Skocz do zawartości

nowy CRV vs. stary lesnik szuwarek


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

takie male podsumowanie mojego wypadu do swajcarii

 

 

wypad byla na dwie fury

-nowa Honda CRV 2.2 i-CTDi

-moj sruszek leśnik wolny ssak 2.0

 

jazda przez niemcy caly czas przelotowe licznikowe 170-190km/h

jazda po szwajcarii - przepisowa

dojazd do osady na 1320m - pelen po dorogach takich jak ta:

 

280552975-kole.JPG

 

na autostradzie daje sie we znaki oplywowosc lodowki (glosnosc i spalanie powyzej 150km/h) natomiast nie starszne sa koleiny pelne wody przy predkosciach gdzie w "normalnym" aucie FWD bez ESP wlosy staja deba

 

na drogach nieutwardzonych - absolutny zwyciesca, honda mimo super hiper opon zimowych nie dojechala na miejsce o wlasnych silach (musiala sie wspomagac lancuchami) forek ciezko bo ciezko ale dotrl sam

 

reduktor - swietna sprawa w gorach. naprawde pomaga malemu silniczkowi "zwiekszyc" troche moment na kolach szczegolnie w zakresie niskich obr

 

hill holder to niezastapiony "gadzet" w terenie i korkach

 

jedyny minus - wycieraczki - brak ogrzewania dolnego pasa przedniej szyby - przez co zalegajacy snieg czasami wymusza reczne oczyszczanie

 

srednie spalanie z calej trasy

honda 9.9L ropy

subaru 13.7 LPG

 

P.S.

tak auto wygladalo po jednej nocy stania na dworze:

280552974-zaspa.JPG

 

ogolnie subaru zdalo test wysmienicie. mimo opon calorocznych M+S auto udowodnilo ze jest wlasnie "do wszystkiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ppmarian, nie miałeś zimówek :?: :!: :shock:

 

pirelli scorpion STR M+S czyli opony caloroczne :roll:

 

[ Dodano: Sob Mar 22, 2008 11:40 pm ]

ppmarian, nie miałeś zimówek :?: :!: :shock:

 

Te auta są naprawdę niesamowite. :mrgreen:

 

to jest pewnie odpowiedzia http://pl.youtube.com/watch?v=2OzK-oRPCbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzies bylo porownanie Hondy CRV z jakims autkiem - to auto w ogole do niczego sie nie nadaje poza czarnym asfaltem i kraweznikami w miescie.

 

przesadziles, do lasu i w lekki teren nadaje sie wysmienicie i przy tym fajnie wyglada w przeciwienstwie do Forka. O srodku i komforcie nie ma co nawet wspominac, to tak jakby porownywac starego jeepa z nowym MLem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadziles, do lasu i w lekki teren nadaje sie wysmienicie i przy tym fajnie wyglada w przeciwienstwie do Forka. O srodku i komforcie nie ma co nawet wspominac, to tak jakby porownywac starego jeepa z nowym MLem

 

jak widac do wypadu na narty do szwajcari slabo sie nadaje. wlascicielowi troche mina zrzedla jak musial najpierw odkopac kola potem klekac i zakladac lancuchy a to wszystko w aucie za ktore dal blisko 120kPLN ...a ja z :grin: brnalem powoli do przodu starym lesnikiem szuwarkiem i nawet "malego palca u nogi" w sniegu nie zanurzylem

 

poza tym w CRV jest starsznie twarde zawieszenie i jazda po PL slabo sie nadaje. To sa slowa wlasciciela, ktore potwierdzam, po krotkim pobycie za fajerka hondy. A co najbardziej mnie :evil: to .... gluchy swis turbiny, na mysl przychodzi mi tylko porownanie do czasow dziecinstwa i Autosanow PKS, ktore identycznie gwizdaly. Powaznie nie ma to wcale przyjemne w przciwienstwie to wielu aut z TURBO jaiki jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac do wypadu na narty do szwajcari slabo sie nadaje.

 

Na zdjeciach, ktorze wrzuciles, malo jakie auto mialoby szanse sobie poradzic. Subaru ma ponadprzecietny naped lepszy niz konkurencja i nie ma co nawet o tym wiecej gadac. Ale kto majac zwyklego SUVa na zwyklych oponach mysli o jezdzi w trudnym terenie. Te auta sa na twarde drogi, ewentualnie wypad do lasu, troche blota piasku itp.

Z cala moja sympatia do Subaru ale w porownaniu do nowego CRV to Forester w ogole nie wyglada.

Cos sie musi zmienic w polityce firmy bo nie samym napedem auto zyje. Musi takze jakos wygladac zarowno z zewnatrz jak i w srodku. Konkurencja dobrze o tym wie..... Subaru chyba jednak niebardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo jakie auto mialoby szanse sobie poradzic.

 

Ale te, które dumnie zwą się terenówkami i SUV'ami powinny sobie spokojnie dać radę. Forester raczej skromnie o sobie mówi, a pokazuje ostre pazury.

 

Cos sie musi zmienic w polityce firmy bo nie samym napedem auto zyje.

 

Problem w tym, że jest mimo wszystko ogromna liczba ludzi, którym taki, a nie inny wygląd Forestera odpowiada. Z żalem patrzę na MY08, który niestety idzie w kierunku CRV, Vitary, Rav4. Podobnie jest z prostotą wnętrza. Ja nie lubię fajerwerków, nie lubię tysiąca przycisków, wyświetlaczy, chromów, lampek i innych udziwnień. Dlatego najprawdopodobniej nigdy nie sprzedam mojego Forka 05.

Ci, którzy chcą wyglądać kupują se CRVkie bo za parę groszy mają "terenówkę". Ci, którzy chcą jeździć kupują Forestera bo w życiu nie wybiorą napędu, który nie nadaje się na nic... Niestety teraz coraz więcej ludzi kupuje Forestery czy inne Subaru żeby wyglądać... przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cala moja sympatia do Subaru ale w porownaniu do nowego CRV to Forester w ogole nie wyglada.

Cos sie musi zmienic w polityce firmy bo nie samym napedem auto zyje. Musi takze jakos wygladac zarowno z zewnatrz jak i w srodku.

Kuna! Niech no FHI lepiej nic nie zmienia, bo Forki MY'99 (S-turbo) i MY'03-06 (XT rzecz jasna), to najpiekniejsze uterenowione kombi, jakie zostaly kiedykolwiek wyprodukowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu RAV4 MY07 nie mówimy o niej inaczej niż:

boombox.

 

 

boombox, czyli taki radiomagnetofon, który ma WIELKIE, nieodsączalne głośniki z bass reflex i mnóstwo migających kolorowych światełek z przodu. i udaje, że odtwarza muzykę z dobrą jakością

 

RAV4 MY07, czyli mnóstwo informacji na wyświetlaczach, regulowana kanapa z tyłu, zapłon guzikiem, parę innych bajerów i udaje, że jeździ...

 

a sądząc po wynikach sprzedaży Grand Vitary i Forestera "starego" (pre MY08), to jednak nie dla wszystkich tylko wnętrze/wyposażenie samochodu się liczy.

jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy chcą wyglądać kupują se CRVkie bo za parę groszy mają "terenówkę". Ci, którzy chcą jeździć kupują Forestera bo w życiu nie wybiorą napędu, który nie nadaje się na nic...

Nie mozna tak mowic. Idac tym tropem zaraz ktos powie, ze FWD to juz w ogole masakra, nie jedzie, nie przyspiesza, nie da sie tym ruszyc na mokrym itd. co byloby zupelna bzdura. Jest masa aut FWD, ktore sa duzo szybsze i lepiej sie prowadza niz AWD. Podobnie z RWD

I nie mowicie, ze wyglad sie nie liczy. Przypomnijcie sobie sytuacje jak wchodzila nowa Impreza. Wszyscy plakali, ze jest brzydka, ze wyglada jak Lanos, ze nie wyroznia sie z tlumu......

Poza tym na forum jest masa osob specjalnie upiekszjaca swoje auta (a to nowe felgi, spojlery, rasowe chlapacze itd)

To tak jak z haslem, ze "nie rozmiar sie liczy"..... mowia to jednak tylko osoby z malym interesem :mrgreen:

 

a sądząc po wynikach sprzedaży Grand Vitary i Forestera "starego" (pre MY08), to jednak nie dla wszystkich tylko wnętrze/wyposażenie samochodu się liczy.

poczekaj az wejdzie nowy 'ladniejszy' Forester albo jeszcze lepiej.... nowy Forester z dieslem. Mysle, ze sprzedaz wzrosnie przynajmniej dwukrotnie.

Tak samo sie wydawalo z Impreza MY08, ze co za duren ja kupi. Jednak Andrzej Koper sprostowal cala sytuacja bardzo szybko twierdzac, ze nowy model sprzedaje sie wyraznie lepiej niz poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo sie wydawalo z Impreza MY08, ze co za duren ja kupi. Jednak Andrzej Koper sprostowal cala sytuacja bardzo szybko twierdzac, ze nowy model sprzedaje sie wyraznie lepiej niz poprzednik.

 

Jedno nie wyklucza drugiego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna tak mowic. Idac tym tropem zaraz ktos powie, ze FWD to juz w ogole masakra, nie jedzie, nie przyspiesza, nie da sie tym ruszyc na mokrym itd. co byloby zupelna bzdura. Jest masa aut FWD, ktore sa duzo szybsze i lepiej sie prowadza niz AWD. Podobnie z RWD

 

Ale nikt tego nie powiedział. Rozmawiamy tu o SUV'ach i innych pseudoterenówkach. To oczywiste, że wiele aut z innym napędem niż AWD świetnie jeździ. Dla mnie prowadzenie się Mercedesów i ich komfort podróży są póki co niedoścignione. Ale nikt nie zmusza C-klasy żeby dała radę w lekkim terenie. A skoro produkujemy już SUV'a to niech radzi sobie na polnej drodze lepiej niż osobówka. Napęd CRV'ki jest trudny, trzeba się zdrowo napracować żeby zdziałać nim coś w terenie. Większość kupujących nie ma pojęcia jak tym jeździć. Wielu posiadaczy Foresterów również nie ogarnia technicznej jazdy ale tutaj napęd wybacza błędy i pomaga kierowcy, gaz i do przodu, napęd sam sobie złapie przyczepność tam gdzie trza.

 

I nie mowicie, ze wyglad sie nie liczy.

 

Milek, nie skumałeś co miałem na myśli. :) Ja nie twierdzę, że wygląd się NIE LICZY. Bo liczy się zdecydowanie. Jednym się buda Forka podoba, innym nie (np.: Tobie) :) I szafa gra, grunt to nie zmuszać się do samochodu :) Nie podoba się to znajdzie się inny. Mój Forek My05 bardzo mi się podoba. Ale tego nowszego kupiłbym ze względu na napęd, bo wygląd już mniej mi odpowiada. :) Wygląd pozostaje kwestią gustu, ja zawsze wychwalałem prostotę w Subaru, brak udziwnień. Ale Subaru przestaje być niszowe więc firma musi wybiegać naprzeciw oczekiwaniom ludu, stąd pewnie inny wygląd Forka MY08. FHI pewnie zwiększy sprzedaż, ale straci mnie jako przyszłego potencjalnego nabywcę kolejnej generacji Forka. :)

 

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, naped... mialem juz Legacy MT, Legacy AT i te auta byly reczej neutralne. Testowalem to jezdzac po sniegu po okregu. Po mocniejszym dodaniu gazu bylo stabilnie, przyczepnosc tracily rowno przednie i tylne kola. Natomiast XT AT w tych samych warunkach po mocniejszym dodaniu gazu przy jedzie po okregu na sliskim zaciesnia skret. Po odjeciu gazu natychmiast wraca na tor jazdy. W sumie mozna kierowac tylem za pomoca pedalu gazu jak w RWD. Czy to efekt dzialanie LSD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi, w sumie ze wszystkim sie z Toba zgadzam. A Forester dla mnie sie nawet podoba. Nie jest moze piekna modelka 90/60/90 ;) ale ma w sobie cos pociagajacego. Tyle, ze ja nie jestem do konca obiektywny bo kazde Subaru mi sie podoba i bedzie pewnie podobalo :lol: Chodzilo mi raczej o opinie osob, ktore absolutnie nie znaja tej marki i oceniaja tylko po wygladzie. Srodek tylko troche kuleje jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego nowszego kupiłbym ze względu na napęd

Nie ma z tylu LSD.

 

Moze bede zlosliwy od dluzszego czasu marudisz ze niema LSD,nie ma i tyle!:) Jakos posiadacze Legacy czy Imprez nie majacych LSD nie narzekaja.Ja to odbieram troche tak ,ze jak nie ma LSD to tym autem nie da sie jezdzic? Wez pod uwage jak czesto owe LSD wykorzystasz, ile masz dni ze sniegiem w roku a codziennie nie jezdzisz w terenie wiec jego brak nie bedzie odczuwalny. Inna rzecz to z tego co wiem w najblizszym czasie chyba nie planujesz zakupu tego samochodu wiec po co tyle komentowac cos co Cie na razie bezposrednio nie dotyczy? Zawsze bedziesz mogl kupic modele 06-08 ,ktore LSD maja i sa ladniejsze od MY08 lub tez Outbacka ktory LSD posiada:)

Nie odbieraj prosze mojego postu jako atak na Twoja osobe bo nie taki jest jego cel. Staram sie tylko przekazac Ci ,ze samochodem z LSD da sie jezdzic a na zmiany konstrukcyjne nowych modeli wplywu nie mamy choc nie wiem jak bardzo bysmy narzekali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek oczywiscie ze i bez lsd nowy forester pojedzie, ale generalnie po prostu szkoda ze sie pozbawia ten samochod akurat tych cech technicznych ktore pozytywnie odróżniały go od reszty. Wyglad jest już oczywiscie kwestią gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie w 100% ale po co płakać nad tym w kilu watkach od dluzszego czasu?:) Nawet gdyby mial to LSD to z jego obecnym wygladem i gorszymy osiagami bym go nie kupil ,nawet z dieslem ktorego cena bedzie pewnie kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...