Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, abecer napisał:

Dobra cena tylko że na brembo nie wejdą ;). Chyba tylko 18 cali i ET 46 wchodzą,  tak? 

tak

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się pod temat.
Zamówiłem nowe opony (Bridgestone Blizzak LM005) i felgi (ATS StreetRallye).


Jedną oponę musiałem reklamować, bo podczas wyważania okazało się, że definitywnie krzywo się toczyła.
Oponeo wysłało 4 nowe opony z inną datą produkcji, więc musiałem na nowo zmienić wszystkie 4, żeby były z tą samą datą. I teraz tak.
 

Dwa koła mają po 2-4 ciężarki na wewnętrznej i zewnętrznej stronie - tyle jestem w stanie zaakceptować.
Prawa strona:
20211019_150240.thumb.jpg.6dedee6a28c2d094c43f722882e4dced.jpg20211019_150310.thumb.jpg.ebdcb4b306c009e2bfca678fae93f4c5.jpg

Natomiast dwa pozostałe, mają tych ciężarków 12-16, co nie ukrywam mnie trochę przeraziło i nie wiem czy nie wciśnięto mi jakiegoś 'szmelcu'.

Lewy przód:

20211019_150125.thumb.jpg.72f9930e66d14835c392be73a1cbe4cb.jpg20211019_150141.thumb.jpg.50c8aeae7ed080d780c976a6144596fd.jpg


Lewy tył:

20211019_150205.thumb.jpg.69fbb5da4be453c22502aeeb5cf80eec.jpg

Czy waszym zdaniem to normalne, że trzeba tyle dokładać żeby koło było dobrze wyważone?
Bo pan co mi wymieniał koła, powiedział, że na bazie jego doświadczeń, to bardziej dziwi go jak musi dołożyć 2-4 ciężarki, bo to się bardzo rzadko zdarza, niż kilkanaście, co można powiedzieć wg niego jest normą.

I teraz sam nie wiem, czy dalej cisnąć oponeo, żeby złożyli mi komplet, który nie będzie wymagał kilkunastu ciężarków na felgę i wysłali do warsztatu wulkanizacyjnego, czy zignorować sprawę  i uznać, że tak po prostu musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PrzemoST napisał:

Czasami wystarczy obrócić oponę na feldze, żeby z kilkunastu ciężarków zrobiło się kilka. Do 120g jest ok, ale wiadomo, że im mniej tym lepiej (mniejsze ryzyko odklejenia się całego paska). 

Zgadza się, tylko mało który wulkanizator jest chętny by się w to bawić :|

Nie ukrywam, trochę kasy poszło na ten zestaw i spodziewałem się towaru lepszej jakości.

A jak wyglądają wasze doświadczenia? Kupowaliście już coś na zimę?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kYs napisał:

Zgadza się, tylko mało który wulkanizator jest chętny by się w to bawić :|

Nie ukrywam, trochę kasy poszło na ten zestaw i spodziewałem się towaru lepszej jakości.

A jak wyglądają wasze doświadczenia? Kupowaliście już coś na zimę?

 

 

 

 

Ja już od lat jeżdżę do jednego wulkanizatora z subrakiem i zawsze robię wyważanie z optymalizacją - i nieraz się zdarza że po 2-3 razy przekręca oponę na feldze, ale fakt że są wyważone ideolo.

Schodzi się z tym czasowo i odpowiednio więcej kosztuje, ale przynajmniej wiem że jest zrobione dobrze. :)

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GRB napisał:

 

Ja już od lat jeżdżę do jednego wulkanizatora z subrakiem i zawsze robię wyważanie z optymalizacją - i nieraz się zdarza że po 2-3 razy przekręca oponę na feldze, ale fakt że są wyważone ideolo.

Schodzi się z tym czasowo i odpowiednio więcej kosztuje, ale przynajmniej wiem że jest zrobione dobrze. :)

Gdzieś w Warszawie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GRB napisał:

tanio nie jest

Jeśli cennik na stronie aktualny, to rzeczywiście...

 

"Wymiana opon, wyważenie z optymalizacją i wymiana kół przy samochodzie (do 17")  - 210,00 PLN/kpl. (1)

 

(1) W przypadku "alu."obręczy lub użycia ciężarków ze stopu cynku do ceny wyważenie doliczamy cenę ciężarków."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 08:56, GRB napisał:

 

Ja już od lat jeżdżę do jednego wulkanizatora z subrakiem i zawsze robię wyważanie z optymalizacją - i nieraz się zdarza że po 2-3 razy przekręca oponę na feldze, ale fakt że są wyważone ideolo.

Schodzi się z tym czasowo i odpowiednio więcej kosztuje, ale przynajmniej wiem że jest zrobione dobrze. :)

Może i mi się uda w Bydgoszczy znaleźć takiego :) 
W obecnym warsztacie bez optymalizacji zapłaciłem 150zł, więc te 50zł mógłbym dołożyć za zminimalizowanie ilości ciężarków. Spróbuję zainicjować temat przy zmianie na letnie. Może się uda ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rosaskc napisał:

Jeśli cennik na stronie aktualny, to rzeczywiście...

 

"Wymiana opon, wyważenie z optymalizacją i wymiana kół przy samochodzie (do 17")  - 210,00 PLN/kpl. (1)

 

(1) W przypadku "alu."obręczy lub użycia ciężarków ze stopu cynku do ceny wyważenie doliczamy cenę ciężarków."

Ja mam jakiegoś dziwnego wulkanizatora bo bez żadnych optymalizacji tak poskładał koła do forka, że jedna felga ma tylko jeden ciężarek dwie po dwa i jedna trzy. Po optymalizacji pewnie by wszystkie znikły ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

Ja mam jakiegoś dziwnego wulkanizatora bo bez żadnych optymalizacji tak poskładał koła do forka, że jedna felga ma tylko jeden ciężarek dwie po dwa i jedna trzy. Po optymalizacji pewnie by wszystkie znikły ;)

Jak to mawia Indiana Jones: : "Years of practise" ;) ...co w niektórych wersjach było swietnie przetłumaczone jako "Lata pracy w terenie" :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciał nowy felunek - przesiadka z 17" na 15" (zdecydowanie lepszy komfort na 205/55/15 zamiast 205/45/17, choć ciut gorsza precyzja)

Muszę wypróbować 16" - od dawna zalegają mi Sparco Terra 7x16, podejrzewam że w parze z 205/50/16 to będzie idealny setup :thumbup:

 

20211021_113935.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rosaskc napisał:

Jeśli cennik na stronie aktualny, to rzeczywiście...

 

"Wymiana opon, wyważenie z optymalizacją i wymiana kół przy samochodzie (do 17")  - 210,00 PLN/kpl. (1)

 

(1) W przypadku "alu."obręczy lub użycia ciężarków ze stopu cynku do ceny wyważenie doliczamy cenę ciężarków."

No tak jakoś wychodzi - będę niedługo zmieniał opony na zimówki więc jak nie zapomnę to wrzucę ile zapłaciłem. ;)

Oczywiście jak już mam koła wyważone to sam sobie zmieniam, ewentualnie jadę jak coś się dzieje na check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rosaskc napisał:

Winter Rally Gravel Setup? :mrgreen:

 

nie, to mój nowy letni setup - nie chciałem czekać do następnego lata, postanowiłem przetestować jeszcze przed zimą

 

GO small! :biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

Wleciał nowy felunek - przesiadka z 17" na 15" (zdecydowanie lepszy komfort na 205/55/15 zamiast 205/45/17, choć ciut gorsza precyzja)

Muszę wypróbować 16" - od dawna zalegają mi Sparco Terra 7x16, podejrzewam że w parze z 205/50/16 to będzie idealny setup :thumbup:

 

20211021_113935.jpg

Suzuki Swift i Ignis w żółtym na takich białych szutrowych felach są jednymi z lepiej wyglądających miejskich śmigaczy

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...