozwiazanie bardzo mi pasuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś Was gdzieś wymiary bagażnika w foresterze 00-02 ?? Nie chodzi mi o litry tylko o wymiary. Bo ja tam bede musial czasem gdzies psa zabrać a on jak urosnie to duzy będzie. No chyba że ktoś może już wozil i powie że się mieści ? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmiciuk powiem ci z praktyki, ze leonberger sie spokojnie miesci - a to jest duuuzy pies. No chyba ze zamierzasz jakiegos słonia wozić :wink: :mrgreen:

 

A sprawdzałeś psa czy sukę :) Nie trzeba bylo go dociskac klapą ?

Nie bo ktoś mi mowi ze miał jakis Pajero-Pinin i leonburger tam niebardzo chcial sie zmiescic wiec sie troche przerazilem bo kazdy mowi ze forys to ten bagaznik dosyc maly ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim foresterem przejechałem cały tor motocrosowy u mnie we wsi i to po naprawdę niezłym błocie. Do jazdy po lesie czy polu nie ma lepszego.

A turbinka na skrzyżowaniach nie raz leczy "młodych gniewnych"

 

[ Dodano: Wto Paź 14, 2008 3:15 pm ]

[

Poza tym szyberdach jest naprawdę super, nawet jak się nie otwiera od jakiegoś czasu :twisted:

 

 

skąd ja to znam :mrgreen:

 

[ Dodano: Wto Paź 14, 2008 3:17 pm ]

jmiciuk powiem ci z praktyki, ze leonberger sie spokojnie miesci - a to jest duuuzy pies. No chyba ze zamierzasz jakiegos słonia wozić :wink: :mrgreen:

 

A sprawdzałeś psa czy sukę :) Nie trzeba bylo go dociskac klapą ?

Nie bo ktoś mi mowi ze miał jakis Pajero-Pinin i leonburger tam niebardzo chcial sie zmiescic wiec sie troche przerazilem bo kazdy mowi ze forys to ten bagaznik dosyc maly ma.

 

 

Prawie 50 kg Alaskan malamut też spokojnie jeździ na wycieczki do lasu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś psa czy sukę Nie trzeba bylo go dociskac klapą ?

Nie bo ktoś mi mowi ze miał jakis Pajero-Pinin i leonburger tam niebardzo chcial sie zmiescic wiec sie troche przerazilem bo kazdy mowi ze forys to ten bagaznik dosyc maly ma.

 

sukę, jeżdzi parę razy do roku i wchodzi bez dociskania, namaczania itd. :mrgreen:

 

w litrach to forka bagażnik nie jest może imponujący, ale pakowny i owszem, bo to jednak kombi i kanciaste jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cars101.com/subaru/forester/forester2003.html#specs

To jest 03, ale nie powinno byc duzych roznic w stosunku do poprzednich rocznikow.

 

oo dzieki, na 4f pisza nawet ze te starsze mialy chyba 406l a te 03 maja 387 wiec wychodzi ze mniejszy :/

 

[ Dodano: Wto Paź 14, 2008 3:42 pm ]

A sprawdzałeś psa czy sukę Nie trzeba bylo go dociskac klapą ?

Nie bo ktoś mi mowi ze miał jakis Pajero-Pinin i leonburger tam niebardzo chcial sie zmiescic wiec sie troche przerazilem bo kazdy mowi ze forys to ten bagaznik dosyc maly ma.

 

sukę, jeżdzi parę razy do roku i wchodzi bez dociskania, namaczania itd. :mrgreen:

 

w litrach to forka bagażnik nie jest może imponujący, ale pakowny i owszem, bo to jednak kombi i kanciaste jak cholera

 

To co, mowiesz ze pies wejdzie na 100% czy że raczej wejdzie ? Ja nawet niewiem co z niego wyrosnie bo on dopiero oczy jakos bedzie otwieral ale tak czy owak maly to nie bedzie :)

A zresztą, najwyzej bede rozkladal fotele :D

 

EDIT: Bo mam nadzieję ze Wam te psy wchodza bez rozkladania foteli, tak ? Czy juz po rozlozeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaniel to leonbergerowi moglby do nosa wejsc a ten by sie nie zorientowal :D No o kratce myslealem, nawet gdzies juz znalazlem ogloszenie ze ktos ma na sprzedaz no ale sie zaraz otrzasnalem bo przeciez nie mam jeszcze auta to i kratki nie bede kupowal, a moze kupię juz z kratka ? Kto wie. A za latajacego luzem psa po bryce to panowie niebiescy nie daja mandatow ? Oj chyba tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wyżły niemieckie szorstkowłose mieszczą sie na styk  ale jeden podróżuje komfortowo. jakby to komu pomogło to dwa dziki po 70 kg też się mieszczą  

 

 

Widze ze to z doświadczenia rady pochodza :wink: Polujesz z forkiem? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Forkiem wyplasza :mrgreen:

 

Forek ma maly bagaznik w litrach, bo jest plytki, jesli liczyc od rolety do podlogi. Ale przeciez psy to pod sufit mozna upchac, a ten ma wysoko :wink:

 

 

Btw. kto ostatnio dachowal Forkiem we Wroclawiu w jakims terenie? Kumpel wczoraj mi opowiadal, ze widzial takiego Forka, jak moj, tylko powgniatany z kazdej strony i z trawa na dachu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Forkiem wyplasza :mrgreen:

 

Forek ma maly bagaznik w litrach, bo jest plytki, jesli liczyc od rolety do podlogi. Ale przeciez psy to pod sufit mozna upchac, a ten ma wysoko :wink:

Zgadza się bagażnik jest płytki ze względu na wysoki próg załadunku (wyższe zawieszenie, tylny dyfer, koło zapasowe) a linia szyb jest nisko (co skutkuje b. dobrą widocznością) i cały forek nie jest wysoki (i dlatego tak dobrze się trzyma drogi) w porównaniu do innych (np outlander itp..)

Na codzienne b.duże zakupy spokojnie wystarcza miejsce pod roletą, natomiast nad nią jest bardzo dużo miejsca i na wakacje czy inne potrzeby pakujemy po prostu pod dach.

 

Wysoki próg załadunku ma również swój plus : nie musisz się schylać aby wyjąć ciężkie rzeczy i nie nadwyrężasz kręgosłupu itp

 

Ogólnie Forek jest BARDZO pakowny.

Buduje dom i bez problemu do niego (ze złożonymi siedzeniami) mieści się zmywarka, piekarnik płyta grzewcza, wyciąg elektr. albo np 7 szt drzwi pokojowych (nie domknięta klapa), pralka, lodówka itp.

 

Mam zestaw Forek + ewentualnie przyczepka i przy wykończeniu domu na razie tylko raz skorzystałem z firmy transportowej przy przewozie wypoczynku do salonu.

Więc nie ma co gadać Forek pakowny jest !!

 

 

Btw. kto ostatnio dachowal Forkiem we Wroclawiu w jakims terenie? Kumpel wczoraj mi opowiadal, ze widzial takiego Forka, jak moj, tylko powgniatany z kazdej strony i z trawa na dachu :roll:

To ktoś grubo musiał jechać, fajnie by było relacje poznać.

Słyszałem o jakimś dachu Forka na SJS ale w terenie to jeszcze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod:

2 wyżły niemieckie szorstkowłose mieszczą sie na styk ale jeden podróżuje komfortowo. jakby to komu pomogło to dwa dziki po 70 kg też się mieszczą

 

 

 

Widze ze to z doświadczenia rady pochodza Polujesz z forkiem?

 

zgadza sie. uważam że na takie potrzeby jest wręcz idealny (dojazd do łowiska, jazda po terenie no i transport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...