Skocz do zawartości

Rajdowe Spekulacje. Sezon 2005


wrx33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 588
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolejny raz wracając do kwestii plakatów, a dokładnie pewnego konkretnego to jest do wzięcia w Centrali SIPu jakby ktoś chciał

 

Kto mi pomoże ten plakat zdobyć gdzie napisać ??? mogę pokryć koszta wysyłki!!!! Hilfe ale mieszkam w Bielawie i ćśakoś bardzo nie po drodze mi Gród Kraka!!!

 

Pomożecie????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na dobranoc: Jak bedzie wygladal tegoroczny Rajd Polski...

62. Rajd Polski (10-12.06.) będzie drugą z dziewięciu tegorocznych eliminacji mistrzostw Europy kierowców. Łączna długość trasy wynosi 1022 km, z czego 272 km stanowią odcinki specjalne. Jako jedyna tej rangi impreza na starym kontynencie będzie tzw rajdem szutrowym, którego wszystkie odcinki odbywają się na drogach o luźnej nawierzchni.

 

Ech... Czemu mam wrażenie, że będzie to jeden z ostatnich podrygów Polskiego w ME? Czy ja dobrze widzę, że to jedyna eliminacja szutrowa w Europie? Już widzę te stada zawodników ustawiające inaczej swoje samochody na jedyny rajd w cyklu -- obawiam się, że po prostu frekwencja będzie taka sobie, a efektem będzie marginalizacja Polskiego.

 

Dlaczego nie można było doskonalić tego, co jest? Czy np. Barum, Mille Miglia czy inne rajdy przenoszą się na szutry, bo FIA ma taką wizję? Czy też my musimy być jak zwykle w czubie, bo nam Bartosia zaniosło w jakieś oderwane od rzeczywistości klimaty?

 

Obym się mylił, r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcialbys doskonalic w rajdzie ktory by sie nie odbyl z powodu braku kasy?

Inne rajdy dopiero przeniosa sie na szutry a my wedlug ciebie mamy czekac az wszyscy to zrobia i znowu byc na szarym koncu?

Krytykowac jest latwo ale zrobic cos to juz gorzej. Gdyby tego rajdu nie przeniesli na polnoc to by skonczyl jak DOLNOSLASKI.

WIECEJ ENTUZJAZMU i mam nadzieje ze sie zjawisz na naszych terenach w czerwcu a dokladnie 10-12 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka.. Funaki nie masz racji. Sadze, ze duzo ekip powinno sie zjechac na kormorana poniewaz kazdy kierowca chce startowac w rajdzie szutrowym i zdobywac doswiadczenie a nie tylko asfalty, ktorych zreszta w eliminacjach europy jak i swiata jest coraz mniej. nie wspomne o atrakcyjnosci rajdow szutrowych.wiec Twoj pesymizm bierze sie pewnie z tego, ze nie chce Ci sie jechac na WAR.-Maz. bo wolisz miec nudny rajd blizej swoich okolic !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajdy szutrowe w ME to są jasne wytyczne FIA, które po ograniczeniu asfaltów w WRC teraz powli zabiera się za ME. W końcu szutry są o wiele bezpieczniejsze od asfaltó, a jak wiadomo bezpieczeństwo to czynnik nr 1 jeśli chodzi o wszelkie reformy w rajdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie niektóre wypowiedzi bo wolisz mieć nudny rajd koło siebie. Panowie bez przesady to że Dolnośląski się nie dobył nie znaczy że Polski by się nie odbył !!!! Bo niewiem czy zauważyliście co poniektórzy ale RAJD POLSKI to inna ranga niż rozgrywany rajd dolnośląski. Są głosy za i są przeciw, ale idąc po rozum do głowy to tylko te ekipy które będzie na to stać zjadą do Mikołajek wszystkie 20 do ME są po Asfalcie oprócz kofanej Polski gdzie rajd musi być zawsze inaczej. No jazsne niech Polska przełamuje lody i robi rajd Szutrowy jedyne co mnie w tym projekcie pociesza to to że będzie on obstawiany i organizowany przez najlepszych ludzi w Polsce a nie przez ludzi z AK Olsztyńskiego bo jak był Rajd Kormoran organizowany to chyba wszyscy wiedzą i nie trzeba daleko sięgać w przeszłość ubiegłoroczna edycja to problemy z kibicami to znowu problemy z wynikami z poszczególnych odcinków no Sorry bardzo!!!

Mają rajd OK niech pokarzą jak się organizuje go. I nie mówcie że niektórym za daleko na ten rajd bo np. Ja jeśli tylko w pracy będzie ok i będzie możliwość załatwienia Wolnego to pojawię się na tym rajdzie i Sam go Ocenię.

Prawda jest taka że nie najgorsze jest to że Rajd Polski jest na Mazurach ale sposób w jaki ten rajd został odebrany działaczom z Kłodzka. U nas pozostaje Elmot (najpewniejszy w całym kalendarzu, oraz Nikon który w tym roku jeszcze po Asfalcie ale w przyszłym już idzie po Szutrze i zobaczycie że w Polsce nie tylko na Mazurach występuje Szuter!!!

 

Jeszcze odnośni Kormorana jeśli są tutaj jacyś entuzjaści Mistrzostw Świata w Polsce to zapomnijcie o tym i nalezy wreszcie się pogodzić z taką wizją że MŚ w Polsce nie będzie.

1- kasa

2- zaplecze

Dwie podstawowe sprawy, z kasą ktoś by mógł rzec że przecie Orlen i wogóle ale ta firma już kiedyś powiedziała że nie jest zainteresowana takim przedsięwzięciem, a zaplecze to inna inszość i osobna Historia.

Jak wiecie Barum kandyduje do MŚ i im się ten Rajd należy a FIA nie zorganizuje dwóch eliminacji obok siebie.

Moje zdanie jest jedno Rajd Polski powinien powrócić na swoje "Śmiecie" mam tu na myśli Dolny Śląsk albo Kraków !!!

A jeśli Olsztyn chce mieć 20 ME to niech sam zapracuje na ten współczynnik a nie zabiera się ludziom rajd nad którym na wysokie noty pracowała masa osób.

 

Kończąc ten wywód: Mazury mają swoją szansę jeśli ją zmarnują to na kilka lat Polska może zapomnieć o 20 w ME. Niech się pokażą z dobrej strony i wtedy pogratuluję im również na tym forum. Na dzień dzisiejszy jestem sceptycznie nastawiony może to się zmieni okaże się.

Narazie czekam na Elmot aby zobaczyć rajdówki w Akcji..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz jakies wyssane z palca rzeczy. co to znaczy najpewniejszy rajd ? czy kormoran byl odwolywany? zla organizacja bo jakies klody byly rzucone pod kola...to jest dluga historia i mozna by sie o tym rozpisywac, ale po krotce specjalanie dla Ciebie . kuzaj rzucil haslo, ze rzucili mu klode pod kola, ale jego onboard oczywiscie z tego odcinka specjlanego przepadl i tym samym prawdziwa belka pod kola powedrowala od jego kibicow.nie ma mozliwosci w 100% zapewnic bezpieczenstwa na rajdzie, bedac na rajdzie monte carlo moglem ulepic balwana na osie i nikt by mi w tym nie przeszkodzil,bezpieczenstwo zalezy w glownej mierze od kibicow. poza tym tak ciekawej scenerii, kretych i technicznych oesow u was niestety brakuje...ten kto pisze ze rajd asfaltowy jest ciekawszy od szutrowego daje do zrozumienia, ze nigdy na prawdziwym szutrowym rajdzie nie byl! co do organizacji... organizatorzy maja zapewniony nocleg w mikolajkach, moze u was na poludniu tez tak jest? a pisanie, ze niby kormoran zabral wam ME jest gadaniem jak: mamo oddaj lizaka. na to zlozylo sie wiele czynnikow. zeby Cie doinformowac, w nowym WRC jest wywiad z polskim dzialaczem w FIA, w ktorym powiedzial, ze na to kto ma organizowac MP nikt nie ma monopolu- wygrywa lepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat chce się ścigać na szutrze- więc my nie będziemy gorsi. Mamy pierwszy rajd szutrowy w ME i uważam, że należy się z tego cieszyć. Owszem, może odbić się niekorzystnie w tym roku (słaba frekwęcja wśród przygotowanych na asfaltowy czempionat), ale na pewno zaprocentuje w przyszłych latach, będziemy krok do przodu.

Kwestia widowiskowości- szuter, potem długo nic i dopiero asfalt. Byłem na Rajdzie Niemiec, zrobił na mnie duże wrażenie, ale dopiero na "Finlandii" zobaczyłem co to jest prawdziwy rajd, raj na ziemi.

Polska w RSMŚ, cóż, chciałbym w to wierzyć, szanse nie są duże, ale na asfalcie są żadne.

Podsuwowując- na tle konkurencji mamy średnie trasy szutrowe i kiepskie asfaltowe, wybór wydaje się być prosty, więc skończcie prosze z patriotyzmem lokalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat chce się ścigać na szutrze- więc my nie będziemy gorsi. Mamy pierwszy rajd szutrowy w ME i uważam, że należy się z tego cieszyć. Owszem, może odbić się niekorzystnie w tym roku (słaba frekwęcja wśród przygotowanych na asfaltowy czempionat), ale na pewno zaprocentuje w przyszłych latach, będziemy krok do przodu.

Kwestia widowiskowości- szuter, potem długo nic i dopiero asfalt. Byłem na Rajdzie Niemiec, zrobił na mnie duże wrażenie, ale dopiero na "Finlandii" zobaczyłem co to jest prawdziwy rajd, raj na ziemi.

Polska w RSMŚ, cóż, chciałbym w to wierzyć, szanse nie są duże, ale na asfalcie są żadne.

Podsuwowując- na tle konkurencji mamy średnie trasy szutrowe i kiepskie asfaltowe, wybór wydaje się być prosty, więc skończcie prosze z patriotyzmem lokalnym.

 

hehe, co patriotyzm lokalny ma do tego ??? to ze mieszkam w olsztynie oznacza, ze nie moge byc zwolennikiem tego rajdu?Tez bylem na rajdzie niemiec i strasznie sie zawiodlem, nuda,nuda i jeszcze raz nuda! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek.M : nie nasza wina ze jako jedyni mamy od lat rajd szutrowy a FIA wlasnie takiego potrzebowala do zorganizowania RAJDU POLSKI. Mial byc szutrowy, my taki mamy wy nie , sprawa jest prosta. Nie wiedziec czemu szukacie dziury w calym i wymyslacie ze zle zorganizowany itp.

Zla organizacja to najczesciej opowiesci internetowe ludzi ktorzy nigdy tu nie byli bo jest to za daleko od ich komputerow i forumowego zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek.M : nie nasza wina ze jako jedyni mamy od lat rajd szutrowy a FIA wlasnie takiego potrzebowala do zorganizowania RAJDU POLSKI. Mial byc szutrowy, my taki mamy wy nie , sprawa jest prosta. Nie wiedziec czemu szukacie dziury w calym i wymyslacie ze zle zorganizowany itp.

Zla organizacja to najczesciej opowiesci internetowe ludzi ktorzy nigdy tu nie byli bo jest to za daleko od ich komputerow i forumowego zycia.

 

zgadzam sie w 100%.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na mnie nie zrobi takiego wrazenia jak pedzaca 150 km/h polna droga 150 rajdowka niz asfaltowa trasa. Od kiedy pojechalem pierwszy raz na Kormorana 02 to uwazam ten rajd za najbardziej widowiskowy i na ktory czekam z duzym utesknieniem. Co do MS, to napierw musimy poczekac jak wypadnie w swietle ME, ale juz teraz mozna powiedziec, ze niewatpliwym atutem sa trasy. Wlasnie porownalem odcinki od Kormorana 2002 do tych co beda w tegorocznym Rajdzie Polskim i doliczylem sie prawie 20 roznych OeSow i jeszcze mozna dodac trasy ze wczesniejszych edycji jak np. klasyk Wymoj-Manki. Idac dalszym krokiem, to mysle tez, ze organizator nie ma co sie martwic o infrastrukture, hotele etc. bo ich w rejonie Olsztyna czy Mikolajek jest od groma, no i jest Golebieski jako biuro rajdu...zeby tylko nie zbarklo $$$ i checi a moze byc naprawde bardzo fajny Rajd.

 

A co do frekwencji... z jednej strony sa glosy, ze nikomu nie bedzie sie chcialo przyjezdzac na jedyna el. szutrowa (chociaz jeszcze chyba Rajd Bulgarii bedzie na luznej nawierzchnii) bo trzeba bedzie zmieniac nastawy itp. No ale z drugiej strony jak kogos stac na udzial w cyklu ME to i bedzie stac na szutrowe zawieszenie i opony, a pozatym to zawsze jakies nowe doswiadczenie. No i z trzeciej strony, to mysle, ze dyrektorowi Rajd Polski - Grzegorozwi Gacowi bedzie zalezalo aby sciagnac na Mazury czolowke europejska. Zreszta pozyjemy zobaczymy...ja osobiscie jest pozytywnie nastawiony do tego ze Rajd ten bedzie na szutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...