Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

markos007 spróbuj może takie komponenty jak poniżej

pamięć- Kingston KHX1600C9D3K2/4G

płyta główna- GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P

Zasilacz - CHIEFTEC APS-650C (650W) MODULARNY (80+)

 

Myślę że przy takim wydatku mógłbyś dołożyć trochę i zrezygnować z karty graficznej XFX na rzecz czegoś markowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrest, dzięki za podpowiedź

Myślę że przy takim wydatku mógłbyś dołożyć trochę i zrezygnować z karty graficznej XFX na rzecz czegoś markowego.

która karta byłaby lepsza? zastanawiam się czy nie dorzucić trochę PLN aby mieć już wyjście HDMI, a wydawać ponad 1k na kartę trochę mi się nie widzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Myślę że przy takim wydatku mógłbyś dołożyć trochę i zrezygnować z karty graficznej XFX na rzecz czegoś markowego.

 

Tia.... Markowy ASUS czyli to samo co XFX tylko z naklejką ASUSA i cena o 100 PLN większą ...

 

[ Dodano: Sob Sty 30, 2010 11:41 am ]

... zastanawiam się czy nie dorzucić trochę PLN aby mieć już wyjście HDMI, a wydawać ponad 1k na kartę trochę mi się nie widzi :wink:

 

???????

 

Kabel dobry DVI - HDMI sobie lepiej kup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.... Markowy ASUS czyli to samo co XFX tylko z naklejką ASUSA i cena o 100 PLN większą ...

Nie do końca, ponieważ na rzeczy markowe (asus gigabyte) masz gwarancję 3 lata, a taki XFX 24 mies. więc moim zdaniem ma to ogromne znaczenie. A serwis w Polsce gigabyte i asus maja (tak mi się wydaję) porządny ponieważ jak wysyłamy coś takiego na gwarancji to wraca naprawione co rzadko zdarza się w przypadku takiego np xfx his czy innych "podrabiaczy". I z tą różnicą 100PLN przesadziłeś.Zmień dostawcę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.... Markowy ASUS czyli to samo co XFX tylko z naklejką ASUSA i cena o 100 PLN większą ...

Dokładnie, w przypadku graf i tak topowe modele są modelami referencyjnymi od producenta AMD/Nvidia i taki XFX od Gigabyte różni się naklejką i ewentualnie ktoś dorzuci grę do pudełka :P

BTW przedłużona gwarancja może się czsaem przydać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz radziłbym beQuiet!, Chieftec ostatnio wypuszcza serie ze strasznie głośnymi wentylatorami.. a beQuiet'a mam i sobie chwalę. No i jak Radeon to nie z chłodzeniem referencyjnym - w ciągu ostatnich dwóch tygodni spotkałem się z 2 przypadkami spalenia Radeona z powodu przegrzania - oba na referencyjnym chłodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel dobry DVI - HDMI sobie lepiej kup !

a o takim sposobie nawet nie wiedziałem :oops: :wink:

No i jak Radeon to nie z chłodzeniem referencyjnym - w ciągu ostatnich dwóch tygodni spotkałem się z 2 przypadkami spalenia Radeona z powodu przegrzania - oba na referencyjnym chłodzeniu.

jak nie z chłodzeniem referencyjnym to z jakim, i jak je odróżnić w modelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że pojawia się u mnie dźwięk który słyszymy przy podłączaniu jakiegoś sprzętu via USB. Problem w tym, że owy dźwięk nie pojawia się przy majstrowaniu jakimiś urządzeniami tylko przy zapalaniu/gaszeniu lampki na biurku :roll: Wcześniej tak nie miałem. Groźne to :?: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka miesięcy temu zakupiłem lapka z win7 32bit. Skoro miałem już komputer, zakupiłem w firmie Viaken kabel VAG KKL. Niestety laptop nie widzi kabla (brak sterowników, a producent kabla nie ma sterowników pod win7). Pytanie: czy mogę uruchomić z (pendriva) XP, tak aby wszystko działało jak należy? I jak to zrobić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się uspokoiło. Może jakieś obniżone napięcie w sieci było przez jakiś czas i się działy takie cuda.

 

A jeszcze pytanie z innej beczki. Zdarza się, że nieraz po właczeniu kompa nie pojawiają się ikonki w trayu. Tzn jedna lub dwie się pokażą a reszty brak, choć programy w explorerze widoczne są jako działające. Pomaga wylogowanie i ponowne zalogowanie. System Windoza XP. Jest jakiś sposób na tę bolączkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam komputerowych speców ;-).

 

Jako, że nastał czas na zmianę sprzętu, a od jakiegoś roku nie zaglądałem na strony z testami i nowinkami, chciałbym zapytać o kilka rzeczy związanych z komputerami.

Poszukuję bardzo wydajnego komputera do pracy w środowisku CAD/MAX/CS3. Obecnie pracuję na, już nieco wysłużonym, sprzęcie o takich parametrach:

 

- Core2Quad 2.4 GHz

- 4GB RAM

- Quadro FX 3500

 

Zastanawiam się nad przesiadką na płytę dwuprocesorową, ale nie wiem co wybrać- Intela czy AMD? Skłaniam się do rozwiązania Dual Xeon Quad. O nowych Phenom'ach i ewentualnej możliwości ich montażu na płycie dwuprocesorowej nie wiem niestety nic.

 

Zauważyłem też, że pojawiły się specjalne karty Nvidii- Tesla 1060C, które znacząco wpływają na szybkość obliczeń (nie wiem tylko czy np. odczuję różnicę w środowisku 3DS MAX'a :roll:). Wie ktoś może ile w ogóle te karty kosztują w PL i czy warte są swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję bardzo wydajnego komputera do pracy w środowisku CAD/MAX/CS3.

Podstawowe pytanie czy aplikacje z których korzystasz potrafią zutylizować większą liczbę rdzeni? Część softu CAD ciągle zadowala się dwoma a reszta się nudzi.

 

Zastanawiam się nad przesiadką na płytę dwuprocesorową, ale nie wiem co wybrać- Intela czy AMD?

To będzie można ustalić na podstawie odpowiedzi na poprzednie pytanie. Niemniej w bezpośrednim porównaniu Xeonów z serii 55xx i Opteronów sześciordzeniowych 24xx - intel wychodzi lepiej (ta sama wydajność za mniejszą kasę). Przy maszynach czteroprocesorowych Intel wychodzi kiepściutko na tle AMD.

 

O nowych Phenom'ach i ewentualnej możliwości ich montażu na płycie dwuprocesorowej nie wiem niestety nic.

Nie da się, to są procesory klasy desktop.

 

Zauważyłem też, że pojawiły się specjalne karty Nvidii- Tesla 1060C

To tak już dobry czas temu :)

 

które znacząco wpływają na szybkość obliczeń (nie wiem tylko czy np. odczuję różnicę w środowisku 3DS MAX'a :roll: ).

To już kwestia wtyczek, trzeba poszukać - ale z pewnością nie wszędzie to działa.

 

Wie ktoś może ile w ogóle te karty kosztują w PL i czy warte są swojej ceny?

Koszt zakupu w dystrybucji to nieco ponad 4 tys zł netto, czy jest to tego warte? To już zależy od zastosowania, jednym pasuje innym nie. Taniej na próbę będzie użyć dowolnej grafiki wspierającej CUDA :)

 

Przy większych zastosowaniach jak jest możliwość rozłożenia renderingu na kilka serwerów, dobrą alternatywą cenową dla maszyn ośmio/cztero czy dwuprocesorowych jest duża ilość tanich maszyn jednoprockowych. Obecnie w 1U można 4 takie zabawki wsadzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie czy aplikacje z których korzystasz potrafią zutylizować większą liczbę rdzeni? Część softu CAD ciągle zadowala się dwoma a reszta się nudzi.

 

Oczywiście! 3D Studio MAX wykorzysta tyle rdzeni ile masz (nie ma ograniczeń :P). Aktualnie pracuję na dwóch osobnych Quadach.

 

zaki79 napisał/a:

Wie ktoś może ile w ogóle te karty kosztują w PL i czy warte są swojej ceny?

 

Koszt zakupu w dystrybucji to nieco ponad 4 tys zł netto, czy jest to tego warte? To już zależy od zastosowania, jednym pasuje innym nie. Taniej na próbę będzie użyć dowolnej grafiki wspierającej CUDA :)

 

Tylko, że MAX nie wykorzysta zwykłej karty graficznej w renderingu (GPU w ogóle nie ma wpływu na szybkość obliczeń). Z tego co czytałem to te karty "Tesla" mają ileś procków, dużo pamięci (4GB) i mogą być wykorzystywane jako macierze obliczeniowe (czy jakoś tak :smile:). Nie są to zwykłe karty graficzne.

 

Niemniej w bezpośrednim porównaniu Xeonów z serii 55xx i Opteronów sześciordzeniowych 24xx

 

Xeon ma maksymalnie 4 rdzenie, zgadza się? A te nowe procki oznaczone "i7"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że MAX nie wykorzysta zwykłej karty graficznej w renderingu (GPU w ogóle nie ma wpływu na szybkość obliczeń). Z tego co czytałem to te karty "Tesla" mają ileś procków, dużo pamięci (4GB) i mogą być wykorzystywane jako macierze obliczeniowe (czy jakoś tak ). Nie są to zwykłe karty graficzne.

Tu się niestety mylisz :) Tesla to nic innego jak wypasiona grafika pozbawiona złącza Video z większą ilością pamięci i lepszym wsparciem producenta, jednak to co łączy ją ze zwykłą grafiką nVidii to właśnie CUDA - dlatego jak nie potrafi użyć karty zwykłej z CUDA to tesli też nie użyje.

 

Xeon ma maksymalnie 4 rdzenie, zgadza się? A te nowe procki oznaczone "i7"?

To zależy jaki Xeon, X7450 ma 6 rdzeni :mrgreen: Nowe X5650 i więcej mają 6 rdzeni (będą w teorii od 14 marca), te co pod jednoprockowe konfiguracje, czyli W3680 i i7-980X też będą miały 6 rdzeni - tylko nie wiem czy będą chętni zapłacić za nie tyle (nieco ponad $1000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bry,

 

potrzebuje pomocy przy zakupie dysku twardego.

Wiem tylko, że ma być 500 Gb i ma być do laptopa :mrgreen:

Powiedzcie proszę, na co zwrócić uwagę, na jakie parametry patrzeć no i oczywiście jakie firmy są dobre a jakich raczej unikać ;)

 

Proszę o pomoc :smile:

 

Pozdrawiam ;)

 

PS. AHA - dysk SATA naturalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na wydajności, to ponaprzeciętną, jeśli nie najlepszą w średniej półce, charakteryzuje się Seagate Momentus 7200.4. Jest też dostępny w ciekawej wersji 5400rpm, gdyby zależało ci na ciszy, niższej temperaturze i wydajności zbliżonej do przeciętnej dla dysków 7200rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...