Skocz do zawartości

GM przejmuje sprzedaż Subaru w Polsce


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Tego typu plotki zaczęły krążyć w kręgach "dobrze poinformowanych" ze szczególnym uwzględnieniem miasta stołecznego.

Prwadopodobnie źródłem ich stał się artykuł opublikowany przez pana redaktora Bogdana Możdżyńskiego w czasopiśmie Profit.

Nie trzeba wspominać, że pan redaktor nie zdecydował się na zasięgnięcie informacji u źródła, czyli u nas. W rozmowie telefonicznej serdecznie przepraszał i obiecał sprostowanie. Które, o ile wiem do dzisiaj się nie ukazało. No cóż, jeżeli ktoś pisze artykuły na podstawie niesprawdzonch plotek to - moim zdaniem - szkodzi głównie wiarygodności reprezentowanego pisma oraz swojej własnej.

W myśl wyznawanej zasady "Wiatr wieje, pies szczeka, karawana idzie dalej" nie uważałem za potrzebne komentowanie takich bzdur.

Ponieważ jednak ostatnio ten idiotyzm zdaje się nasilać i niektórzy "wtajemniczeni" dzielą się "nowiną" z pracownikami naszych serwisów uważam, że (wbrew moim zasadom !) niezbędne jest ustosunkowanie się do tego tematu. Tym bardziej, że niestety, w dalszym ciągu w Polsce plotkuje się bardzo dużo, a ktoś (np. pracownik naszej sieci) skonfrontowany z takimi "wiadomościami" może niepotrzebnie ulegać presji stresu.

Uważam nota bene, że każdy rozpowszechniający tego typu nonsensy zachowuje się w sposób dalece aspołeczny. Albowiem wywoływanie "sztuka dla sztuki" u innych osób poczucia niepewności co do ich dalszych losów świadczy o braku podstawowego poczucia przyzwoitości i nadzwyczaj wątpliwej postawie moralnej.

 

Ad meritum (w/g zawartości plotki)

1. Subaru Import Polska utraci prawa do reprezentowania Subaru w Polsce, albowiem wszystkie większe firmy postępują w ten sposób.

Czysty nonsens. Subaru w przeciwieństwie do wielu innych firm nie posiada własnego importu w żadnym kraju europejskim. Ponadto Subaru Import Polska należy w 90% do koncernu Emil Frey AG (importer Subaru także w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Czechach i na Węgrzech) a w 10% do Mitsui (Importer Subaru we Włoszech, Austrii i Słowacji).

2. Subaru nie jest zadowolone z wyników sprzedaży w Polsce i dlatego przejmie import

Nadzwyczaj dziwne - podczas mojej ostatniej wizyty w Tokio (październik) zbierałem osobiste gratulacje od prezydenta koncernu FHI za znakomite wyniki; dla przypomnienia w okresie do października nasz przyrost sprzedaży wyniósł ok 80%.

3. Znany polski aktor się poskarżył, że nie był właściwie obsłużony

Znam osobiście wszystkich znanych polskich aktorów będących naszymi klientami :wink: To są naprawdę ludzie na poziomie. Nie mają zwyczaju skarżyć się z plecami.

 

Dodać mogę w tym miejscu, że gdy się obrócę na mym fotelu, mogę sięgnąć po wieloletnie kontrakty sygnowane przez autora tych słów i Fuji Heavy Industries w zakresie reprezentowania tej znakomitej formy na naszym rynku :wink:

 

Reasumując - prawda zawarta w cytowanej plotce ma się tak do rzeczywistości, jak informacje o lądowaniu marsjan na jakimś za...piu naszego kraju :twisted:

 

O czym z przyjemnością informuję i pozdrawiam

 

PS. Czy ktoś naprawdę jest w stanie wyobrazić sobie Szwajcarski koncern inwestujący w nową siedzibę czegoś, czego nie będzie reprezentował :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przypomnienia w okresie do października nasz przyrost sprzedaży wyniósł ok 80%.

 

Czy szanowna Dyrekcja mogłaby pozbawić ten fragment swojej wypowiedzi symptomów demagogii i podać od kiedy ten okres był liczony? :lol:

Podejrzewam,że od początku roku - zawsze się tak liczy.

Po części ten wzrost jest spowodowany ,spadkiem cła i niskim kursem euro(note bene szkoda ,że ceny nie są związane z US dolar).

Bardziej ciekawe byłoby porównanie właśnie po jakiej części :wink:

i jak się ten postęp ma do innej konkurencji japońskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Właściciel Browaru: nie wiem, jak to jest liczone w przemyśle piwowarskim - we wszystkich mi znanych liczy się od stycznia :P

Jednocześnie proponuję sięgnąć po słowniczek wyrazów obcych i przeczytać definicję słowa "demagogia", przed jej użyciem :twisted:

 

Sprzedaż Subaru w rzeczonym okresie wzrosła ze 175 sztuk (2003) do 329 (2004). Czyli o 84%. Przy czym trzeba zaznaczyć, że mówimy w tym przypadku o samochodach dopuszczonych do ruchu, a nie sprzedanych dealerom jako samochody magazynowe (stosujemy konsygnację).

Uwaga ta jest o tyle istotna, że np. Honda (o ile mi wiadomo !)stosuje metodę liczenia samochodów sprzedanych dealerom, niekoniecznie ostatecznym odbiorcom.

Przechodząc do liczb innych producentów japońskich:

Honda + 53%

Lexus +8,7%

Mazda + 38%

Mitsubishi + 6,2%

Nissan - 23%

Suzuki - 15,8%

Toyota -1,7%

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Browaru: nie wiem, jak to jest liczone w przemyśle piwowarskim - we wszystkich mi znanych liczy się od stycznia :P

...

Sprzedaż Subaru w rzeczonym okresie wzrosła ze 175 sztuk (2003) do 329 (2004). Czyli o 84%. Przy czym trzeba zaznaczyć, że mówimy w tym przypadku o

...

Pozdrowienia

 

Bardzo chetnie przyczynilbym sie do wzrostu sprzedazy Subarynek, ale niestety na dzien dzisiejszy stac mnie tylko na 1/8 Imprezki WRX Kombi :( , czyli pol kola z przyleglosciami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Browaru: nie wiem, jak to jest liczone w przemyśle piwowarskim - we wszystkich mi znanych liczy się od stycznia :P

...

Sprzedaż Subaru w rzeczonym okresie wzrosła ze 175 sztuk (2003) do 329 (2004). Czyli o 84%. Przy czym trzeba zaznaczyć, że mówimy w tym przypadku o

...

Pozdrowienia

 

Bardzo chetnie przyczynilbym sie do wzrostu sprzedazy Subarynek, ale niestety na dzien dzisiejszy stac mnie tylko na 1/8 Imprezki WRX Kombi :( , czyli pol kola z przyleglosciami. :wink:

 

Śmiem twierdzić że jeszcze wiele innych osób by się do tego przyczyniło gdyby nie przedziwny tok myślenia małych skośnookich ludzików z FHI, który każe im do co ciekawszych wersji slinikowych dołączać rewelacyjny bonus (z którego nie można zrezygnować) - otwierane okienko w dachu.

Ten piękny wynalazek bowiem sprawia, że do tych największych i najdroższych modeli mieszczą się komfortowo wyłącznie kierowcy o wymiarach azjatyckich.

Z drugiej strony ten sam koncern który funduje klientom taką koszmarnie drogą i jednocześnie niepotrzebną atrakcję potrafi dopuścić się takich posunięć oszczędnościowych w niektórych modelach jak:

- brak regulacji interwału pracy wycieraczek

- lampka kierunkowa do czytania mapy która oślepia bo w ramach oszczędności obudowę i soczewkę wykonano z jednego kawałka plastiku ( w moim legacy'92 była lepsza!!! )

- klamki wewnętrzne z plastiku

- klamki zewnętrzne w nowym legacy - szczyt tandety

- kilka innych "ulepszeń", które sprawiają że ktoś znający stare dobre Subaru czuje się zdegustowany wsiadajac do nowych modeli.

Jednocześnie do tej listy zażaleń pragę dołączyć serdeczne życzenia dalszego wzrostu sprzedaży na polskim rynku i pozwalam sobie żywić nadzieję że kiedyś szefem od marketingu FHI zostanie wielki 2-metrowy Szwed a jego 2-metrowy synek szefem działu projektowego wnętrz samochodów. Wtedy pewnie znowu kupię sobie Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na wymiary auta nie narzekam (172cm :twisted: )a co do długasów w dziale projektowania, to też nie jestem czy byłoby to dobre posunięcie - nie chciałby zobaczyć przyszłego modelu Imprezy i gabarytach Civika hatchbacka lub Mercedesa A. lepiej dla krasnali, a ładny.

 

inna sprawa, że podmienianie Japończyków Szwedami w Subaru też niespecjalnie mi się widzi...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwalam sobie żywić nadzieję że kiedyś szefem od marketingu FHI zostanie wielki 2-metrowy Szwed a jego 2-metrowy synek szefem działu projektowego wnętrz samochodów

 

:lol: Wtedy wyjda modele o nazwach

 

Subaru Färgglad

Subaru Pyre

Subaru Blimp

 

i do wszystkich bedzie dolaczana instrukcja montazu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

GTA3 : Japonczycy istotnie sa mniejsi, ale polityka sprzedazy okreslonych modeli z okreslonym wyposazeniem jest w tym wypadku prowadzona w Niemczech. O ile mi wiadomo przecietny wzrost naszych sasiadow jest wyzszy niz Polakow.

Dodac mozna, ze na zamowienie indywidualne np. Forester 2.5 XT jest jak najbardziej dostepny wersji bez tej opcji (mialem nawet kiedys konkretne zapytanie w tej sprawie - wtedy jeszcze o 2.0 XT - ale po otrzymaniu odpowiedzi nie bylo wiecej kontaktu ....).

Topowy model Imprezy nie jest sprzedawany z w/w opcja.

 

Mysle tez, ze powyzsze uwagi sa mocno OT. :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwalam sobie żywić nadzieję że kiedyś szefem od marketingu FHI zostanie wielki 2-metrowy Szwed a jego 2-metrowy synek szefem działu projektowego wnętrz samochodów

 

:lol: Wtedy wyjda modele o nazwach

 

Subaru Färgglad

Subaru Pyre

Subaru Blimp

 

i do wszystkich bedzie dolaczana instrukcja montazu :lol:

 

Hehe! Ubawiłem się! Miałem na myśli to że w Legacy podobnie jak w SAABie 9-5 będzie kiedyś miejsce dla człowieka mojego wzrostu, nie będzie widać polityki oszczędnościowej w wykonaniu elementów, które się dotyka rękami i tak jak w SAABie za popielniczkę była dopłata ( nie wiem czy nadal to funkcjonuje) tak w Subaru szyberdach, jako niepotrzebne udziwnienie będzie płatną opcją a nie prezentem w jakimś kulawym pakiecie wyposażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA3 : Japonczycy istotnie sa mniejsi, ale polityka sprzedazy okreslonych modeli z okreslonym wyposazeniem jest w tym wypadku prowadzona w Niemczech. O ile mi wiadomo przecietny wzrost naszych sasiadow jest wyzszy niz Polakow.

Dodac mozna, ze na zamowienie indywidualne np. Forester 2.5 XT jest jak najbardziej dostepny wersji bez tej opcji (mialem nawet kiedys konkretne zapytanie w tej sprawie - wtedy jeszcze o 2.0 XT - ale po otrzymaniu odpowiedzi nie bylo wiecej kontaktu ....).

Topowy model Imprezy nie jest sprzedawany z w/w opcja.

 

Mysle tez, ze powyzsze uwagi sa mocno OT. :wink:

 

Pozdrawiam

 

Ha! a ja się kiedyś pytałem czy są w ogóle forysie albo legacy bez okienka to się dowiedziałem że tylko wersje z manualem i najsłabszym silnikiem i informacje o wyposażeniu na www zdawały się to dokładnie potwierdzać.

Ale teraz to już po ptakach. Zdradziłem Subaru. Przyznaję się bez bicia, teraz będę wozić zad innym japońskim wynalazkiem, też z okienkiem w dachu :evil: ale trochę więcej miejsca w środku.

Przepraszam za moje offtopikowe uwagi ale ilekroć sobie przypomnę te rozczarowania to mnie serce pęka i żal i się z niego wylewa. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

W przypadku Subaru staramy się - oczywiście w miarę możliwości - spełniać także indywidualne życzenia klientów. Niniejsze Forum umożlwia m.in. bezpośredni kontakt i pozyskiwanie informacji. Niejednokrotnie wchodzimy poza standard. Także Legacy z silnikiem 6 cylinfrowym mogło być dostarczone bez otwieranego dachu. Ale także w tym rzypadku pozostało by drogie :twisted:

 

W ten sposób kończę O.T. :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem sam temat na liście tematów to mi stanęło serce :shock:

 

Jak już uzbieram na Subaru, to chcę go kupić w miłych warunkach (z zachowaniem aury niszowości i nietypowości swego czynu :wink: ), a nie w supermarkecie z logiem GM... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu plotki zaczęły krążyć w kręgach "dobrze poinformowanych" ze szczególnym uwzględnieniem miasta stołecznego.

Prwadopodobnie źródłem ich stał się artykuł opublikowany przez pana redaktora Bogdana Możdżyńskiego w czasopiśmie Profit..............................:lol:

 

Czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem pewnego aktora* w stołecznym salonie w tamtym tygodniu. :P Może to ten? Miał dziwną minę i szybko zakładał czapkę pytając o Legacy. :roll:

 

*taki koleś, pamietam go z serialu w Polsacie "Adam i Ewa", grał męża Ewy. Nie żebym oglądał, ale raz się natknąłem... 8) :lol::P:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie proponuję sięgnąć po słowniczek wyrazów obcych i przeczytać definicję słowa "demagogia", przed jej użyciem :twisted:

 

Zgryźliwość chybiona - ja nigdy nie używam słów, których znaczenia nie znam. Co więcej - dokładnie wiem, co miałem w tym wypadku na myśli :twisted: Ten fragment wypowiedzi Dyrekcji, jak sądzę niezamierzenie, przypomniał mi po prostu elementy socjotechniki stosowanej przez telesklepy :) Z całym szacunkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śmiem twierdzić że ............ kupię sobie Subaru :)

 

Pozwole sobie zacytowac fragment pierszego i ostatniego zdania przydlugiej wypowiedzi defytysty GTA...... cos tam. W sumie .....brzmi .....niezle.

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śmiem twierdzić że ............ kupię sobie Subaru :)

 

Pozwole sobie zacytowac fragment pierszego i ostatniego zdania przydlugiej wypowiedzi defytysty GTA...... cos tam. W sumie .....brzmi .....niezle.

Mamusia

 

goebelsowskie metody waldek stosujecie tj. manipulujecie wyowiedzią forumowicza

 

z całym szacunkiem panie waldemarze młodszy przecież jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

goebelsowskie metody waldek stosujecie tj. manipulujecie wyowiedzią forumowicza

 

z całym szacunkiem panie waldemarze młodszy przecież jestem

 

No a ja zem jes wlasnie w wieku Goebelsa i jezdem fanem jego marketingowych pomyslow.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Właściciel Borwaru: i smutek ogarnął mnie niejaki :(

Juz przypuszczałem, miałem nadzieję, że zarzut demagogii nie był celowy...

A tu nic, w pełnie świadomy, z pełnym zrozumieniem :(

I tak temat uboczny, dla samego wątka wręcz nieistotny, podnosimy do roli głównego. Nie treść, lecz łapanie za słówka, nie sprawa zasadnicza, lecz słowne potyczki... a cóż to, Sejm :?: :twisted:

Zanim zajrzę do słownika wyrazów obcych, aby sprawdzić cóż miał oznaczać zarzut obarczony słowem Socjotechnika - wycofuję się, rejteruję ... w końcu sam jestem zdeklarowanym zwolennikiem piwa :wink:

I, spogladając na aktualne wyniki sprzedaży koryguję swoją wypowiedź, zanim ponownie zarzucona zostanie mi demagogia:

Przyrost sprzedaży w okresie 01 - 11.2004 w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wynosi w dniu dzisiejszym 92% :wink:

Uwaga - jako że dzień się jeszcze nie skończył powyższa liczba może jeszcze ulec zmianie :)

 

Myślę, że tym razem nie będzie już niejasności 8)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na wymiary auta nie narzekam (172cm :twisted: )a co do długasów w dziale projektowania, to też nie jestem czy byłoby to dobre posunięcie - nie chciałby zobaczyć przyszłego modelu Imprezy i gabarytach Civika hatchbacka lub Mercedesa A. lepiej dla krasnali, a ładny.

 

A mnie się Civic bardzo podoba. :-) A-klasa zdecydowanie nie. Jeśli chodzi o ten szyber w Legacy, to mnie się to też nie za bardzo widzi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...