Skocz do zawartości

Krakow - no i gdzie cwiczyc? :(


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do wszystkich Krakowiakow:

 

gdzie cwiczyc jazde, jak sie nie ma prawka?

 

Do tej pory jezdzilem z Tatkiem na Czyzyny, ale nie na pas startowy (a-policja tam lapie, b - nierowno), tylko na placyk z oponami obok hangarow. Dzisiaj jade tamtedy, a tu prawdopodobnie urzad miasta postawil bialoczerwone slupki uniemozliwiajace wjazd :shock: Nie mowie juz o tym, ze drechy ktore tam szalaly, teraz beda robic to na publicznych drogach. Ale po prostu nie wiem, gdzie ja teraz mam jezdzic? :( Nie chodzi mi o place manewrowe, na ktorych cwiczy sie parkowanie i takie tam, chodzi o takie miejsca, gdzie mozna sobie wlasnie pojezdzic slalomem, po zakretach itp. zeby po prostu uzyskac jakas wprawe w porwadzeniu samochodu.

 

Dodam, ze miejsca nieogrodzone, typu parkingi przed hipermarketami, odpadaja, jako ze jazda bez prawka na placu nieogrodzonym jest niedozwolona i policja lapie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hmmm...chyba cięzko będzie...a ten placyk koło hangarów to czasem nie miejsce po dawnej zajezdni MPK przy Stella-Sawickiego?...jeśli nie to jeszcze tam jest miejsce,wiem ze tam Gielata wczuwał sie Kuzajową Imprezke przed Cieszynką

 

filmik z tego miejsca: http://members.lycos.co.uk/mattmg/Damian.wmv

 

pzdr 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsumi tez mialem ten problem ale mozesz po drogach normalnych jezdzic np: droga z wieliczki do gdowa przez lazany, harbutowice itp... tam wogole policji nie ma a trasa to dawne odcinki rajdu polski i rajdu krakowskiego, w nocy jak sniegu ejst duzo mozna sie poslizgac na parkingach przed carefurem itp.. tylko krotko bo ochrona zaraz wypada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze to ja męcze ludzi na PW, a tu się temat oficjalnie rozwija :D

problem ten chyba wszyscy mamy, właśnie się zastanawiałem jakie są zasady korzystania z lotniska (ale to chyba za dużo jednak roboty)

kiedyś bawiłem się z tyłu za carrefourem (zaakopianka) na parkingu ale tam troche mało miejsca :(

na trasę to odradzam żeby sobie poszaleć bo jeden błąd i... a na placykach itp to jednak znacznie łagodniej się błedy kończą

oby wypalił ten tor przy nowej siedzibie SIPu to może się z Dyrekcją dogadamy na przyszłą zimę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak.... ludzie nas nie lubią bo podobno jezdzimy niebezpiecznie, brawórowo i duzo za szybko..... To po co piszą apelacje o zamknięcie lotniska , starej zajezdni na Dywizjonów jak to są

jedyne miejsca w których mozna normalnie i bezpiecznie sobie pojezdzić ........ Oni sami nie wiedzą co robią..... Oni prowokują tych młodych ludzi nie mających jeszcze prawa jazdy do tego by łamali prawo i jezdzili bez dokumentów po normalnych drogach.......... A my podobno mamy sie opierac pokusie....... A tak z ręką na sercu ilu z was mając 16 lat dawało "Nielegala"??????? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no, ja prawko juz mam....B1, a samochodzik, jakim jezdzilem to nie mial manualnej skrzyni tylko taka bezstopniowa. A chodzi mi o to, zeby po prostu nie musiec sie koncentrowac na zmianie biegow, zeby plynnie ruszac, no i zeby wiedziec jak samochod sie zachowuje. Czyli place manewrowe nie wchodza w gre, bo nie chodzi o parkowanie. Tam mozna bylo sobie pojezdzic slalomem, przyspieszyc pozadnie, wejsc ladnie w zakret i takie tam. No nic, pozostaje wiara w dresiarskie zdolnosci do wyrywania pretow :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdawalem 4,5 lat temu (mialem 17lat nawet niespelna 8) ) a ojciec posadzil mnie za kierownica pare miesiecy przed kursem. Zdalem za 1 razem :) Ale jazda podczas egzaminu a jazda normalna to zupelnie inna bajka. Jak 1 raz sam jechalem autem i rozpedzilem sie do 120 to strach sie bac bo ruch kierownica gwalowniejszy powodowal bardzo gwaltowne ruchy autem a nigdy wczesniej z taka predkoscia nie jechalem (POWINNI tego uczyc na kursie gdyz mozna sie niezle zdziwic (oby tylko) jak brutalne sa prawa fizyki :wink:

Pozdrawiam poczatkujących kierowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak...... JEst nas za duzo i zobaczycie ze lada dzień młodzi zbulwersowani ludzie zrobią znaczną dziure w tym ogrodzeniu i w tedy nawet słupy betonowe im nie pomogą a my i tak będziemy tam jezdzić.... Ale powiem jest to przykre co CI ludzie robią z nami i tym pięknym sportem...... To tak zapytam kiedy jedziemy na Wawrzyńca legalnie sie pościgać 6 konnymi gokartemi........ Są jacyś chętni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa duze checi na zdanie matury i dostanie sie na studia, nawet wieksze niz na pojezdzenie se gokarcikami :wink:

 

A co do placyku:

 

czy ktos jest moze szczesliwym posiadaczem jakiegos starego Zuka, ktorego nie zal, albo terenowki z wyciagarka ? :twisted: Denerwuja mnie te slupki, dzisiaj znow obok nich przejezdzalem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ..... kurcze, miałem nadzieję, że Thanju ma jakieś zwidy z tymi słupkami a tu faktycznie je postawili, jestem po prostu załamany :? ....... jeszcze tydzien temu jak był śnieg to z kumplami chwilę się pokręciliśmy, snując plany, że będziemy częściej przyjeżdzać jak więcej śniegu spadnie :( ....... ale szczerze ja tego nie rozumiem, placyk na uboczu, młodzi i nie tylko, mogą się bezpiecznie wyszaleć co najwyżej uszkodzić siebie a nie jak na drodze często bywa jeszcze kogoś przypadkowego, a oni to zamykają :( ......

 

:arrow: ...... co do samego pasu startowego, to gdzieś z trzy lata temu (mialem 15 lat wtedy) pojechałem z tatą właśnie tam żeby pierwszy raz, przejechać się autem, wszystko było fajnie, aż tu nagle volkswagenik niebieski ze znanym napisem wjeżdża z impetem na pas i odrazu podjeżdża do nas, nawet nie miałem czasu się przesiąść czy jakoś się ewakuować, ...... standardowa gadka, prawo jazdy, dowodzik rej, proszę ........ yyy syn nie ma prawa jazdy ble ble .... koniec końców, szczęście w nieszczęściu nas puścili (mieli dobry humor) ...... gdyby nie, tato miałby kolegium a ja mógłbym robić prawko dopiero od 21 lat :!: :!: wszystko dlatego, że pas ten wg. prawa jest publiczną drogą :roll: .......... także od tego czasu, uzbroiłem się w cierpliwość no i się doczekałem, ..... we wtorek egzamin 8) .....

 

pozdr. mk.si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: .......... także od tego czasu, uzbroiłem się w cierpliwość no i się doczekałem, ..... we wtorek egzamin 8) .....

 

no to powodzenia życze...pamietam jak na kursie nam instruktor opowiadał zeby sie modlic przed egzaminem do matki boskiej koszykarskiej 8)

ja na szczęscie mam już to dawno za sobą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja zacząłem jeździć 2 lata wcześniej przed zrobieniem prawka, fakt, że na małej ulicy po umyciu auta rodzicom i w sobote/niedziele (już z ojcem) trasa okolo 10km do dziadka takimi mało uczęszczanymi drogami. Jak poszedłem na kurs prawka, to instruktor po godzinie stwierdził, że nie ma mnie co uczyć:) i od tamtej pory byłem jego kierowcą w załatwianiu jego prywatnych spraw na mieście :) siedział na tylnej kanapie :)

 

Na lotnisku w Krakowie dosyć często bywam, nie jest źle, szkoda mi tylko samochodu straszne dziury, ale jak śniegu będzie więcej napewno bedę się ślizgał, niestety nic o słupach betonowych nie wiem, będe musiał tam zajrzeć i zobaczyć.

 

Bardzo chętnie piszę się na wspólny wyjazd na tor gokardowy i wspólną rywalizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie, cos trza z tymi slupkami zrobic :twisted:

Czy te słupki są przed starą zajezdnią MPK??Tam gdzie wjeżdzło się przez krawężnik??Czy do wjazdu na "lotnisko" a raczej to co z niego pozostało po zagrodzeniu części (płot w poprzek??)

Jeśłi tak to mogę niestety potwierdzić ,że w promieniu conajmniej 150 km

pozostają do nauki jazdy i ćwieczeń jedynie place przed marketami :cry:

No trudno trzeba będzie ćwiczyć na poblicznych drogach :evil:

Mam takie stare książki tyczące nauki jazdy,jazdy bezpiecznej itp.Wszędzie są tam zalecenia aby przed zimą wypróbować auto(awaryjne hamowanie,poślizg itp. )na jakimś parkingu,placu ......tylko że wtedy takowe były. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...