Skocz do zawartości

Sprzęgło ...


mario-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja chyba dokladnie to sprzeglo od Pt mam. z pewnoscia jest roznica - trzeba nauczyc sie ponownie ruszac /wiecej gazu, szybciej sprzeglo, bo inaczej zatrzesie nieprzyjemnie/, za to na innych biegach jest juz fajnie, jak tak wow lapie :cool: najmniej przyjemnie jest na wstecznym.

ogolnie po kilku dniach mozna sie przyzwyczaic. ale na wiekszy hc do miasta ja bym juz sobie nie pozwolil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się wogóle wydaje że jak w 4-łapie od czasu do czasu przy ostrzejszej jeździe zaśmierdzi sprzęgło to jest to całkowicie normalne. W FWD lub RWD nadmiar momentu obrotowego idzie w poślizg kół a w AWD idzie na sprzęgło i dlatego szybciej się ono zużywa ale sam fakt przypalania go nie kwalifikuje chyba do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się wogóle wydaje że jak w 4-łapie od czasu do czasu przy ostrzejszej jeździe zaśmierdzi sprzęgło to jest to całkowicie normalne.

 

W pełni się zgadzam. Zdarza mi się czasem "przyśmierdzieć" sprzęgło i jest ok. Ostatnio zrobił to też Łosiu w moim wozie (wredna zazdrosna świnia - męczy się bidulek tym Evo, to jak mu dałem wsiąść do porządnego wozu, od razu się zaczął wyżywać... :roll: :mrgreen:); natomiast michal twierdził, że też mu się to regularnie zdarzało, a dojeździł na seryjnym sprzęgle do 60kkm, aż sprzedał wóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że lepiej pozostać przy seryjnym sprzęgle i je troche przypalać i częściej zmieniać niż włożyć coś mocno klejącego i wymieniać skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ile moze w ASO za sprzegielko chca wraz z dociskiem ?

 

Ano wlasnie mam dylemat - bo generalnie STI to mega niezawodna maszyna - od 3 lat tylko sprawy eksploatacyjne (no moze poza amorkami tylnymi - ktore sa wadliwe z zalozenia :twisted: ) ...inna sprawa ze mam tylko 32 tys na liczniku - ale swoje kilka latek samochod juz jednak ma ...

 

Z tym sprzeglem to zaczalem myslec o wymianie jak przeczytalem posty typu - "uuuu jak zagrzales sprzeglo to zaraz bedzie do wymiany" ... a lubie miec wszystko w bryce tip top wiec uznalem, ze czas na sprzeglo zanim podda sie samo.

Teraz zaczalem sie zastanawiac czy to przypadkiem nie moje przewrazliwienie.

Kiedys ktos opisywal test "trzymania" sprzegla ... pamietacie jak ten test wygladal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem Exedy Sport (organiczne) i jest OK.

Pierwsze kiilometry byly dramatyczne, bo sprzeglo pracowalo na odleglosci paru mm i byly problemy z ruszaniem. teraz sie ulozylo i mozna nawet na "polsprzegle" ruszac delikatnie.

Test byl, zeby (chyba) zaciagnac reczny i probowac ruszyc - ale chyba najlepsza oznaka jest, jesli obroty przy dodaniu gazu rosna, a predkosc nie.

 

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2008 7:57 pm ]

Zdaje sie, ze takie wlasnie - nie widze roznicy (in minus) vs seria!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że lepiej pozostać przy seryjnym sprzęgle i je troche przypalać i częściej zmieniać niż włożyć coś mocno klejącego i wymieniać skrzynię.

 

rozumiem ze w tym przypadku sprzeglo dziala jak bezpiecznik, przypali sie sprzeglo a nie zmieli skrzynia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze w tym przypadku sprzeglo dziala jak bezpiecznik, przypali sie sprzeglo a nie zmieli skrzynia
Dokładnie tak ale w pewnych rozsądnych granicach. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...