Skocz do zawartości

Oto Polska wlasnie...


michal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Azrael, temat rzeka.

Z PZU mialem i widzialem rozne kwiatki - kwestionowanie ubezpieczenia innych firm (w kontekscie OC sprawcy), twierdzenie, ze po przeprowadzeniu symulacji komputerowej przez ich specjalistow taki wypadek nie mogl spowodowac zglaszanej szkody, itd itp.

:evil:

 

Ja od PZU i Warty trzymam sie z daleka, zmienilem na Allianz i jest spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, temat rzeka.

Z PZU mialem i widzialem rozne kwiatki - kwestionowanie ubezpieczenia innych firm (w kontekscie OC sprawcy), twierdzenie, ze po przeprowadzeniu symulacji komputerowej przez ich specjalistow taki wypadek nie mogl spowodowac zglaszanej szkody, itd itp.

:evil:

 

Ja od PZU i Warty trzymam sie z daleka, zmienilem na Allianz i jest spokoj.

No to ja mialem do czyneinia z PZU, i Wartą i Allianz- niestety chyba najgorzej w tym ostatnim. Pół roku dochodzilem odszkodowania. Teraz zapowiada sie podobna albo i dłuższa bo prawdopodobnie sadowa przeprawa z PTU. Ot Polska przecież piekny i uczciwy kraj :?

u wszsytkich ubezpieczycieli panuja podobne standardy- nie odbieranie telefonów, olewanie, traktowanie jakprzestępcę poszkodowanego etc.... Szkoda w ogóle pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem bardzo niemiłe przeprawy z PZU, w końcu wypłacili mi odszkodowanie po 5-ciu miesiącach, a wypadek był nie z mojej winy. Teraz mam OC/AC w Link4, z względu na bardzo niską cene ubezpieczenia, ale zastanawiam się jak to będzie przy ewentualniej szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet go nie oglądali, nie robili zdjęć, nic.

To jest tylko pozorne że nie oglądali i nie robili zdjęć. Z kliku źródeł wiem że np. jeśli samochód swój stawiasz np. przed domem to Agent Link4 może podjechać i zrobić zdjęcia bez Ciebie.

PS. Mati, bardzo dużo tobie wyliczyli za Ubezpieczenie AC/OC w PZU, za mojego GT'00 wyszło ubezpieczenie ~7tys, więc coś za dużo tobie policzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To PZU wziąłem z "dobrodziejstwem inwentarza" - mają deal z Subaru i tyle... A bardzo tego nie chciałem robić...

 

Nie będę też naprawiał samochodu, jeśli nie pójdzie to z OC sprawcy.

 

Co do kwestionowania uczciwości, to już dali syngały przy zgłaszaniu szkody: zapytali, czy znam kierowcę-sprawcę wypadku (że to niby kontrolowana stłuczka, żeby zarobić $$$) i czy mam kredyt na samochód (że pewnie chcę sobie ulżyć w spłacaniu rat odszkodowaniem od nich).

 

Jak wspominałem, będę informował na bieżąco...

 

Ale widzę to w coraz czarniejszych barwach... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem w szoku, nawet go nie oglądali, nie robili zdjęć, nic.

 

Tak jest. Nie zycze ci tylko likwidacji szkody w tej firmie :roll:

 

Właśnie jesteśmy na ukończeniu tematu ze szkodą spowodowaną przez kierowcę ubezpieczonego w linku czwartym w jednym z naszych firmowozów. Totalna awaria....

 

pzdr/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mialem doczynienia z linkiem, sprawca byl tam ubezpieczony. Oni sobie tam jaja z ludzi robia. W kazdym badz razie po 4 m-cach odzyskalem sianko, ktore wydalem na naprawe :). Oczywiscie nie odbylo sie bez odwolan....

 

U mnie rowniez nie odbylo sie bez kontaktu z rzecznikiem praw ubezpieczonych, tez mam kontakty, zrzeczoznawca tez rozmawialem.

 

W kilku slowach, po odwolaniach oddali mi prawie za wszystko co zaplacilem za naprawe jakies 35 % wiecej jak nominalnie mi wyplacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq - kondolencje :evil::cry:

 

Co do Link4, panowie, nie ma siły - prawidłowość jest chyba oczywista... Jak się zbiera małe składki, to trzeba mało odszkodowań wypłacać, nie?

 

Co do PZU - ludzie różnie mówią, ja akurat PZU koooocham. Od zawsze jestem ubezpieczony tam i tylko tam, z likwidacją szkód NIGDY nie miałem specjalniejszych problemów... I póki co, nawet nie studiuję stawek innych firm. Nie przeniosę się, nawet gdyby ktoś mi oferował lepsze warunki finansowe, bo kupuję przecież ŚWIĘTY SPOKÓJ. Nie zamierzam płacić (nawet taniej) za to, żebym się martwił, "co to będzie", jak mi się trafi jakiś pech.

W PZU się nie martwię. Wiem, że mi zapłacą, tak, jak już nie raz płacili. Grzecznie, szybko, bez szemrania, i jak zwykle za pośrednictwem pewnej miłej panny Jagódki lub sympatycznego pana Jarka...

 

No. PZU - jak to czytacie, to ja poproszę dodatkowe 2% zniżki.

 

Dziś właśnie płaciłem ubezpieczenia za Nissana. Dostałem 3% zniżki za "manie dziecka poniżej 16 lat". No i dobrze, chociaż z dzieckiem ostatnio jeżdżę szybciej, niż sam... :twisted:

Za manie żony powinni dawać zniżkę, z żoną jeżdżę wolniej, choć czasem dość nerwowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak WIS, z PZU nie miałem nigdy problemów, z Wartą też nie. Na szczęście Link 4 mnie jeszcze nie trafił, raz była Samopomoc ale na szczęscie koleś wjechał w leasingowe auto i jak człowiek z leasingu usłyszał o tej samopomocy to od razu zalecił likwidację z AC. Szkód z racji ilości aut to trochę przerabiam i doświadczenia głęboie są bardzo. Niestety PZU ostatnio warunki mi zmieniło na jak łatwo się domyślić znacznie mniej orzystne więc nie bedę przepłacał za spokój i ich pewnie oleję- cóż biznes is biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. PZU - jak to czytacie, to ja poproszę dodatkowe 2% zniżki.

 

Dziś właśnie płaciłem ubezpieczenia za Nissana. Dostałem 3% zniżki za "manie dziecka poniżej 16 lat".

Na 2% zniżki to raczej nie masz szansy, jednak możesz otrzymać inną zniżkę, np. za marke i model pojazdu. Np. Na wszystkie modele Subaru obowiązuje 6% zwyżka ubezpieczenia. W przypadku np. Toyoty Corolla/Avensis zwyżka jest 9%, jadnak żniżka pojawia się w przypadku np. Fiata 125p (ponieważ jest tych aut coraz mniej na rynku)

Co do samej zniżki "Za posiadanie dziecka do 16 roku życia" ma to na zachęcenie klienta, że firma dba o taką osobę. Liczy się że taki kierowca ma rodzine, ma dla kogo żyć i nie będzie narażał innych i swoich najbliższch, stąd ta nagroda w postacie 3% bonifikaty. Ogólnie podsumowująć ubezpieczyciele wprowadzają szereg modyfikacji ubezpieczenowych, w postacie zniżek np. za dziecko czy za ilośc pojazdów, ale płaci sie za posiadanie auta luksusowego, bo można pojechać szybciej itd..... Suma sumarum jak weźmiesz sobie starą polisę OC i wznowienie do tej polisy wyjdzie tobie że zapłacisz dokładnie tyle samo w zeszłym roku +- 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...