Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @aflinta:hi:

Blaszaka nie mam ale mam starego laptopa i tam też jest 2.5 cala więc jeśli pod obudową jest zwykły hdd to bez problemu sobie podłączę i sprawdzę. 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał W. napisał:

Sam mam pytanie czy macie jakiś pewny serwis hdd, który w razie czego odzyskuje dane. Mam stary zewnętrzny dysk 2.5 cała, którego używałem sporadycznie, może raz na kilka miesięcy do archiwizacji zdjęć i przestał się uruchamiać. Nie wiem, może to być nawet kabel (nietypowy) a może coś poważniejszego. Tak czy owak po podłączeniu brak jakiejkolwiek reakcji, nie swieci lampka ani nie słychać mechanizmu. 

Sam dysk mnie zgrzewa ale mam tam dużo zdjęć i spora cześć bez kopii zapasowej.

jeśli to tylko kabelek to w markecie kup USB - miniUSB/microUSB i zobacz czy zadziała jak nie w ostateczności zewnętrzna kieszeń z zasilaniem (Nantec robi fajne kieszenie bo mozesz zrobic kopie dysku 1-1 po sektorach)

co do odzyskiwania danych to z doświadczenia wiem żeby się samemu nie bawić w odzysk bo mozna zrobic sobie wieksze kuku niż jest - lepiej zlecić to komuś

osobiscie polecam 2 firmy Ontrack z Katowic i VSData z Gdyni (korzystałem z obydwu firm i mogę z czystym sumieniem polecić)

VSData - informatyka śledcza i odzysk danych - odzyskali mi dane z wielkiej macierzy w której poleciało 5 dysków z RAID6 (odzyskali 99% danych)

Ontrack robił mi informatykę śledczą :D 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, _akir_ napisał:

jeśli to tylko kabelek to w markecie kup USB - miniUSB/microUSB 

Dzięki.

Kabel jest niestandardowy, może przez serwis Toshiba jest do dostania.

 

 

 

właśnie znalazłem, że są w sprzedaży. :)

 

 

5E03A3F0-ADA3-448B-92AA-13AAC51A874D.jpeg

82C44235-365B-43A7-BCCC-8F38F15890A2.jpeg

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał W. napisał:

Dzięki.

Kabel jest niestandardowy, może przez serwis Toshiba jest do dostania.

5E03A3F0-ADA3-448B-92AA-13AAC51A874D.jpeg

82C44235-365B-43A7-BCCC-8F38F15890A2.jpeg

dysk USB 3.0 więc samemu nie bierz sie za rozmontowywanie (przewaznie zintegrowany płytą)

kabelek do kupienia w necie https://allegro.pl/oferta/ugreen-kabel-usb-3-0-a-b-micro-usb-b-do-dysku-0-5m-9485625459?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YmE3NDBhNWQtYTUxZi00OGM3LWJjOTItY2E2YWZhMmY0NTY2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=be14872a-c43a-4fee-af49-7fd4c925bd51
ewentualnie moge poszukać u Siebie w kablach i Ci podesłać

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _akir_ napisał:

co do odzyskiwania danych to z doświadczenia wiem żeby się samemu nie bawić w odzysk bo mozna zrobic sobie wieksze kuku niż jest - lepiej zlecić to komuś

 

Jeżeli ktoś się czuje na siłach to polecam poniższe - kiedyś odzyskałem tym ponad 40GB zdjęc z dysku systemowego lapka, który za szybko zaorałem (format, a potem czysta instalka visty :rolleyes:).

https://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

 

A potem coś do posortowania odzyskanych plików..:

https://www.cgsecurity.org/wiki/After_Using_PhotoRec

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czekker napisał:

 

Jeżeli ktoś się czuje na siłach to polecam poniższe - kiedyś odzyskałem tym ponad 40GB zdjęc z dysku systemowego lapka, który za szybko zaorałem (format, a potem czysta instalka visty :rolleyes:).

https://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

 

A potem coś do posortowania odzyskanych plików..:

https://www.cgsecurity.org/wiki/After_Using_PhotoRec

 

 

wszystko cacy jak się dysk uruchamia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czekker napisał:

 

Cytując klasyka absurdu:  to jest chyba oczywista oczywistość  :)

 

wiesz znam przypadki osob ktore probowały odzyskiwac dane (domowymi sposobami) z dysków ktore sie nie chcialy uruchomic :D albo najwiekszy as z dysku na ktorym uszkodziła sie powierzchnia magnetyczna talerzy chciał przełożyć elektronike i działać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 12:50, Orear napisał:

Czy ktoś kupował w ostatnim czasie RTX3070? Długo się na tę kartę rzeczywiście czeka? Pytam bo mam na liście życzeń ale nie wiem czy chce mi się czekać na nią kilka miesięcy. ;) 

jakbys potrzebował to mam w u jednego dystrybutora pare szt 3070 i 3080 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 23:01, Michał W. napisał:

Zacznę od zakupu kabla a jak to nic nie da to wtedy pomyślę. ;)

Odebrałem przed chwilą kabelek od kuriera, podłączyłem do kompa i znów mam całe archiwum fotografii. :) 

Odkryłem przy okazji jak się zmieniłem od wakacji 2009. :facepalm:

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał:

Odebrałem przed chwilą kabelek od kuriera, podłączyłem do kompa i znów mam całe archiwum fotografii. :) 

Odkryłem przy okazji jak się zmieniłem od wakacji 2009. :facepalm:

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

to polecam zrobic backup na jakis inny dysk ewentualnie w chmure :D 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Orear napisał:

Oh, szkoda, że dopiero tak późno bo już zamówiłem w x-kom i teraz czekam z opłaconym zamówieniem na dostępność. ;) 

nie tylko xkom czeka na dostawy ;) wszystkie distro czekaja na dostawe (podobno koniec tygodnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał W. napisał:

Na pewno da się anulować zamowienie i odzyskać kasę.

Mam tam w zamówieniu jeszcze inne rzeczy więc pewnie byłoby trochę motania bo wszystko jest już opłacone. W sumie wysłali mi @ w którym jest napisane, że produkt będzie dostępny 14 grudnia. Więc poczekam jeszcze ten tydzień. ;) 

 

20 godzin temu, _akir_ napisał:

nie tylko xkom czeka na dostawy ;) wszystkie distro czekaja na dostawe (podobno koniec tygodnia)

Oby, mój prezent świąteczny byłby wtedy kompletny. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dzyndzel napisał:

Jak wyłączyć lock screen w Windows 10 ? Chcę żeby włączał się odrazu Windows po otwarciu laptopa. Po ściągnięciu aktualizacji muszę wcisnąć ctrl alt del żeby przejść dalej

 

IMG_20201215_190453.jpg

https://soisk.pl/wlaczenie-sekwencji-ctrlaltdelete-przed-logowaniem-do-systemu/

Możliwości jest kilka...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
 

Słuchajcie, korzystam na studiach z MS Teams i podczas działania Teamsa po czasie głos zaczyna spowalniać, ciąć, w mng zadań jest wtedy kilka (5-7) procesów teamsa i firefoxa, jakby się dublowały (quadrowały?), strasznie to uciążliwe jest. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...